2-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

DRAUGIŠKI VISUR

2019-03-15

Kovas - sąmoningumo didinimo mėnuo "BE PATYČIŲ". Pradinių klasių mokiniai dalyvavo renginyje, kuris skatino ne tik atsakingą elgesį realiai ir virtualiai bendraujant, bet ir lavino su skaitymu susijusius įgūdžius. 

Renginio viešnia Biržų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vita Andžienė supažindino mokinius su pavojais, kylančiais bendraujant socialiniuose tinkluose ir atsakomybe už netinkamą elgesį. Pradinukai stebėjo filmą šia tema ir jį aptarė. Antrokai ir trečiokai pristatė "Garbingo elgesio internete kodeksą".

Kita viešnia - Papilio filialo bibliotekininkė Jolita Banienė - siūlė išmaniuosius įrenginius naudoti ir savišvietai. Ji pristatė naujas interaktyvias knygas. Renginys vyko Knygnešio dienos išvakarėse, todėl mokiniai aktyviai dalyvavo viktorinoje, kurios metu nevartotinus kompiuterinius terminus keitė lietuviškais atitikmenimis bei sužinojo, kad atsakymus galima susirasti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos internetinėje svetainėje. 

Renginio pabaigoje visi - mokiniai, viešnios ir mokytojos - draugiškai žaidė žaidimą "Gyvoji klaviatūra".

Mokytoja Vita Januševičienė 

Tramtatulis

2019-03-01

Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis 2019“ rajoninis ratas. Konkurso tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą domėtis savo krašto kultūra, populiarinti liaudies kūrybą, tarmę. Konkursas vyksta kas antri metai. Šį kartą šiame konkurse savo jėgas išbandė mūsų mokyklos  4 kl. mokinė Miglė Meženskaitė. Miglė atliko dvi lietuvių liaudie dainas „Ūs urrr lio“ ir „Ralio, karvytes“. Vertinimo komisija atrinko dalyvius, kurie atstovaus regioniniame ture. Kovo 16 d. Miglutė  vyks į Panevėžį, atstovauti savo kraštui. Labai džiugu, kad pirmasis konkursas Miglei toks sėkmingas. Dainininkę konkursui parengė mokytoja metodininkė Vigilija Macienė.

„Mes ir mūsų gimtoji kalba“

2019-03-01

        Kovo 1 dieną mokykloje vyko apibendrinamasis renginys „Mes ir mūsų gimtoji kalba“, skirtas paminėti Lietuvių kalbos dienas. Jį pradėjo pirmos ir antros klasės mokinės Maya ir Karolina, atlikusios dainelę „Ten ir aš“, o ketvirtos klasės mokinė Miglė visą salę užbūrė lietuvių liaudies dainos „Ūs urr lio lio lio, Ralio karvytes“ raliavimu. Vasario mėnesį mokiniai per lietuvių kalbos pamokas vykdė projektus: 5 – 6 klasė „Iliustruojame frazeologizmus“, 7 klasė - „Liaudies dainose ir literatūros tekstuose randamų nežinomų žodžių žodynas“, 8 klasė - „Mokinių žargono žodynas“, 9 klasė – užduočių protų mūšiui paruošimas ir organizavimas ir 10 klasė - „Laiškai Toronto lietuviams. Lietuvių kalbos Kanadoje leksika ir sintaksė“.

          Per pirmą ir antrą pamoką mokiniai pristatė savo klasių projektus ir dalyvavo žaidime – protų mūšis. Žaidime varžėsi keturios komandos, kurios turėjo pademonstruoti žinias penkiuose etapuose. Iki ketvirtojo etapo visos komandos pelnė beveik tiek pat taškų, o penktojo etapo metu į priekį gerokai išsiveržė ir žaidimo lyderiais tapo mokyklos vyriausieji – dešimtos klasės mokiniai, antrą vietą užėmė 7 klasė, o trečia atiteko 8 klasei.

