1-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Kvapnus eglutės papuošimas

2019 - 11 - 29

apkričio 29d. turėjome tradicinę akciją- 5-10 kl. mokiniai gamino Kalėdines dekoracijas, kuriomis pradėjome puoštis.

 

V. Kuzmaitė

Tarptautinės žmonių su negalia dienos minėjimas

2019 - 11 - 29

Ketvirtokai, talkininkaujant pirmokams, dalyvavo tradiciškai organizuojamame Papilio seniūnijos žmonių su negalia dienos minėjime. Ketvirtos klasės mokiniai kūrė sveikinimo atvirukus, ruošė pasirodymą. Programą paįvairino muzikiniai intarpai, kuriuose dalyvavo ne tik pirmokai, ketvirtokai, bet ir atstovai iš antros, trečios, penktos ir aštuntos klasių. Dainininkams ir muzikantams pasiruošti padėjo mokytoja Vigilija Macienė. Ketvirtos klasės mokiniai tradiciniame renginyje dalyvauja nuo pirmųjų mokymosi mokykloje metų. Gera suteikti džiaugsmo kitiems.

Mokytoja Vita Januševičienė

Edukacinės pamokos Rokiškio krašto muziejuje

2019 - 11 - 27

3-4 klasių mokiniai lankėsi Rokiškio krašto muziejuje. Vaikai pasigrožėjo įspūdingais tarptautinės karpinių parodos darbais, pasidžiaugė šalia dvaro rūmų besiganančiais danieliais, aplankė skulptoriaus Liongino Šepkos drožinių ekspoziciją.

Trečiokai ir ketvirtokai dalyvavo edukacinėse pamokose. „Sūrio kelyje“ sužinojo kaip senovėje gamindavo įvairius produktus iš pieno, kokius indus tam naudodavo. Vaikai vaišinosi sūriu ir arbata. Pamokoje „Senovė žalvariu prabyla“ susipažino su žalvario amžiaus laikotarpiu, gaminiais, baltų ornamentika. Kiekvienas mokinys pasigamino po originalų žiedą.

Mokytoja Vita Januševičienė

Skaitymo skatinimo projektas 

2019 - 11 - 26

        Lapkričio mėnesį mokykloje vyko integruotas projektas „Mano pasakų šalis“. Jame dalyvavo 5-7 klasių mokiniai. Bibliotekoje išsirinkę patinkančias pasakų knygeles, mokiniai jas skaitė ir piešė labiausiai patikusi pasakos personažą. Mokyklos bibliotekoje surengta darbelių parodėlė. Mokinių komisija iš kiekvienos klasės atrinko po tris gražiausius piešinius. Gražiausių ir tvarkingiausių darbelių autoriais tapo:5 klasės mokiniai Dovydas Budrius, Eva Žekonytė,Goda Vėjalytė. 6 klasės mokiniai Gabrielius Martinkėnas,Rūtenis Januševičius, Martyna Levonaitė. 7 klasės mokiniai Gabija Giedraitytė, Arijana Pociutė, Greta Šleivaitė. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiais prizais. Dalyvaudami projekte mokiniai patyrė skaitymo džiaugsmą, lavino vaizduotę, kūrybiškumą, išradingumą.

 

Projekto koordinatorė biliotekinikė Manė Skupienė

Lietuvos kariuominės diena

2019 - 11 - 25

Pirmadienį, lapkričio 25 d., mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną. Visi nuėję prie atminimo lentos Lietuvos kariuomenės savanoriams Papilyje pagerbė žuvusius tylos minute, uždegę žvakutes sugiedojo Lietuvos valstybės himną. 

