2-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

 Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

2020 - 01- 13

2020 sausio 13-oji Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.  Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. Beginkliai žmonės stojo ginti laisvės prieš automatus ir tankus. Savo drąsa ir begaliniu tikėjimu laisve iškovojo mums nepriklausomybę, aukodami savo gyvybes. 14 gyvybių užgęso sausio 13 d. prieš 29 metus , jų atminimui šiandien prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva nes liudija” ir uždegėme languose atminimo žvakutes. Taip pat įsisegėme neužmirštuoles, kad galėtume pasakyti „ Aš prisimenu, kodėl mes esame laisvi”. 

 

Mokytojos J. Sereikienė, V. Kuzmaitė ir Mokinių taryba

   

 Laisvės gynėjų koncertas Biržų pilyje 

2020 - 01- 13

Sausio 13 -ąją mūsų mokyklos 2 kl. solistė Maya Olaraš ir akompaniatoriai Andrea Olaraš bei Pijus Gurskas buvo pakviesti koncertuoti Biržų pilyje. Laisvės gynėjų minėjime koncertavo visi rajoninio „Dainų dainelės” konkurso laureatai. Mūsų mokyklos atlikėjus paruošė mokytoja metodininkė Vigilija Macienė

 

   

Zoninės futbolo varžybos

2020 - 01- 10

Sausio 10 d. Juodupės gimnazijoje Rokiškio raj. vyko zoninės berniukų futbolo varžybos. Su viltimis patekti į kitą varžybų etapą ten važiavo ir mūsų mokyklos berniukų komanda. Tačiau šį kartą viltys nepasiteisino. Patyrę du pralaimėjimus ir pasiekę vieną pergalę mūsiškiai liko treti.

Gytis Aukštikalnis

,, Kalėdos Z"

2019 - 12 - 20

      Gruodžio 20 d. 5-10 klasių mokiniai į mokyklą, paskutinę prieš žiemos atostogas dieną, rinkosi su puikia nuotaika, dauguma nešini pilnais maišais- ne, šį kart ne vadovėlių. Šiandien į mokyklą jie nešėsi vaišes žiburėliams, kostiumus vaidinimams, Kalėdines puokštes - vainikus dekoracijoms, žaislus užduotims, statulėles apdovanojimams. Šypsenos į maišus netilpo, tad įsikando į dantis. Taip smagiai nusiteikę atvyko į integruotą Kalėdinę veiklą „ Kalėdos Z”. Renginio metu dešimtokai surengė „Metų apdovanojimų” ceremoniją, kur iš daugelio nominantų raudonu kilimu apdovanojimų atsiimti ėjo patys pačiausi. Devintokai surengė protmūšį „Kalėdų tradicijoms” prisiminti, kur savo jėgas išbandyti galėjo visi atvykusieji. Šeštokai ir septintokai visus išjudino „Linksmosiose estafetėse” , kuriose reikėjo ne tik F-1  greičio, bet ir komandinio, loginio mąstymo. Penktokai renginį vainikavo „Kalėdinių dainų popuri”, visų akis ir širdis džiugino savo muzikiniu teatrališkumu ir kostiumais. Na o visą renginį į visumą surišo ir atsakymų į klausimą, kodėl „Kalėdos Z”, ieškojo aštuntokai. Ar buvo rastas atsakymas, gali atsakyti visi dalyvavę ir fotografijoms šypsenas dalinę dalyviai. Po renginio smagiai pažiburiavę, diskotekoje pašokę, pasisėmę geros nuotaikos visi išskubėjome į namus, laukti didžiųjų žiemos švenčių.

V. Kuzmaitė

   

Prieš pat Kalėdas mokykloje lankėsi Biržų tarybos narė Gražina Kučinskienė. Ji mokyklai padovanojo futbolo komandos aprangas. Jas perdavė Dublino futbolo treneris John Sullivan. Dėkojame geradariams, pradžiuginusiems mokinius.

   

 "Pagauk Kalėdų senelį!

2019 - 12 - 20

Gruodžio 20 d. pradinukai dalyvavo edukacinėje programoje "Pagauk Kalėdų senelį!"  Adomaitynės sodyboje, Kėdainių rajone. Vaikai margino kalėdinius meduolius, šoko ratelius, dainavo, gėrė arbatą. Po to miške ieškojo Kalėdų senelio. Suradę jį atsakinėjo į klausimus, aiškinosi Kalėdų šventės kilmę, dalijosi svajonėmis ir norais, ir, žinoma, gavo dovanų!

Grįždami apsilankė Linų muziejuje-malūne, Upytėje, Panevėžio rajone. Muziejininkas ne tik parodė senovinius linų apdirbimo įrankius, bet ir leido jais apdirbti tikrą linų pėdą. Vaikai linų stiebelius perdirbo į pluoštą!