Lietuvių kalbos mokytojos Jurgita ir Edita

"Drąsūs, stiprūs, vikrūs"

2019-03-01

2019 m. kovo 1 d. "Aušros" pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko kaimo vietovių mokyklų "Drąsūs, Stiprūs, Vikrūs" varžybos.

2008 m. gimimo ir jaunesnių amžiaus grupėje:

I vieta Papilio pagrindinės mokyklos komanda;

II vieta Pabiržės pagrindinės mokyklos komanda; 

III vieta Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos komanda.

 

2006 m. gimimo ir jaunesnių amžiaus grupėje:

I vieta Papilio pagrindinės mokyklos komanda;

II vieta Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos komanda.

Lietuvių kalbos dienos 

2019-02-28

2019 m. vasario 28 d. 11 val. Biržų ŠPT salėje vyko Lietuvių kalbos dienoms skirtas žaidimas-protų mūšis ,,Lietuvių kalbos ir literatūros paslaptys“, kuriame dalyvavo ir mūsų mokyklos 6-8 klasių mokinių komanda. Žaidime dalyvavo 10 mokyklų. Mūsų komanda pasirodė labai puikiai ir užėmė 2 vietą.

Lietuvių kalbos mokytoja Jurgita Legienė

Tėvynės diena 2

2019-02-15

Mūsų pradinukai kartu su Pačeriaukštės ,Pabiržės pradinių klasių mokiniais ir jų mokytojomis, bei „

Saulės“ gimnazijos folkloro ansambliu „ Saulala“ kartu paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Šventė prasidėjo poetine- muzikine kompozicija. Vėliau buvo išneštos gėlės prie kovotojų, kritusių už

Lietuvos laisvę, paminklų. Kunigas V. Kareckas kalbėjo apie Lietuvos valstybės atkūrimo reikšmę, vienybę ir

bendrumą tarp žmonių. Su švente sveikino ŠPT direktorė G. Norvydienė. Mokiniai dalyvavo viktorinoje,

kūrė sveikinimą Lietuvai. Labiausiai visus pradžiugino ansamblio „ Saulala“ pasirodymas, bendri šokiai ir

dainos.

Mokytoja Albina Povilauskienė

Tėvynės diena

2019-02-13

       Minint Lietuvos valstybės 101-sias atkūrimo metines, mokykloje vyko integruotas renginys „Tėvynės diena“ skirtas Pasaulio lietuvių metams paminėti. Mokyklos bibliotekoje  surengta spaudinių paroda „Mano širdy Lietuva“, kurios iniciatorė  M. Skupienė.

       Pirmąją renginio dalį pradėjusi bei mokyklos vestibiulyje parodos skirtos išeivijos kunigo P. Ažubalio 100-metčiui organizatorė lietuvių kalbos mokytoja E. Lansbergienė, suintrigavo P. Ažubalio asmenybės ir jo gyvenimo istorijos pristatymu. Minint Pasaulio lietuvių išeivius negalima buvo neprisiminti J. Meko, kuris gimė Semeniškiuose, Papilio valsčiuje. Mokytojos R. Simanavičienės padedami,  7 klasės mokiniai pildė bei pristatė „Lietuviai, mūsų giminės, pasaulio žemėlapyje“ kūrybinį darbą.

       Antrojoje renginio dalyje mokiniai dalyvavo  dailyraščio konkurse skirtame J. Meko atminimui. Konkurso organizatorės mokytojos J. Legienė ir J. Sereikienė bei sudaryta komisija kruopščiai atrinko nugalėtojus ir įteikė diplomus.

       Po dailyraščio konkurso muzikos mokytoja A. Bedalienė  vedė edukacinę pamoką-viktoriną „Lietuvos šimtmečio muzikos kelias“. Pedagogė supažindino su Lietuvos muzikiniu gyvenimu nuo 1918 iki 2018 m..       Tikimės, kad  vasario 16-osios minėjimas,  prisidės prie mūsų  pilietiškumo, atsakingumo ugdymo, taip pat kultūrinių vertybių puoselėjimo, skatins domėtis savo šalies, jos išeivių istorija.

