top of page

1-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Šiaurės šalių literatūros savaitė su Astridos Lindgren kūryba

2022-11-17

     Pradinių klasių mokiniai dalyvavo skaitymo skatinimo projekto renginyje, skirtame paminėti Šiaurės šalių literatūros savaitę ir rašytojos Astridos Lindgren 115-ąsias gimimo metines. Pradinukai domėjosi A. Lindgren kūriniais, pasiruošė raiškiai skaityti jų ištraukas. 

     Renginio dieną vaikai skubėjo į Papilio miestelio biblioteką, kur jaukiai žibintų apšviestoje prieblandoje laukė bibliotekininkė Ligita Zakrienė. Ji pristatė įdomius rašytojos gyvenimo ir kūrybos faktus. Mokiniai gaublyje parodė ne tik A. Lindgren gimtąją Švediją, bet ir kitas šiaurės šalis. Įdomu buvo klausytis garsinių skaitymų. Pradinukai atliko įvairias užduotis – spalvino, rašė herojų vardus ir knygų pavadinimus. Ketvirtokai pasidalino į grupes ir ieškojo, iš kokių knygų pabėgo herojai. Koks gi būtų rašytojos gimtadienis be torto? Kiekviena klasė pasirinko ir papuošė po vieną torto aukštą. Bibliotekoje sumirguliavo Pepės kojinės ir Karlsono propeleriai. Mokiniai mielai vartė naujas spalvingas knygas ir žurnalus.

Projekto veiklų koordinatorė Vita Januševičienė

Tolerancijos dienos minėjimas

2022-11-16

     Tarptautinė Tolerancijos diena minima lapkričio 16-ąją. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas. Žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Tačiau kartais žmonių skirtingumas sukelia kitiems pyktį. Tolerancijos namo simbolis leidžia diskutuoti apie skirtingus požiūrius ir nuomones. 

     1-8 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje. Dorinio ugdymo pamokose mokiniai aiškinosi tolerancijos sąvoką, remdamiesi pasakų moralais aptarė savybes, skatinančias toleranciją ir sugyvenimą bendruomenėse. Per dailės pamokas kiekvienas mokinys kūrė savo namo dalį, o visi drauge formavo namo stogą. Klasės valandėlių metu languose „apgyvendino“ buto gyventojus. Renginio metu visų klasių mokiniai pristatė savo kūrybinius darbus ir „pastatė“ Tolerancijos namus, kurie išsirikiavo Tolerancijos gatvėje.

Renginio koordinatorė mokytoja Vita Januševičienė

Protmūšis

2022-11-15

Lapkričio 15 d. mūsų penktokai išbandė jėgas Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM sukurtame protmūšio žaidime, skirtame lapkričio 20 d. minimai Vaiko teisių konvencijos dienai. Tarnyba pasiūlė visų šalies mokyklų penktokams šią dieną paminėti turiningai ir sumaniai,  kviesdama pasitikrinti žinias apie savo turimas teises ir pareigas protmūšyje.

                      Prieš žaidimą mokiniai susipažino su Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos dokumentais, tačiau klausimai penktokams pasirodė pakankamai sudėtingi ir sunkūs, ne visiems užteko laiko atsakyti į klausimus.
                     Geriausiai atsakinėti pavyko Austėjai, Maya, Jokūbui, Mildai, Domui.

                      Penktokams dalyvauti pasiūlė klasės vadovė L. Žibelienė.

Olimpinis mėnuo

2022-11-11

Spalio mėnesį ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) projekte „Olimpinis mėnuo 2022”, kurio globėja yra Diana Nausėdienė. Kiekvieną savaitę ketvirtokai sulaukdavo užduočių iš vis kitos sveikatingumo ugdymo srities: fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, bendradarbiavimo, emocinės sveikatos. Išmokę įvairių pratimų ir žaidimų ketvirtokai juos pritaikė ne tik fizinio ugdymo bet ir kitų pamokų metu, o pertraukų metu mokė šių dalykų ir kitų klasių mokinius. Projekto metu vaikai ne tik įgijo žinių apie fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, bendradarbiavimą, emocinę sveikatą, bet ir ugdėsi komunikavimo, pilietiškumo, darbo komandoje, fizinio raštingumo kompetencijas. Už aktyvų dalyvavimą projekte ketvirtokams įteiktos organizatorių padėkos.