Nacionalinė karjeros savaitė

2019 - 11 - 22

Nacionalinės karjeros savaitę 9, 10 klasių mokiniai užbaigė išvyka į Kupiškio aviacijos treniruočių centrą, kur sužinojo apie šios srities specialybes, ko reikia, kad taptum pilotu, ar kur mokytis norint skraidyti. Mokiniai turėjo puikią galimybę iš arti pažvelgti į lėktuvus, sklandytuvus, paklausti apie techniką ar skraidymo ypatumus . Visą informaciją išsamiai papasakojo aerodromo savininkas ir mokyklos įkūrėjas  Laurynas Griauzdė ir pakvietė susimąstyti apie ateities profesijos pasirinkimą, nes jei nori viską gali. Belieka mokiniams palinkėti, kad apie ateities planus galvotų ne tik per rengiamus renginius mokykloje, bet ir kiekvieną dieną puoselėtų savo svajones, pagrįsdami jas nuosekliu darbu.

 

Mokytoja V. Kuzmaitė

Rajoninės kvadrato varžybos 

2019 - 11 - 20

Pradinių klasių mokinių komanda dalyvavo rajoninėse kaimo vietovių mokyklų kvadrato varžybose. Papiliečiai rungtyniavo su komandomis iš Pačeriaukštės Petro Poškaus, Pabiržės ir Nemunėlio Radviliškio pagrindinių mokyklų. Mūsų mokyklos komanda užėmė antrąją vietą. Džiaugiamės!

Mokytoja Vita Januševičienė

Netradicinė istorijos pamoka

2019 - 11 - 19

Lapkričio 19 d. mokiniai bei mokytojai buvo pakviesti į aktų salę  nukreipiant žvilgsnį į ekraną, LRT.LT transliuojamą pirmąją istorijos atvirą pamoką „Septyni žingsniai svajonės link“. Gyvo pokalbio su pamokos dalyviais metu buvo apžvelgiami įvykiai, vedę šalį laisvės link nuo 1987 – ųjų iki 1993 – ųjų. Mokiniai turėjo galimybę naujai pasižiūrėti į įvykius šalyje, remdamiesi informacija atliko pateiktas mokytojos užduotis.

Mokytoja Jurgita Sereikienė

Nacionalinė karjeros savaitė 2019

2019 - 11 - 18

Šiandien, prisijungę prie profesinio orientavimo iniciatyvos „būsiu_” , ir mes pradėjome Nacionalinės karjeros savaitės 2019 veiklas. 9, 10 klasės mokiniai, peržiūrėję patarimus kaip planuoti karjerą, išvyko į Panevėžį , kur VĮ „Turto bankas” turėjo pamoką apie įmonės vykdomą veiklą ir profesijų įvairovę šioje srityje. Visą savaitę mokiniai turės galimybę spręsti testus, kurie padės pažinti save, mokiniai galės pasiklausyti įvairių pristatymų metu patarimų, kokią profesiją jiems geriausiai pasirinkti. Į veiklas bus įtraukti ne tik vyresniųjų klasių mokiniai, bet ir penktokai, kurie dar tik svajoja kuo norėtų tapti, tačiau nuo svajonių prasideda viskas. Savaitės pabaigoje, aptarę kaip sekėsi planuoti būsimą karjerą, vyksime į dar vieną profesinio veiklinimo išvyką.

 

Technologijų mokytoja V. Kuzmaitė

Tarptautinė KINGS olimpiada

2019 - 11 - 16

Nors šeštadienis yra skirtas laisvalaikiui ir poilsiui nuo mokslų, tačiau 5 mūsų mokyklos mokinės dalyvavo KINGS lietuvių kalbos olimpiados finaliniame etape, kuris vyko KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete. Dalyvės ne tik pademonstravo savo žinias, bet ir turėjo galimybę pamatyti, kaip atrodo aukštosios mokyklos klasė – auditorija. Dėkojame Jokūbos ir Martynos tėveliams, kad pasirūpino mūsų nuvežimu. Su nekantrumu laukiame rezultatų!

Jurgita Legienė

Tolerancijos diena

2019 - 11 - 15

     Lapkričio 15 d. minėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną. 2019 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Tolerancija, kaip švyturys saugus kelias laivams, taip ir žmonėms svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos. Šiai dienai mokiniai sukūrė švyturius iš įvairių antrinių žaliavų.