Tikimės, gražiausios žiemos šventės bus sutiktos su įdomiais įspūdžiais ir naujomis žiniomis!

Mokytoja Virginija Kubilienė

   

,, Kalėdų belaukiant“

2019 - 12 - 19

Gruodžio 19 dieną mokykloje įvyko kalėdinis karnavalas ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikams,,Kalėdų belaukiant“.  Vaikai kartu su auklėtojomis ruošėsi renginiui, parengė trumpą vaidinimą ,,Kaip ežiukai laukė Kalėdų“, išmoko eilėraštukų, ratelių, žaidimų. Savo pasirodymą pristatė tėveliams, kitiems susirinkusiems žiūrovams ir sutiko labai laukiamą svečią- Kalėdų Senelį.  

  Vaikai patyrė džiugių ir gerų emocijų tiek laukdami šventės, tiek sulaukę Kalėdų Senelio, pristatė tai, ką paruošė gražiausio kalėdiniam karnavalui. Šventė neprailgo, vaikai linksminosi, žaidė ir smagiai praleido laiką.

 

IPU grupės auklėtoja Rita Kudukienė

   

Miuziklas "Kartą snaigių karalystėje..."

2019 - 12 - 18

     Gruodžio 18 d. 1 - 4 klasių neformaliojo ugdymo ( "Šakar Makar)" choro dainininkai mokyklos ir miestelio bendruomenes pakvietė į Papilio kultūros namus pasižiūrėti nuotaikingo "Kartą snaigių karalystėje..." miuziklo. Miuziklo autorė ir režisierė ( taip pat ir besmegenis) mokytoja Vigilija. Snaigių karaliai (Andrea ir Ingrida) ir snaigių karalaitė ( Maya) buvo saugomi ištikimų sargų ( Ernestas ir Vakaris) ir šauniai karaliavo Snaigių karalystėje. Nepaklusni karalaitė keliavo ieškoti nuotykių, o pasimetusiai karalaitei kelią namo padėjo rasti Pienių pūkų mergaitė (Karolina), Šaltis (Eivintas),Besmegenis , Šviesoforas (Jokūbas) ir visa snaigių palyda. Snaigių karalaitė sveika gyva grįžo namo ir visiems švenčių proga linki šilumos meilės, ir visada rasti kelią namo...

Vigilia Macienė

   

Svarsčių kilnojimas

2019 - 12 - 18

   Gruodžio 18 d. dalyvavome paskutinėse Lietuvos mokyklų žaidynių varžybose šiais metais. Vyko svarsčių kilnojimo varžybos. Į jas susirinko stipriausi kaimo mokyklų berniukai ir mergaitės. Komandinėje įskaitoje geriausiai sekėsi pačeriaukštiečiams. Mūsiškiai liko antroje vietoje, aplenkdami pabiržiečius. 

Atskirose  svorio kategorijose daug mūsiškių tapo prizininkais. Pirmąsias vietas iškovojo Pocius Airidas ir Znaidukas Agnius. Sidabro medaliais pasidabino Budrius Modestas, Rasimavičius Tomas ir Juodelytė Rugilė.

Gytis Aukštikalnis

   

Futbolas

2019 - 12 - 18

     Gruodžio 18 d. vyko Panevėžio apskrities Ladygolo futbolo varžybos. Mūsų mergaitės varžėsi vienoje iš grupių. Varžybos vyko Juodupės gimnazijos sporto salėje. Grupėje buvo keturios komandos. Mūsiškės užėmė trečiąją vietą ir į finalines apskrities varžybas nepateko. Tačiau už dalyvavimą šiose varžybose mokyklai bus skirtas vienas salės futbolo kamuolys.

Gytis Aukštikalnis

   