 

Mokytoja Jurgita Sereikienė

Disco Valentinas

2019-02-12

 Pasitinkant Vasario 14 d. mokinių taryba mokykloje suorganizavo linksmą užduočių, klausimų ir šokių 

Mokytoja V. Kuzmaitė

Sėkmė lydėjo etikos konkurse

2019- 01- 23

  Biržų švietimo pagalbos tarnyboje vyko rajoninis etikos konkursas, kuriame dalyvavo ir mūsų mokyklos komanda. Renginio tikslas – skatinti susimąstyti, kokią įtaką daro medijos ir socialiniai tinklai jaunimo vertybių ir kultūros suvokimui. Konkurse varžėsi 8 komandos. Mokiniai kūrė socialinę reklamą, vertybiniu aspektu analizavo filmuką ir pasaką, ruošė užduočių pristatymus. Papiliečių komandai pavyko pademonstruoti puikias žinias, kritinio mąstymo, argumentavimo, viešo kalbėjimo, kūrybiškumo ir komandinio darbo įgūdžius. Septintokė Vaiva, aštuntokas Mikas, devintokės Dija ir Elaina bei dešimtokė Diana negailėjo laiko pasiruošimui ir tapo rajoninio etikos konkurso "Gyvenu - stebiu - vertinu" nugalėtojais.         

Mokytoja Vita Januševičienė

Meninio skaitymo konkursas

2019- 01- 18

            Poezija – visų pirma – svajonė, jausmas ir muzika, meilė ir neapykanta, apmaudas ir ilgesys, nuoširdus vaiko juokas ir mąstančio žmogaus sarkazmas, verksmas su ašarom ir ašaros be ašarų… Viskas, kas žmogiška. /P. Širvys/

             Kiekvienais metais mūsų mokykloje sausio pabaigoje vyksta meninio skaitymo konkursas. Jame gali dalyvauti visi norintys mokiniai – nuo penktoko iki  dešimtoko. Šiais metais konkursas vyko sausio 18 dieną aktų salėje. Mokinių pasirinkti tekstai vertė įsiklausyti, įsijausti į žodžių skambesį ir prasmę. Konkursas yra konkursas. Visi dalyviai pasirodė originaliai, bet teko išrinkti nugalėtojus, kurie atstovaus mūsų mokyklai rajoniniame konkurse. Iš 5-8 klasių mokinių išrinkti ir kelialapius į rajoninį meninio skaitymo konkursą gavo 7 klasės mokiniai – Jokūba Levonaitė ir Pijus Gurskas, o 9- 10 klasių mokinių atstovė – Dija Plepytė. Visiems linkime sėkmės!

"Kalėdų belaukiant..."

2018-12-21

Gruodžio 21d. 5-10 klasių  mokiniai  kartu su mokytojais dalyvavo integruotoje veikloje

„Kalėdų belaukiant...“, kurios metu prisiminė Kūčių ir Kalėdų papročius, su  E. Juodelienė darė namų dekoracijas. Mokėsi Kalėdinių dainų, kūrė sveikinimą.

Renginio organizatoriai 8 klasės mokiniai

Darželinukų renginys ,,Besmegeniai laukia Kalėdų“

2018-12-20

Gruodžio 20 dieną mokykloje įvyko kalėdinis karnavalas ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikams,,Besmegeniai laukia Kalėdų“.  Vaikai kartu su auklėtojomis ruošėsi renginiui, išmoko eilėraštukų, ratelių, žaidimų, ,,Besmegenių šokį“. Savo pasirodymą pristatė tėveliams, kitiems susirinkusiems žiūrovams ir labai laukiamam Kalėdų Seneliui. Vaikai patyrė džiugių ir gerų emocijų tiek laukdami šventės, tiek sulaukę Kalėdų Senelio, pristatė tai, ką paruošė gražiausio kalėdiniam karnavalui. Šventė neprailgo, vaikai linksminosi, žaidė ir smagiai praleido laiką.