 

Mokytoja V. Kuzmaitė , mokinių taryba

Berniukų kvadrato varžybos 

2019 - 11 - 13

     Lapkričio 13 d. vyko berniukų kvadrato varžybos tarp rajono kaimo pagrindinių mokyklų. Dalyvavo berniukai, gimę 2007 ir jaunesni. Į varžybas susirinko keturių mokyklų komandos. Atkaklioje kovoje, laimėję prieš visus varžovus, čempionais tapo Papilio mokyklos mokiniai. Kitos trys mokyklos pasiekė po vieną pergalę ir  surinko po lygiai taškų. Po skaičiavimų paaiškėjo, jog antri liko berniukai iš N. Radviliškio, treti berniukai iš Pačeriaukštės, ketvirti berniukai iš Pabiržės. 

Gytis Aukštikalnis

Judrioji pertrauka

2019 - 11 - 12

     Šiandien mokykloje vyko "Judrioji pertrauka". Pradinukus išjudino ir nuotaiką pakėlė muzika ir pačių pasigamintas žaidimas "Linksmosios pėdutės". 

Virginija Kubilienė

        

Mergaičių kvadrato varžybos

2019 - 11 - 12

      Lapkričio 12 dalyvavome rajoninėse mergaičių kvadrato varžybose tarp kaimo pagrindinių mokyklų. Dėl mažo mokinių skaičiaus mokyklose, į varžybas atvyko tik dvi komandos. Mūsų mergaitės rezultatu 1:2 pralaimėjo N. Radviliškio pagrindinei mokyklai ir į zonines varžybas nepateko. Grįžome pasidabinusios sidabro medaliais.

Gytis Aukštikalnis

        

Konkursas „Spalvos ir vaizduotės galia” 

2019 - 11 - 08

Penktadienį Elaina 10kl. ir Elija 8kl. dalyvavo VDA Kauno fakulteto ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centro organizuojamame konkurse „Spalvos ir vaizduotės galia” . Mokinės pagal gautas užduotis piešė kūrybinius darbus, o mokytoja tobulino žinias mokytojų užimtumo programoje „Ženkliuko gamyba. Mechaninis metalo apdirbimas ir litavimas”.

 

Dailės ir technologijų mokytoja V. Kuzmaitė

Sveikos mitybos diena

2019 - 11 - 08

Lapkričio 8-oji Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną pradinių klasių mokiniai pažymėjo renginiu. Biržų savivaldybės sveikatos centro specialistė Neringa Gailiūnienė

mokė subalansuotos mitybos įpročių.Vaikai labai susidomėję  dėliojo sveiko maisto piramidę, dalijosi mintimis apie mitybos režimą, per didelio cukraus kiekio vartojimo pasekmes, organizmui naudingą ir kenksmingą maistą.

Virginija Kubilienė

        

Išvyka į Anykščius

2019 - 10 - 25

      Spalio 25d. 9 – 10 klasių mokiniai vyko į Anykščius. Mokiniai pagal „Kultūros paso“ programą dalyvavo  edukacinėje programoje „Duonelė kasdieninė“.

XX a. pradžią menančioje troboje susipažino su mūsų etninės kultūros simbolio – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną, tarsi namiškį ,maloniai sutiko ir už stalo pasodinusi gaspadinė, papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Sužinojome apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažinome su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam buvo suteikta  galimybė: pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė gidas įdomiai pasakojo apie žirgų veisles, jų tarpe ir apie lietuviškąjį – žemaituką. Mokiniai sužinojo, koks svarbus arklys buvo senovėje žmogaus gyvenime, ūkio darbuose, ginant savo kraštą nuo priešų.. Arklio muziejuje mokiniai susipažino su senovės lietuvių amatais.

