Ruduo pakvietė skaityti

2020 - 09 - 22

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo integruotoje veikloje „Rudenėlio šventė“. Pasidžiaugti rudeniu pakvietė mokytojas Vytautas Armalas. Pradinukai rinko rudens gėrybes ir kūrė floristines kompozicijas. Mokytoja Vita Januševičienė pasiūlė prieš kūrybinį procesą kiekvienai klasei pasirinkti ir perskaityti kūrinį, kurio tema atsispindės darbeliuose.

Šventės metu mokiniai pristatė ir skaitytus kūrinius, ir floristines kompozicijas. Pirmokai skaitė A. Matučio eilėraštį apie medų, kurį padeklamavo Eglė. Iš gamtinės medžiagos jie sukūrė įspūdingą korį. Antrokai sekė pasaką „Saulėgrąža“. Jie iš lapų ir saulėgrąžų sėklų suklijavo didelį paveikslą. Trečiokai rinko ir draugams užminė mįsles apie sodo ir daržo gėrybes. Kompoziciją iš lapų, gėlių, vaisių jie išdėliojo mokyklos kieme. Didžiuliame kūrinyje atsispindi visas pasaulis. Ketvirtokai skaitė M. Vainilaičio eilėraštį apie rudenį ir pristatė daug kūrybinių darbų – nuo „Vasaros ir rudens susitikimo“ iki „Rudens knygos“.

Kūrinių rudens tema skaitymas tapo skaitymo skatinimo projekto „Skaitymo virusas“ startu. Šventėje dalyvavo Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Papilio struktūrinio padalinio bibliotekininkė Jolita Banienė. Viešnia apdovanojo aktyviausius skaitytojus. Padėkos raštus gavo pirmokas Deividas, antrokas Lukas ir trečiokė Maya. Bibliotekininkė kartu su mokytoja V. Januševičiene paskelbė šių mokslo metų skaitymo iššūkį klasėms „Knygų bokštas“.

1/5

Lengvosios atletikos varžybose signataro Petro Poškaus taurei laimėti

2020 - 09 - 25

Grupė mokyklos sportininkų dalyvavo tradicinėse 21-osiose lengvosios atletikos varžybose Pačeriaukštėje, skirtose signataro Petro Poškaus atminimui. Jaunieji atletai iškovojo 3 taures ir 15 medalių.

Vyresniųjų grupėje 1-osios ir 2-osios vietos medalius bei taurę iškovojo aštuntokas Eivydas Tumasas. Jis buvo nepralenkiamas 60 m distancijoje, o 500 m atstumą įveikė antras.

5-6 klasių grupėje 3 medalius iškovojo šuolininkai į tolį. Penktokės Akvilė Valbasaitė ir Andrea Olaraš užėmė 2-ąją ir 3-iąją vietas tarp mergaičių. Šeštokas Eivydas Dūda buvo 2-as tarp berniukų. 400 m distancijoje gerai pasirodė penktokės Ingrida Levonaitė ir Paulina Baltušytė, iškovojusios 2-ąją ir 3-iąją vietas. Berniukų grupėje triumfavo šeštokas Edvinas Šleiva, tokio paties ilgio bėgimo trasoje laimėjęs 1-osios vietos medalį ir taurę. 60 m distanciją greičiausiai įveikė penktokė Ingrida Levonaitė, iškovojusi 1-osios vietos medalį bei taurę. Ant tos pačios pakylos užkopė ir jos bendraklasė Akvilė Valbasaitė, pasipuošusi 3-iosios vietos medaliu. Berniukų grupėje 2-ąją vietą iškovojo šeštokas Eivydas Dūda.

3-4 klasių grupėje ketvirtokė Mintautė Šimonytė iškovojo dvi 2-ąsias vietas – 60 m ir 300 m distancijose. Dviem medaliais pasipuošė ir antrokas Aironas Stankevičius. Tokio paties ilgio atstumus, aplenkdamas vyresnius varžovus, jis įveikė trečias.

Jauniesiems sportininkams pasiruošti varžyboms padėjo mokytojai Gytis Aukštikalnis, Laima Bajorienė ir Vita Januševičienė.

1/6

Akcija "Mano kuprinė“

Kiekvienai metais rugsėjo mėn. 1, 2, 3 klasių mokiniai dalyvauja akcijoje „Mano kuprinė“.

Jos metu visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, mokiniams sureguliavo kuprinės diržus, įvertino ar taisyklingai nešioja. Pasverė mokinį, jo pilną kuprinę, po to tuščią, įvertina ar ne per sunki kuprinė. Pažiūrėjo ar yra atšvaitas, kas neturi rekomendavo užsidėti.

Akcijoje dalyvavo 23 mokiniai. Atšvaito neturėjo trys mokiniai. Labai sunkią kuprinę turėjo vienas 3 klasės mokinys (kuris buvo atsinešęs per daug vadovėlių).

Kiekvienas akcijoje dalyvavęs mokinys gavo po lankstinuką, ir atminimo dovanėlę.