IPU grupės auklėtoja Rita Kudukienė

Kalėdinė pasakų eglutė

2018-12-19

Antrokai ir trečiokai Kalėdų laukimą pradėjo ruošdamiesi edukaciniam renginiui "Kalėdinė pasakų eglutė". Mokiniai prisiminė skaitytas pasakas ir kūrė kalėdinės eglutės žaisliukus - pasakų herojus. Svarstydami, kaip Kalėdų stebuklas galėtų paveikti jų sukurtus žaisliukus, nusprendė juos apgyvendinti Skrebiškių bibliotekoje. Būtų keista, jeigu pasakų herojai gyvuotų ne pasakoje, todėl vaikai drauge sukūrė "Kalėdinę pasaką", kurioje veikia visi herojai, virtę eglutės puošmenomis. Ilgame ritinyje mokinių surašytoje pasakoje yra dvi Undinėlės, trys Snieguolės, du broliai Princai, penki Katinai ir net du Kalėdų Seneliai. Tarp mėgstamų herojų ir Ilgaplaukė, Pelenė, Nykštukas, Paukštis, Senelė, trys Paršiukai, Vilkas bei keturi Pagrandukai. Savo kūrinius mokiniai atvežė į Skrebiškių biblioteką, kur laukė bibliotekininkė Regina Laisonienė. Ji vaikams parodė daug pasakų knygų. Mokinukai vardino veikėjus, džiaugėsi radę pasaką, kurios herojų - žaisliuką patys kūrė. Vaikai pasekė pačių sukurtą pasaką ir darbeliais papuošė eglutę. Renginyje apsilankė Pasakų Bobutė (kultūros darbuotoja Marytė Undzėnienė), kuri tarmiškai pasekė pasaką apie Našlaitėlę ir Pamotę. Mokiniai padarė išvadą, kad didžiausia dovana yra gerumas. Bibliotekininkė vaikams padovanojo po angelėlį, o Pasakų Bobutė pavaišino meduoliai.

 

Mokytoja Vita Januševičienė

Berniukų futbolo varžybos

2018-12-14

2018 m.gruodžio 14 d."Kaštonų " pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko kaimo mokyklų berniukų futbolo varžybos:

I vieta Papilio pagrindinės mokyklos komanda;

II vieta Kratiškių  pagrindinės mokyklos komanda; 

III vieta Pabiržės pagrindinės mokyklos komanda;

Mokytojas Gytis Aukštikalnis

Popietė su bibliotekininkėmis Kvetkuose

2018-12-09

Pradinukai aktyviai bendradarbiauja su Papilio seniūnijos bibliotekininkėmis, kurios kasmet pakviečia į padėkos popietę, organizuojamą vis kitoje bibliotekoje. Šį kartą antrokų ir trečiokų komanda vyko į Kvetkus. Į renginį susirinko bibliotekos bičiuliai iš visos seniūnijos. Vaikai parodė Džanio Rodario istorijos apie bibliotekos pelę inscenizaciją, įteikė suvenyrus. Renginio tema - Vydūno metai, todėl turėjo progą pamatyti spektaklį, kuriame Vydūno vaidmenį atliko aktorius Petras Venslovas. Bibliotekininkės vaišino Vydūno mėgstamais patiekalais - žolelių arbata ir ragaišiu su sviestu.