Išvykę iš Arklio muziejaus apsilankėme ant Kalitos kalno esančioje vasaros rogučių trasoje. Tai toks vienintelis atrakcionas Lietuvoje, kuris vilioja nusileisti linksmaisiais kalneliais ir pajusti naujas bei netikėtas emocijas.  Ekskursiją baigėme apsilankymu Dainuvos nuotykių slėnyje.

Gerai nusiteikę grįžome namo.

Mokytojos Daiva Kiseliūnienė ir Orinta Sangailienė

Susitikimas su Vaiko teisių apsaugos specialistėmis

2019 - 10 - 22

     Spalio 22 d. su mūsų mokyklos 5 kl. mokiniais susitiko  Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausios specialistės Giedrė Gedvilienė  ir Danutė Pranaitienė. Jos priminė mokiniams jų teises ir pareigas, supažindino su savo įstaigos darbu. Kiekvienas penktokas dovanų gavo "Vaiko konstituciją" , o dalyvavusieji viktorinoje - specialisčių pagamintas saldžius siurprizus su įvairiomis mįslėmis ir minklėmis. Mokiniai noriai bendravo su viešniomis, uždavė juos dominančius klausimus. 

Loreta Žibelienė

Bėgimas, skirtas nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurei laimėti.

2019 - 10 - 18

Vyko Biržų piliakalnyje. Mokiniai varžėsi septyniose amžiaus grupėse. Mažiausieji bėgo 300 m., vyresni 500, vyriausieji 1000m. Papiliečių dalyvavo 15 mokinių. Eivydas Dūda ir Arnas Adukauskas savo amžiaus grupėse užėmė pirmąsias vietas ir iškovojo labai gražias taures 

Gytis Aukštikalnis

        

Varžytuvės „K. Binkio takais“

2019 - 10 - 11

           Spalio 11 dieną mūsų mokykloje buvo juntama sportinio azarto nuotaika, nes 5 – 10 klasių mokiniai ruošėsi tradiciniam renginiui, kuris skirtas prisiminti rašytoją Kazį Binkį. Šių metų renginio tikslas buvo ne tik praplėsti žinias apie poetą K. Binkį, jo gyvenimą ir kūrybą, bet ir ugdyti mokinių bendruomeniškumą, skatinti mokinius aktyviai sportuoti bei gerinti savo fizinį pasirengimą, sveikatą. Todėl lietuvių kalbos mokytojai Jurgitai ir fizinio ugdymo mokytojui Gyčiui kilo idėja - kroso bėgimą pakeisti komandinėmis varžytuvėmis, kurių metu mokiniai atliktų ne tik sportines rungtis, bet ir kūrybines užduotis.

           Kiekviena klasė turėjo suburti 5 žmonių komandą, sugalvoti pavadinimą, šūkį ir skiriamąjį komandos ženklą. Varžytuvėse dalyvavo 7 mūsų mokinių komandos, kurių pavadinimai taip pat susiję su poeto asmenybe ir kūryba: „Rašytojai“, „Binkiečiai“, „LTeam“, „Tulpės“, „Aguonėlės“, „Atžalynas“, „Vėjai“. Varžytuvių startas prasidėjo vidiniame mokyklos kieme, kur dalyvių komandos startavo kas 5 minutes. Kiekviena komanda turėjo aplankyti 5 vietas – objektus, vienaip ar kitaip susijusius su K. Binkio biografija, ir ten atlikti ne tik sportines rungtis, bet ir literatūrinę ar kūrybinę užduotį. Varžybų finišo vieta – Radvilų piliavietė „Zomkelis“, kur buvo patikrintos dalyvių atliktos užduotys, suskaičiuoti varžybų rezultatai ir įteikti diplomai greičiausioms komandoms. Šį kartą neaplenkiami buvo vyriausieji mokyklos mokiniai – 10 klasės komanda „Rašytojai“, kurie visą varžybų trasą įveikė per 48 minutes, antri liko 9 klasės komanda „Binkiečiai“, trečią vietą užėmė 8 klasės berniukų komanda „LTeam“.