Kelionė laiku- atgimusi Vilniaus istorija

2019 - 12 - 17

    Gruodžio 17d. 9 klasės mokiniai, pasiėmę gausią palaikymo komandą (7,8,10 klasės mokinius) vyko į netradicinę integruotą profesinio veiklinimo, istorijos ir dailės pamoką Vilniuje „ Kelionė laiku- atgimusi Vilniaus istorija”. Pamokos tikslas susipažinti su gido profesija, pritaikant dailės ir istorijos žinias. Idėja kilo ruošiantis ta pačia tema organizuojamam konkursui, į kurį išsiuntėme Rugilės ir Tomo darbus, mokiniai turėjo pasirinkti istorines Vilniaus vietas, gatves, bažnyčias ir jas perteikti istorinėje kompozicijoje. Todėl pagalvojome, kad būtų nuostabu, tas vietas aplankyti ir su jomis labiau susipažinti, išmėginant ir gido profesiją. Taigi pasiruošę maršrutą, pasidomėję apie objektų istoriją, išvykome ieškoti piešiniuose atgimusios Vilniaus istorijos. Aplankėme 7 objektus: pirmiausiai išbandėme fizinę ištvermę kopdami į Gedimino pilies bokšto prieigas, iš kurių atsivėrė nuostabi, Kalėdoms pasipuošusio, Vilniaus panorama. Nusileidę prie žemutinių rūmų, pasiklausėme apie Katedros architektūrą. Toliau buvo atskleitos Pilies gatvės įdomybės, kurios nuvedė link šv. Dvasios bažnyčios. Beieškant siauriausios gatvės, pasigrožėjome prašmatniai išpuoštomis vitrinomis, o suradę 0,5-0,6 m pločio gatvelę- labai apsidžiaugėme, galėję joje pasivaikščioti. Dar Vokiečių gatvėje išklausę gerai į gido vaidmenį įsijautusio pasakojimo, įnirtingai ieškojome Vilniaus Universiteto Observatorijos, tačiau, apėję visus atdarus, arkadomis puoštus, kiemelius, negalėjome iš arčiau prieiti, bet radome svarbių skulptūrų, viena iš jų skirta Donelaičiui. Mokiniai atskleidė kiekvieno pasirinkto objekto istoriją, architektūros stilių, pasiklausė įdomių faktų apie juos. Taip, apkeliavę kerinčias senamieščio gatveles, savo maršrutą baigėme prie Europoje gražiausios mūsų sostinės karalienės. Palaikymo komanda, kad įsitrauktų į pamoką,ne tik klausėsi gidų pasakojimų, bet taip pat atliko užduotis. Kelionė paliko neišdildomų išspūdžių, pasiekėme sau išsikelto tikslo- prisilietėme gyvai, meniškai prie ateities pagrindo- savo Valstybės istorijos, nes ateitis priklauso, tiems, kas žino savo protėvių istoriją.

 

Kelionės vadovės mokytojos J. Sereikienė ir V. Kuzmaitė

   

Berniukų futbolas

2019 - 12 - 16

     Gruodžio 16 d. Biržų "Kaštonų" pagrindinė mokykla priėmė kaimo pagrindinių mokyklų berniukų futbolo komandas. Į šias varžybas susirinko net keturios rajono mokyklos. Džiugu, jog jas laimėjo ir tuo pačiu iškovojo teisę žaisti zoninėse Lietuvos mokyklų žaidynių varžybose mūsų mokyklos berniukai. Antri liko berniukai iš Kratiškių mokyklos, treti liko Pabiržės žaidėjai, ketvirti N.Radviliškio mokyklos sportininkai

Gytis Aukštikalnis

   

Pasaulinės AIDS dienos protmūšis: „AIDS: geriau žinoti“

2019 - 12 - 13

     nERINGA gAILIŪNIENĖGruodžio 1 d. – Pasaulinė AIDS diena. Šios dienos tikslas propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS!

Biržų rajono Papilio pagrindinėje mokykloje vyko protmūšis skirtas paminėti šią dieną. Jį pravedė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, protmūšyje dalyvavo 4 komandos.

Mokiniai buvo supažindinti kas yra ŽIV, AIDS, kaip saugotis, kaip ši liga plinta.

Klausimų buvo ir apie kitas infekcines ligas, jų apsisaugojimo būdus.

Šio renginio tikslas – supažindinti mokinius su AIDS problema, užsikrėtimo ir apsisaugojimo būdais, ugdyti toleranciją sergantiems AIDS. Ši tema yra aktuali visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje.

Nugalėjo „Burundukų“ komanda, antra vieta atiteko „Snaigių“ komandai, atsilikusiai vos 1 tašku, trečia vieta „Bernų“ komandai, kuri nuo antros taip pat atsiliko 1 tašku. Nugalėtojams buvo įteikti padėkos raštai.

Mes visi turėtume nepamiršti, kad AIDS – klastinga ir labai pavojinga liga, todėl niekas kitas, tik mes patys,  galime nuo jos apsisaugoti.

Neringa Gailiūnienė

Mokytojada

2019 - 12 - 12

    Biržų kūno kultūros ir sporto centro (BKKSC) krepšinio salėje vykusiose žaidynėse varžėsi net 13 ugdymo įstaigų komandų. Visiems šventės dalyviams teko išbandyti jėgas penkiose nestandartinėse, smagiose ir fiziškai nesunkiose rungtyse.

Susumavus visų rungčių rezultatus paaiškėjo, kad trečiosios „Mokytojados“ žaidynių nugalėtoja tapo Papilio pagrindinės mokyklos komanda. Antrąją vietą iškovojo Biržų technologijų ir verslo mokymo centras (BTVMC), trečiąją - „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos atstovai. 