 Mokytoja Vita Januševičienė

Išvyka į lopšelį – darželį „Rugelis“

2018-12-06

Gruodžio 6 d. Papilio pagrindinės mokyklos dainorėliai ir jų mokytoja Vigilija Macienė vyko į Rinkuškiuose esantį lopšelį – darželį „Rugelis“. Čia jie buvo pakviesti švęsti darželio gimtadienio ir dalyvauti šventiniame koncerte. Renginio vedėjas Nykštukas Ledinukas koncertą pradėti  kvietė mažuosius darželio šeimininkus. Darželinukai, parodę, ką išmoko  vėliau  klausėsi mūsų mokyklos ugdytinių nuotaikingų dainelių. Po koncerto visi kartu „kepė“ keksiukus, pavirtę Nykštukais Ledinukais smaginosi žaisdami ratelius.

Džiaugiamės aplankę mažuosius draugus, nuvežę dovanų keramikos būrelio darbą binkiškais motyvais (mokytoja Vytautė Kuzmaitė).

Mokytoja Vigilija Macienė

Projekto „Pažink valstybę“ vizitas į Vilnių

2018-12-05

Gruodžio 5 dieną 10 klasės mokiniai dalyvavo projekto „Pažink valstybę“ III etape.  Lydimi mokytojų Jurgitos Sereikienės ir Vigilijos Macienės, vyko į Vilnių, į  Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. Šio pažintinio vizito tikslas – susipažinti su centrinės valdžios institucijos veikla ir pristatyti savo projektinės veiklos idėjas. Mokiniai,  dalyvaudami projekte bei jo pristatyme,  buvo iniciatyvūs, noriai įsitraukė į projekto veiklas, dalijosi savo idėjomis, įgijo patirties pristatyti plačiajai auditorijai nuveiktus darbus ir  juos apibendrinti. Dalyvavimas projekte suteikė daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, ugdė toleranciją, išmokė kitaip pažvelgti į mus supančią aplinką, imtis atsakomybės priimant spendimus, suprasti savo pilietines pareigas ir galimybes.

Po pažintinio vizito Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje,  vykome į LR Seimą. Mus Seime pasitiko mūsų krašto  seimo nario Viktoro Rinkevičiaus padėjėja. Lydimi seimo nario padėjėjos apžiūrėjome Kalėdoms pasipuošusį Seimą, posėdžių sales. Pertraukos metu su mumis sveikinosi ir pats Seimo narys Viktoras Rinkevičius.

 Dar aplankėme Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kuri padarė didžiulį įspūdį. Taip pat nuvykome pasigėrėti Vilniaus kalėdine egle. Gėrėjomės ne tik eglute, bet ir nuo Katedros aikštės atsiveriančiu Gedimino pilies didingumu.

Mokytojos Jurgita Sereikienė ir Vigilija Macienė

Edukacinė diena Rokiškio muziejuje

2018-12-03

Antrokai ir trečiokai svečiavosi Rokiškio muziejuje. Jie susipažino su muziejaus eksponatais, apžiūrėjo būsimąją Kalėdų Senelio rezidenciją. Artėjant šventėms vaikai senoviniu būdu liejo žvakes, kuriomis apšvies šeimos Kūčių stalą. Mokiniai pasigamino kvapnius rankų darbo muiliukus su rožių žiedlapiais. Vaikai apžiūrėjo unikalią medinę miesto Kalėdų eglę, kurios atsiradimą įtakojo drožėjo Liongino Šepkos kūryba, o krintantis gausus sniegas padovanojo puikią kalėdinę nuotaiką.

 Mokytoja Vita Januševičienė

Neįgaliųjų dienos minėjimas Biržų kultūros centre

2018-12-03

     Dalyvaudami „Pažink valstybę“ projekto metu 10 klasės mokiniai užmezgė draugiškus santykius su Biržų rajono Socialinių paslaugų neįgaliųjų dienos centro lankytojais. Gruodžio 3 d. projekto nariai dalyvavo Neįgaliųjų dienos minėjime Biržų kultūros centre. Mokiniai pasveikino bičiulius pačių darytais suvenyrais bei dovanojo mokytojos Vigilijos Macienės ir jos mokinės Ugnės Krištapaitytės atliekamą kūrinį.

Mokytoja Jurgita Sereikienė

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now