top of page

1-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Minėjome K. Binkio jubiliejų 

2023-11-30

  Šį lapkritį minimos 130-osios poeto Kazio Binkio gimimo metinės. Šia proga mokytoja Vita Januševičienė ir mokyklos bibliotekininkė Agnė Januševičienė pakvietė rajono pradinių klasių mokinius dalyvauti edukaciniame renginyje „Mažieji skaito Binkį“. Pradinukai skaitė K. Binkio poemas vaikams, piešė iliustracijas ir dalyvavo konkurse. Jaunieji dailininkai sukūrė daug gražių iliustracijų. Įspūdingiausių piešinių autoriai įvertinti nominacijomis. Džiugu, kad laimėtojais tapo ir Papilio mokyklos mokiniai. Tai pirmokai Auksė ir Rokas, antrokas Emilis, trečiokai Gabrielė ir Jovydas, ketvirtokai Eglė ir Deividas. Lapkričio 29 dieną Biržų švietimo pagalbos tarnybos salėje vyko viktorina 3-4 klasių mokiniams. Savo žinias apie Kazį Binkį demonstravo komandos iš Biržų „Aušros“
pagrindinės mokyklos, Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ir, aišku, Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus. Renginio dalyvius pasveikino papiliečiai pirmokai ir trečiokai, paruošę literatūrinę – muzikinę kompoziciją pagal Kazio Binkio eiles (mokytojos Vita Januševičienė ir Vigilija Macienė). Po atkaklių, žinių ir išradingumo pareikalavusių, užduočių paaiškėjo, kad viktorinos nugalėtojais tapo Papilio mokyklos ketvirtokų komanda (mokytoja Virginija Prascienienė).
Renginio pabaigoje vyko komandų ir piešinių konkurso laimėtojų apdovanojimo ceremonija. Prizus įsteigė renginio organizatoriai bei A., R. Milkerių šeima. Atminimo medalius nulipdė mokyklos jaunieji keramikai (mokytoja Vytautė Kuzmaitė). Specialiaisiais prizais – K. Binkio knygomis – apdovanojo mokyklos socialiniai partneriai – Papilio seniūnijos bibliotekininkės Ligita Zakrienė ir Diana Stepanova. 

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

2023-11-23

Pradinių klasių mokiniai aktyviai dalyvavo Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose.
Šiais metais buvo rekomenduojama skaityti Astridos Lindgren knygą „Emilis iš
Lionebergos“. Pradinukai pasiruošė skaityti knygos ištraukas apie žiemą ir Kalėdas.
Renginys vyko Papilio miestelio bibliotekoje. Žvakių šviesoje vaikų laukė bibliotekininkės
Ligita Zakrienė ir Diana Stepanova. Mokiniai skaitė patys bei klausėsi skaitomos ištraukos kaip Emilis malkinėje droždavo medinius žmogelius. Kiekvienas pradinukas po tokį žmogelį nuspalvino ir jais papuošė iš senų žurnalų sukurtą eglutę, kurią patys „užaugino“, padedant bibliotekininkėms. Artėjančių Kalėdų nuotaiką sustiprino pasivaišinimas imbieriniais sausainiais. 

Skaitymo skatinimo projekto koordinatorė Vita Januševičienė

Karjeros diena

2023-11-16

    Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus pradinių klasių mokiniai lapkričio 16 d. lankėsi Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalininko skyriuje. Pradinukai aktyviai dalyvavo profesinio orientavimo veiklose , kurias organizavo Vabalininko skyriaus mokytojai. Mokiniai praktiškai susipažino su įvairiomis profesijomis.. „Parduotuvėje“ buvo pirkėjais ir pardavėjais. Dirbo su tikrais kasos aparatais. Pasigamino tolerancijos žibintus. Susipažino su socialinio darbuotojo padėjėjo profesija, „teikė“ patys pagalbą. Gavo informacijos apie bitininkystę. Valgė medų, pasigamino žvakes iš vaško. Vabalininko skyriaus mokinys Audrius (baigė Papilio skyrių) papasakojo pradinukams apie technikos priežiūrą. Pabaigoje renginio refleksija-pradinukai atsakinėjo į testo klausimus, ką sužinojo veiklų metu. Jiems puikiai sekėsi ir buvo apdovanoti padėkomis.


Mokytoja V.Prascienienė

K. Binkio krosas

2023-10-06

    Spalio 6 dieną mokykloje vyko tradicinis poeto Kazio Binkio paminėjimas. Mokiniai visą savaitę rinko medžiagą apie poetą, skaitė jo eiles, jas iliustravo. Išaušus gražiam penktadienio rytui visi 6-9 klasių mokiniai dalyvavo bėgime poeto K.Binkio takais. 6-7 klasių mokiniai berniukų tarpe pirmą vietą užėmė Kajus Januševičius, antrą vietą užėmė Orestas Balčiūnas, trečią vietą užėmė Faustas Mieliauskas. 6-7 klasių merginų tarpe pirmą vietą užėmė Meirita Šimonytė, antrą vietą Ervina Januškevičiūtė ir trečą vietą Ema Čepukėnaitė. 9 kl berniukų tarpe pirmą vietą užėmė Edvinas Šleiva, antrą vietą Dovydas Budrius, ir trečią vietą užėmė Benas Plepys. 9kl Merginų tarpe pirmą vietą užėmė Saulė Galvanauskaitė, antrą vietą užėmė Miglė Meženskaitė, trečią vietą Goda Vejelytė. Sveikiname nugalėtojus. 