Kalėdinės eglutės įžiebimas Vabalninke

2019 - 12 - 12

    Gruodžio 12 d. mūsų mokyklos 1 - 4 klasių neformaliojo ugdymo dainininkai (choras "Šakar Makar") vyko į Vabalninką, į Kalėdinės eglės įžiebimo šventę.Vyko ne šiaip pažiūrėti, kaip eglė nušvinta pačiomis gražiausiomis šviesų instaliacijomis, o su muzikine misija - parodyti miuziklo "Kartą snaigių karalystėje...". Džiaugiamės, kad miuziklas patiko Vabalninko žiūrovams. Vabalninko kultūros darbuotoja dėkojo dainorėlių vadovei ir miuziklo režisierei mokytojai Vigilijai už bendradarbiavimą ir gražią dovaną žiūrovams.

Vigilija Macienė

Mergaičių futbolas 

2019 - 12 - 12

     Gruodžio 12 d. Biržuose kaimo pagrindinių mokyklų mergaičių futbolo komandos varžėsi dėl prizinių vietų ir dėl patekimo į zonines varžybas. Su didelėmis ambicijomis į jas vyko ir mūsų mokyklos mergaitės. Komandą sudarė 6-8 klasių mokinės. Pirmąsias rungtynes su pabiržietėmis sužaidėme lygiosiomis 0-0. Norint  tapti čempionėmis, antrose rungtynėse reikėjo įveikti N. Radviliškio pagrindinės mokyklos komandą trijų įvarčių skirtumu. Tačiau laimėjome tik 1-0. Tad teko tenkintis antra vieta.  Čempionėmis tapo pabiržietės, o trečios liko radviliškietės. Į kitą Lietuvos mokyklų žaidynių etapą pateko tik čempionės. 

Gytis Aukštikalnis

Tradicinėje bibliotekininkų šventėje

2019 - 12 - 11

Grupė trečios ir ketvirtos klasės mokinių dalyvavo tradicinėje Papilio seniūnijos bibliotekininkių šventėje „Gimiau – augau – gyvenu“. Vaikai pasveikino savo ištikimas bičiules, mokyklos socialines partneres – bibliotekininkes. Mokiniai suvaidino vaizdelį apie dovanojamą gerumą ir meilę. Renginys buvo skirtas vietovardžių metams paminėti. Bibliotekininkė Jolita Banienė pristatė pačios sukurtą interaktyvią programą apie Papilio krašto vietovardžius. Mokiniai klausėsi koncerto, bendravo.

Mokytoja Vita Januševičienė

Dainų dainelės konkursas

2019 - 12 - 11

     Gruodžio 11 d. Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykloje vyko "Dainų dainelės" konkursas. Mūsų mokyklai atstovavo dvi solistės - Maya Olaraš (2kl.) ir Miglė Meženskaitė (5kl.). Mokines dainuoti moko mokytoja metodininkė Vigilija Macienė, akompanavimui perkusija pritarė Pijus Gurskas(8 kl.) irAndrea Olaraš (4kl.).Labai džiaugiamės, kad solistė Maya pateko į tolimesnį etapą, kuris vyks sausio 21d. Pasvalyje.

Vigilija Macienė

Krepšinis

2019 - 12 - 10

     Gruodžio 10 d. rajone varžėsi kaimo pagrindinių mokyklų krepšininkai. Dėl mažėjančio mokinių skaičiaus į varžybas savo sportininkus sugebėjo atvežti tik trys mokyklos. Berniukų tarpe nugalėjo N. Radviliškio pagrindinė mokykla, antri liko papiliečiai, treti pačeriaukštiečiai. 

Stipriausios mergaitės šiemet tapo iš Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos, antros liko N. Radviliškio pagrindinės mokyklos krepšininkės, trečios liko papilietės. 

Gytis Aukštikalnis

Edukacinė pamoka „Gyvybės medžio motyvas lietuvių liaudies mene“

2019 - 12 - 04

    Š. m. gruodžio 4 dieną lietuvių kalbos pamokos 6-7 klasių mokiniams vyko Biržų krašto muziejuje „Sėla“. Čia muziejaus direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė mokinius supažindino su Gyvybės (Pasaulio) medžio motyvu lietuvių liaudies mene. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti senovines kraičio skrynias, kurios papuoštos šiuo motyvu. Pagilinę teorines žinias, mokiniai grįžo į mokyklą ir toliau imsis praktinio darbo, t.y. per technologijų pamokas dekoruos medines dėžutes Gyvybės medžio motyvu.

                                                                                                                                                             Jurgita Legienė

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now