            Labai smagu, kad šį renginį organizuoti padėjo Papilio bendruomenės narės Jurgita Levonienė ir Aušra Binkienė, kurios varžytuvių dalyvius pavaišino arbata ir obuolių pyragu. Esame dėkingi Biržų rajono policijos komisariato patrulių ekipažui už atsakingai atliktą pareigą, užtikrinant mokinių saugumą renginio metu. Taip pat bendradarbiauti su mokykla mielai sutiko Alfonso Smetonos šaulių 5 – osios rinktinės Biržų 501- osios kuopos nariai ir jų vadas Vidutis Šeškas. Jaunieji šauliai ne tik dalyvavo varžytuvėse, bet ir pavaišino visus dalyvius skania kareiviška koše. Jaunųjų šaulių komanda mūsų mokiniams parodė, kad sėkmė slypi vienybėje ir tapo sektinu komandinio darbo pavyzdžiu.

Renginio koordinatorė Jurgita Legienė

     

Sveikai gyvenu - augu sveikas

2019 - 10 - 11

   Pirmokai ir ketvirtokai dalyvavo edukaciniame renginyje „Sveikai gyvenu – augu sveikas“ Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje. Komanda, kurią sudarė ketvirtokai Akvilė Valbasaitė (kapitonė), Andrea Olaraš, Ingrida Levonaitė, Paulina Baltušytė, Ema Kuginytė, Rūtenis Šimonis ir pirmokai Eivintas Dulksnius bei Lukas Baranovas, viktorinoje „Sveikas maistas“ tarp 5 komandų užėmė antrąją vietą, vos puse taško nusileidę nugalėtojams. Kapitonė greičiausiai iš visų nulupo virtą kiaušinį, o Andrea sėkmingai atstovavo sportinėje rungtyje. Visos komandos paruošė smagius prisistatymus, kuriuos stebėjo palaikymo grupės. Visi renginio dalyviai linksmai šoko, piešė maisto pasirinkimo piramides, vaišinosi sveikatai palankiais produktais.

Mokytoja Vita Januševičienė

     

 

Projektas „Kūrybinės patirtys”

2019 - 10 - 10

    Šiandien dalyvavome antrajame projekto „Kūrybinės patirtys” etape- kūrybinėse dirbtuvėlėse „Rudeninis lapas”

Mokytoja V. Kuzmaitė 

Mokytojų diena

2019 - 10 - 04

      Šiandien su Tarptautine Mokytojų diena mokinių tarybos nariai, kartu su visais mokiniais, sveikino mokytojus, vesdami pamokas, skirdami jiems sveikinimo žodžius, dainas, padėkas, visą dėmesį ir savo pagamintus desertus.
Su Mokytojų diena


Mokinių taryba

     

Aplankėme mokytojus senjorus

2019 - 10 - 04

      Mokykloje gyvuoja ilgametė tradicija – Tarptautinės mokytojo dienos proga vyresnieji pradinukai aplanko papiliečius mokytojus senjorus. Šiemet garbingą misiją atliko ketvirtokai. Mokiniai kūrė sveikinimo atvirukus ir linkėjimus, kruopščiai juos rašė. Šventės išvakarėse aplankė ir pasveikino buvusius mokytojus, kurie nuoširdžiai domėjosi kaip sekasi dabartiniams mokiniams, kieno tėvelius ar kitus artimuosius teko mokyti. 

Mokytoja Vita Januševičienė

Lietuvos žydų genocido dienos paminėjimas

2019 - 09 - 23

Rugsėjo 23 d. 10 klasės mokiniai paminėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Šios dienos minėjimui, jie ruošėsi iš anksto – prisirinko patinkančių akmenėlių, kad šalia žydų žudynių vietos Pakamponyse, galėtų padėti prie antkapinio akmens. Mokiniai perskaitė naujai pastatytame memoriale įamžintas žydų pavardes, diskutavo apie holokaustą, apžvelgė istorinį žydų tautos kelią.