Sveikiname mokytojus senjorus

2023-10-05

      Pradinukai puoselėja tradiciją – Mokytojo dieną aplankyti šalia mokyklos gyvenančius mokytojus senjorus ir pasveikinti su švente. Šį rudenį sveikinimo atvirukus kūrė pirmokai ir trečiokai. Jų atstovai apsilankė pas mokytojus senjorus. Vaikai susitiko su buvusiomis mokyklos vadovėmis – direktore Anita Solovjova ir pavaduotoja Bernadeta Šulskiene bei istorijos mokytoja Irena Naktiniene. Jos domėjosi kaip
sekasi pradinukams, ką įdomaus jie veikia, linkėjo prasmingai praleisti laiką mokykloje. Vaikai įteikė paruoštas dovanėles, išsakė linkėjimus.

Mokytoja Vita Januševičienė

Sėkmingi bėgikų startai

2023-09-27

       Grupė 1-9 klasių mokinių dalyvavo tradiciniame rajoniniame rudens krose, skirtame Povilui Karobliui atminti. Papiliečiams smagu dalyvauti šiame bėgime, nes nusipelnęs treneris kadaise buvo Papilio mokyklos mokinys.
       Bėgimo trasos vingiavo Širvėnos ežero pakrantėje Astravo dvaro parke. Visi jaunieji mūsų mokyklos bėgikai sėkmingai įveikė amžių atitinkančias distancijas. Gausiame sportininkų būryje papiliečiams pavyko iškovoti ir apdovanojimus. Antrokė Ugnė Bružaitė savo amžiaus grupėje užėmė antrąją vietą, o septintokė Ema Čepukėnaitė – trečiąją. Dauguma papiliečių pateko į pirmuosius dešimtukus savo amžiaus
grupėse. Mokinius varžyboms ruošė mokytojai Laima Bajorienė, Vita Januševičienė ir Kostas Solovjovas.


Informaciją paruošė mokytoja Vita Januševičienė

​​

Projektas "Pažinkime savo gimtąjį miestą ir jo apylinkes"

2023-09-20

    Papilio skyriaus 6 klasės mokiniai šiemet klasės veiklas nusprendė paįvairinti dalyvaudami projekte "Pažinkime savo gimtąjį miestą ir jo apylinkes". Pirmos išvykos metu aplankė tiltą per Širvėnos ežerą, Astravo dvarą. Mokiniai rinko svarbiausius faktus apie šiuos objektus, pristatė juos klasės draugams. Dar viena užduotis buvo užfiksuoti gražius ar neįprastus vaizdus.  Kelionės metu lydėjo dar vis vasariškas oras ir gera nuotaika. 

Poeto K. Binkio takais

2023-09-13

   Kiekvieną rugsėjį mokykloje vyksta tradicinis renginys „Poeto Kazio Binkio takais“. Jo metu apjungiamos literatūrinės, kūrybinės bei aktyvios fizinės veiklos. Šiemet pradinukai drauge su priešmokyklinukais ir ikimokyklinukais šiuo renginiu paminėjo ir Europos Judumo savaitę. Rytmetį jie pradėjo muzikiniais žaidimais ir mankšta, kuriuos organizavo muzikos mokytoja Vigilija Macienė. Labiausiai laukiama renginio dalis – tradicinis krosas. Trasa vingiavo pro Pakalninę mokyklą, kurioje prieš šimtmetį mokytojavo poetas K. Binkis. Krose dalyvavo ne tik darželinukai, pradinukai, bet ir mokytojos, mamos. Vaikai rungėsi pagal amžiaus grupes. Patys greičiausi darželinukai – Meida Žekonytė ir Nojus Januševičius. Tarp pirmokų nepralenkiami buvo Auksė Šleivaitė
ir Nathaniel Algis Nicholls – Smith. Greičiausių antrokų titulus iškovojo Ugnė Bružaitė ir Adas Naktinis. Vyresniųjų gretose geriausiai sekėsi trečiokams Gabrielei Pašakarnytei ir Jovydui Januškevičiui bei ketvirtokams Eglei Kvetkaitei ir Deividui Levonui. Smagiausia, kad kroso trasą sėkmingai įveikė visi bėgikai.
    Šis renginys tapo ir naujų Skaitymo metų startu. Skaitymo skatinimo projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Papilio seniūnijos bibliotekininkėmis. Ligita Zakrienė ir Diana Stepanova įteikė pirmokams Skaitytojo ženkliukus, o visiems pradinukams paruošė Skaitymo dienoraščius, kuriuose vaikai aprašys perskaitytas knygas. Bibliotekininkės pakvietė visus užsukti į kaimų bibliotekas ir surasti mėgstamas knygas.
Renginys neatsiejamas nuo poeto K. Binkio kūrybos, todėl kiekviena pradinukų klasė piešiniais ant asfalto iliustravo ištraukas iš poemų ar eilėraščių. Piešinių pristatyme dalyvavo ir prasmingų Skaitymo metų linkėjo Papilio mokyklos vedėja Loreta Žibelienė.

Veiklos koordinatorė mokytoja Vita Januševičienė

Rugsėjo 1-oji

2023-09-01

       Rugsėjis vėl sukvietė mokinius į mokyklą. Prasideda nauji mokslo metai, nauji darbai ir iššūkiai.

        Mokslo ir žinių diena prasidėjo šv. Mišiomis katalikų bažnyčioje, po jų  šventė tęsėsi  prie mokyklos. Pasisveikinę ir išklausę gausaus būrio svečių sveikinimų, susipažinę su laukiančiais pokyčiais, mokiniai su klasių vadovais nuskubėjo į pirmą pamoką. Susirinkę dalijosi vasaros įspūdžiais, aptarė naujus darbus ir taisykles.

        Nors vasarą buvo nerimo dėl atskirų klasių išlikimo, mokykla gyvuoja!

        Tikimės, kad mūsų bendruomenei šie mokslo metai bus darbingi, kūrybingi, skatinantys tobulėti. 

bottom of page