Mokytoja Vita Januševičienė

Nepaskendę knygų potvynyje

2022-10-27

Vykdydami skaitymo skatinimo projekto „Skaitymo virusas“ veiklas, antrokai ir ketvirtokai lankėsi Biržų Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje. Juos sudomino interaktyvi paroda „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“. Keliaudami simboliniu vikingų laivu mokiniai susipažino su vikingų gyvenimu ir šiaurės kraštų rašytojų sukurtų knygų personažais. Keliaudami iš vienos stotelės į kitą vaikai atliko įvairias užduotis ir keliautojų pase rinko spaudus. Pradinukams teko įjungti fantazijos mygtukus, pasitelkti išmonę ir kūrybingumą. Mokiniai piešė, kūrė eiles, ieškojo knygų, iš kurių pabėgo herojai, tyrinėjo žemėlapį ir net žvejojo... Visi keliautojai sėkmingai įveikė knygų potvynio bangas ir susikrovė žinių bei įspūdžių bagažą.

Mokytojos Vita Januševičienė ir Laima Bajorienė

Sėkmingas pasirodymas „Aukštaitijos taurės“ varžybose

2022-10-21

Panevėžyje vyko jaunučių ir vaikų „Aukštaitijos taurės 2023“ varžybų pirmasis etapas. Rungtyniavo jaunieji sportininkai iš dešimties miestų ir rajonų.

Varžybose dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai: šeštokė Meirita Šimonytė, penktokė Ervina Januškevičiūtė (mokytojas Audris Viduolis) bei ketvirtokas Aironas Stankevičius (mokytoja Vita Januševičienė). Mergaitės rungtyniavo 500 metrų bėgimo rungtyje. Meirita iškovojo sidabro medalį, o Ervina finišavo devintoji. Aironui teko varžytis su penktokais ir šeštokais, tačiau pavyko iškovoti 2 bronzos medalius – šuolio į tolį ir 60 metrų bėgimo rungtyse. Visi trys jaunieji sportininkai pradėjo krautis įskaitinių taškų kraitį, nes laukia dar keturi „Aukštaitijos taurės 2023“ varžybų etapai.

Kaip svajonė virsta tikrove?

2022-10-19

Pradinių klasių mokiniai dalyvauja respublikiniame projekte „Sveikata visus metus 2022“ ir kiekvieną mėnesį įveikia po iššūkį. Spalio mėnesio tema „ Jei gali svajoti apie tai, gali ir padaryti“.

Grupė pradinukų Biržų švietimo pagalbos tarnyboje susitiko su buvusia Papilio mokyklos abituriente Stase Eitavičiene. Susitikimo viešnia kalbėjo apie tai, kaip gimsta svajonės ir ko reikia, kad jos virstų tikrove, kas svarbiausia siekiant tikslo. Mokiniai išgirdo istorijas, kaip S. Eitavičienė įgyvendino svajones tapti anglų kalbos mokytoja ir sklandytoja, sužinojo, kaip atsirado pomėgis kelionėms, turizmui, žygiams į kalnus. Vaikai aktyviai dalyvavo pokalbyje apie sklandytuvus, kelionių nuotykius, domėjosi viešnios demonstruojamomis fotografijomis. S. Eitavičienė pavaišino pradinukus saldainiais su prasmingais linkėjimais: „Svajonių!“, „Ryžto!“, „Sėkmės!“, o mokinukai padovanojo pačių nulipdytą keramikinę Svajonių Paukštę.