1/7

Europos judumo savaitė

Europos judumo savaitės   2020 m. tema –„Judumas – be jokios taršos“ atspindi ambicingą tikslą, kad iki 2050 m. žemynas neišskirtų anglies dioksido.

Mūsų mokyklos pradinukai judumo savaitę paminėjo dalyvaudami akcijoje "Apibėk mokyklą".

Šiandieniniai vaikai daug laiko praleidžia prie kompiuterių, telefonų, todėl šios akcijos tikslas paskatinti vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

Prabėgę mokiniai sugrįžo į klases žvalesni, linksmesni, aktyvesni.

1/5

„425 – asis Papilio mokyklos gimtadienis binkiška dvasia“

2020 - 09 - 18

Rugsėjo  18 dieną Biržų Aušros pagrindinės mokyklos Papilio skyriuje nuo pat ryto buvo juntama šventiška nuotaika. Kaip ir kiekvieną rudenį mokykloje organizuojamas jau tradicija tapęs renginys, kuris skirtas prisiminti rašytoją Kazį Binkį. O šis ruduo ypatingas dar ir tuo, kad jis mokyklai jau 425 –asis.

Kiekvienais metais šiam renginiui ieškoma naujų idėjų, todėl šiemet buvo nuspręsta pirmą kartą Papilyje organizuoti maratoną. Klasikinio maratono distancija – 42,195 kilometrai. Simboliška tai, kad bėgimo rato ilgis buvo 425 metrai, tai būtent tiek, kiek metų mokyklai. Binkiškame maratone bėgo ne tik mokiniai, bet ir keli mokytojai bei kelios mamos. Renginio metu buvo nubėgti 99 trasos ratai ir dar trumpa 120 metrų atkarpa. Visa maratono distancija įveikta per 3 val. 35 min. 50 sek. Kadangi nebuvo pakankamai bėgikų, tai kai kurie dalyviai įveikė net po kelis etapus. Daugiausia ratų bėgo 9 klasės mokiniai M. Budrius, P. Čemerys, A. Stepanovas. Greičiausiai vieną etapą įveikė P. Čemerys. Labai tikimės, kad kitais metais pavyks pagerinti maratono laiką.

Kol vieni dalyvavo maratoniniame bėgime, kiti mokiniai piešė, rašė arba kūrė eiliuotus sveikinimus mokyklai, domėjosi jos istorija, lankėsi K. Binkio muziejuje, prisiminė ir giedojo mokyklos himną, repetavo šokį, kepė keksiukus.

Puikiai pasportavę, atlikę daug kūrybinių veiklų, linksmai nusiteikę rinkomės į mokyklos stadioną. Čia jau laukė svečiai, kurie atvyko pasveikinti mokyklos bendruomenę jubiliejinio gimtadienio proga. Sveikinimo žodžius ir linkėjimus tarė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius ir Papilio vaikų dienos centro vadovė Jurgita Levonienė. Po sveikinimų ir linkėjimų visi kartu sugiedojome mokyklos himną, sušokome šokį, kurio žingsnelius mokėmės visą savaitę. Turbūt smagiausia ir laukiamiausia gimtadienio šventės dalis – keksiukų torto ragavimas. Paskanavę pačių mokinių keptais keksiukais, kupini gimtadienio įspūdžių, puikiai nusiteikę užbaigėme mokyklos jubiliejinio gimtadienio šventę.

Renginio koordinatorė Jurgita Legienė

1/11

Pradinukai iš varžybų grįžo su medaliais

2020 - 09 - 11

Pačeriaukštėje vyko tradicinės 10-osios pradinių klasių mokinių lengvosios atletikos varžybos. Jaunieji sportininkai varžėsi keturiose rungtyse: kamuoliuko metimo, šuolio į tolį, trumpos ir ilgos distancijos bėgimo.

Vyresniųjų grupėje daugiausia medalių iškovojo metikai. Ketvirtokė Meirita Šimonytė tarp mergaičių iškovojo 1-ąją vietą, o trečiokė Maya Olaraš – 3-iąją. Tarp berniukų toliausiai kamuoliuką švystelėjo ketvirtokas Kajus Januševičius, iškovojęs 2-ąją vietą. Mintautė Šimonytė (4 kl.) buvo 2-a bėgdama trumpą distanciją, o Meirita pasipuošė ir antru medaliu už šuolį į tolį. Šioje rungtyje ji buvo 3-ia. Keli šios grupės varžybų dalyviai savo rungtyse buvo arti nugalėtojų pakylos – liko ketvirti.

Jaunesniųjų grupėje varžėsi keturi antrokai. Ilgoje ir trumpoje bėgimo distancijose nepralenkiamas buvo Aironas Stankevičius. Jis abiejose rungtyse iškovojo 1-ąsias vietas, o Tajus Ivanauskas abiejose distancijose užėmė 3-iąsias vietas. Austėja Šimukėnaitė bėgdama 60 metrų iškovojo 1-ąją vietą, o 300 metrų distancijoje buvo 2-a. Eivintui Dulksniui pavyko kamuoliuko metimas. Jis iškovojo 3-iąją vietą. Daugumai varžybų dalyvių tai buvo pirmosios sportinės pergalės.