Mokytoja Jurgita Sereikienė

Pleneras

2019 - 09 - 20

     Šiandien Elaina ir Dija dalyvavo projekto „Kūrybinės patirtys” pirmajame etape - plenere „Rudens nuojauta”, kuris vyko Biržų „Sėlos” muziejuje.

Mokytoja V. Kuzmaitė 

Lengvosios atletikos varžybos

2019 - 09 - 20

   Biržų miesto stadione vyko tarptautinės lengvosios atletikos varžybos, skirtos signataro Petro Poškaus atminimui. Jose dalyvavo grupė 3 – 9 klasių mokinių.

Sėkmė lydėjo aštuntokę Eliją Narbutaitę, kuri iškovojo sidabro medalį rutulio stūmimo ir bronzos medalį šuolio į tolį rungtyje. Devintokas Arnas Adukauskas užėmė trečiąją vietą šokdamas į tolį. Vyresniųjų mokytojas – Gytis Aukštikalnis.

Medaliais pasipuošė ir 3 ketvirtokės. 60 metrų bėgimo distancijoje antrąją vietą iškovojo Ingrida Levonaitė, o trečiąją – Akvilė Valbasaitė. Paulina Baltušytė užėmė trečiąją vietą 300 metrų bėgimo distancijoje. Ketvirtokių mokytoja – Vita Januševičienė.

Po varžybų jaunieji sportininkai dalyvavo biržietiškos mylios bėgime.

Pėsčiųjų žygis K.Binkio takais

2019 - 09 - 17

   Pradinių klasių mokiniai dalyvavo integruotoje veikloje, skirtoje Europos judumo savaitei paminėti ir skaitymui skatinti.

Prieš renginį mokiniai skaitė K. Binkio poemas ir ruošėsi aplankyti poetui svarbias vietas. Žygeiviai apžiūrėjo rašytojo muziejų, pabuvojo gimtinėje Gudelių kaime, Papilio dvare ir Zomkelyje (piliavietėje). Renginį organizuoti padėjo Papilio seniūnijos bibliotekininkės Jolita Banienė, Danutė Kučinskienė ir Angėlė Vajegienė. Pradinukai pakeliui rado įvairių užduočių. Jie deklamavo, inscenizavo, kūrė, atsakinėjo į klausimus. Mokiniai rinko akmenukus, pagaliukus, augalų sėklas ir gamino muzikinius instrumentus. Pasiekę Zomkelį kartu su mokytoja Vigilija Maciene subūrė „binkišką“ orkestrą. Bibliotekininkės pavargusiems keliauninkams organizavo „binkišką“ pikniką – vaišino džiūvėsėliais ir gėrimais.

Grįžę į mokyklą vaikai ant asfalto piešė skaitytų kūrinių iliustracijas. Mokiniai patvirtino pavasarį duotą pažadą būti ištikimais knygų ir gamtos draugais. Bibliotekininkės padėkos raštais apdovanojo aktyviausius skaitytojus.

Koordinatorė Vita Januševičienė

Mokslo ir žinių šventė

2019 - 09 - 02

Gelsvus lapus rudens vėjas neša,
Laukus gaivina rudenio tyla.
Ir vėl tave, atėjusį į klasę,
Kasryt pasveikins tavo mokykla.

                      Skambutis Rugsėjo 2-ąją vėl sukvietė į mokyklą mokinius, jų tėvelius ir mokytojus . Mokslo ir žinių šventė prasidėjo Šv. Mišiomis miestelio bažnyčioje. Papilio kultūros namuose susirinkę mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai šventiniu minėjimu pratęsė šventę. Laikinai einanti direktoriaus pareigas  Loreta Žibelienė  palinkėjo visiems gerų mokslo metų. Dešimtokai pirmokams padovanojo simbolines dovanėles – po pasakų knygelę. Po šventės mokiniai su klasių auklėtojais ir tėveliais sugūžėjo į klases pirmąjai klasės valandėlei.

Dešimtokų klasės auklėtoja  Orinta Sangailienė

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now