 Projekto veiklų koordinatorė Vita Januševičienė

Mokytojada

2022-10-06

au tradicija tampa kiekvienais metais Mokytojo dienos proga rengti sportines varžytuves. Šiemet "Mokytojada" rajono mokyklų ir darželių pedagogams vyko Biržų "Atžalyno" pagrindinėje mokykloje. Papilio mokyklai atstovavo šauni komandą - Ramunė, Vigilija, Agnė, Loreta ir Kostas. Sportinės užduotys nebuvo sudėtingos, tačiau reikėjo susikaupimo, atidumo, taiklumo ir šiek tiek sėkmės. Mums labai pasisekė: ne tik pavyko laimėti antrąją vietą, bet ir  pačiu taikliausiu  varžybų dalyviu, surinkusiu daugiausia taškų, tapo mokytojas Kostas.  

Mano kuprinė

2022-10-06

Spalio 6 d. visuomenės sveikatos specialistė Vytautė Jurgelevičienė  vykdė akcija "Mano kuprinė" 1-3 klasių mokiniams. Svėrė pilnas ir tuščias kuprinės, pačius vaikus, tikrino, ar ant kuprinių yra atšvaitai. Specialistė paaiškino, koks kuprinės svoris turi būti, kad nekenktų vaikų sveikatai. Po renginuko mokiniams buvo išdalintos atmintinės ir Biržų rajono visuomenės sveikatos biuro dovanėlės. 

Tarp mūsų mergaičių

2022-10-06

Spalio 6 d. vyko sveikatos pamokėlė "Tarp mūsų, mergaičių". Su 4 kl. mergaitėmis visuomenės sveikatos specialistė V. Jurgelevičienė kalbėjo apie lytinį brendimą, menstruacijas ir kitus kūno bei emocinius pokyčius. 

Padėka

2022-10-05

Tarptautinės Mokytojų dienos proga švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius už sėkmingą pedagoginę veiklą padėkojo savivaldybės švietimo įstaigų darbuotojams ir įteikė 35 padėkos raštus. Džiaugiamės, kad už profesionalumą buvo įvertinta ir mūsų skyriaus dailės ir technologijų vyresnioji mokytoja Vytautė Kuzmaitė. Sveikiname ir linkime didelės kūrybinės sėkmės. 
 

Ketvirtokai pasveikino mokytojus senjorus

2022-10-05

Mokykloje vėl tęsiama tradicija, kurią buvo sustabdžiusi pandemija – vyresnieji pradinukai aplanko ir pasveikina Papilyje gyvenančius mokytojus senjorus Tarptautinės mokytojo dienos proga.

Ketvirtokai sukūrė sveikinimo atvirukus ir susitiko su garbaus amžiaus mokytojų atstovais. Šiltai ir nuoširdžiai vaikus sutiko buvusi mokyklos direktorė Anita Solovjova, direktorės pavaduotoja Bernadeta Šulskienė ir istorijos mokytoja Irena Naktinienė. Jos džiaugėsi, kad Papilyje yra puiki mokykla, domėjosi, kaip ketvirtokams sekasi, kieno tėvelius ar senelius teko mokyti. Mokytoja Irena padeklamavo ištrauką apie rudenį iš Kazio Binkio poemos „Tamošius Bekepuris“. Vaikai linkėjo sveikatos, gražių akimirkų ir perdavė paruoštas dovanėles. Senjorės pavaišino juos saldumynais.

Mokytoja Vita Januševičienė


 

Saugaus elgesio pamoka pradinukams

2022-10-03

Mokykloje lankėsi Biržų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Mindaugas Balčiūnas. Jis susitiko su pradinių klasių mokiniais. Pareigūnas priminė vaikams, kad saugiai elgtis reikia visur ir visada. Aktyvaus dialogo tarp policininko ir mokinių metu aptarta, kaip tinkamai elgtis, jeigu užkalbintų ar pakviestų nepažįstamas žmogus, kodėl reikalingos taisyklės. Daug dėmesio skirta saugaus eismo taisyklių kartojimui. Pradinukai žiūrėjo ir aptarė mokomuosius filmukus, atliko užduotis ir buvo apdovanoti atšvaitais, kuriuos prižadėjo prisisegti ir nešioti.

Informaciją paruošė mokytoja Vita Januševičienė

Sėkmingas pasirodymas bėgime P. Karoblio taurei laimėti

2022-09-29

Grupė 2-7 klasių mokinių dalyvavo tradiciniame bėgime. Papiliečiams šis renginys svarbus todėl, kad sportininkas, treneris, profesorius Povilas Karoblis irgi mokėsi Papilio mokykloje.

Populiariose varžybose dalyvavo per 700 įvairaus amžiaus bėgikų iš Biržų ir kaimyninių rajonų.  Antroko Dominyko Galvanausko (mokytoja Laima Bajorienė) atkaklumas padėjo jam pasiekti nugalėtojų pakylą. Dominykas iškovojo 3-iąją vietą. Ketvirtokui Tajui Ivanauskui (mokytoja Vita Januševičienė) aplenkti būrį varžovų nesutrukdė net prasidėjusi liūtis. Jis taip pat iškovojo 3-iosios vietos medalį. Per žingsnelį nuo laimėjimo buvo Tajaus bendraklasis Aironas Stankevičius. Jis distanciją baigė ketvirtas.

Informaciją paruošė mokytoja Vita Januševičienė

Policijos ir visuomenės šventėje

2022-09-23

     Biržuose vyko policijos ir visuomenės šventė, kurioje apsilankė ketvirtokai. Mokiniai pasinaudojo galimybe geriau susipažinti su ugniagesių gelbėtojų, kariškių, policininkų profesijomis. Ketvirtokai domėjosi jų darbo specifika, apžiūrėjo tarnybinius automobilius, įrangą, ginklus. Įsitikino, kad norint būti pareigūnu, reikalingas geras fizinis pasiruošimas – sunku judėti apsivilkus ugniagesio aprangą, nelengva nešti žygiui paruoštą kariškio kuprinę, kilnoti įrangą ar ginklus. Mokiniai žavėjosi policijos kinologų pasirodymu, o Aironas pats galėjo įsitikinti tarnybinio šuns jėga. Vaikai išbandė šūvių taiklumą  apsilankę Lietuvos šaulių sąjungos ekspozicijoje, bendravo su krašto apsaugos savanoriais, šoko su policijos simboliu šuniuku Amsiu, vaišinosi kareiviška koše.

Mokytoja Vita Januševičienė

Judumo savaitė "Bėgimas K. Binkio takais"

2022-09-23

Rugsėjo pabaigoje vyksta Europos judumo savaitės renginiai. Šiemet mūsų skyriuje judumo

savaitei buvo skirtas jau tradiciniu tapęs bėgimas poeto Kazio Binkio takais.

Literatūrinė bėgimo dalis – poeto eilėraščių skaitymai - vyko K. Binkio gimtinėje Gudelių
kaime prie paminklinio akmens. 5-8 kl. mokiniai, padedami lietuvių k. mokytojų R. Bružienės ir L. Žibelienės,
išsirinko jiems patikusius eilėraščius ir juos perskaitė. Burtų keliu pasiskirstę į grupeles atliko kūrybinę
užduotį, kūrė eiles akrosticho metodu. Kūrybinis procesas užtruko, bet atskleidė naujus eiliavimo talentus.
Šeštos klasės mokiniai kartu su klasės vadove O. Sangailiene kūrė iliustracijas K.Binkio eilėraščių ciklui
„Utos“.

Sportinės dalies metu fizinio ugdymo mokytojas A. Viduolis visus 5-8 kl. mokinius kvietė
įveikti „binkišką“ kilometrą. Visi galėjo judėti sau patogiu greičiu. Atsirado norinčių ir palenktyniauti.
Greičiausi bėgikai gavo atminimo medalius. Mergaičių tarpe nugalėjo 5 kl. mokinė E. Januškevičiūtė, antra
atbėgo 6 kl. mokinė E. Čepukėnaitė, trečia – 6 kl. mokinė M. Šimonytė. Berniukų tarpe greičiausias buvo 8
kl. mokinys E. Šleiva, antras – 6 kl. mokinys E. Laumė, trečias – 8 kl. mokinys B. Plepys.

Saulėtas rudeniškas oras ir puiki nuotaika padėjo įveikti jaudulį deklamuojant eiles ir suteikė

jėgų įveikiant bėgimo trasą.

bottom of page