2-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Kovo 11 - oji Papilyje

2020 - 03 - 11

Kovo 11- ąją mūsų mokyklos dainorėliai prisidėjo prie Papilio kultūros namuose vykusio renginio, minint Laisvės 30 - mečio jubiliejų.Koncertą papuošė solisčių Rugilės, Ugnės,Karolinos ir Mayos dueto, bei "Dainos studija" skambios dainos ir būgnininko Pijaus pasirodymas finalinės dainos metu.Mokinius koncertui parengė mokytoja Vigilija Macienė. Džiugu, kad renginį vedė mūsų mokyklos skaitovės Eva ir Ugnė.

1/4

Koncertas Joniškėlyje

2020 - 03 - 10

Kovo 10d. 5 klasės mokinė Ugnė Krištapaitytė dalyvavo Pasvalio raj. Joniškėlyje renginyje, kuris buvo skirtas kovo 11 - ąjai paminėti. Ugnę dainuoti moko mokytoja Vigilija Macienė

1/1

„Kartu pasitinkame Lietuvos Laisvės 30 - ąjį gimtadienį“

2020 - 03 - 09

Kovo 9 dieną mokykloje vyko netradicinės pamokos skirtos Lietuvos gimtadieniui paminėti. Mokiniai dalyvavo proto mūšyje, kurį organizavo ir vedė J. ir M. Lenovaitės. Komisijai suskaičiavus balus komandos apdovanotos padėkos raštais. Netradicinę dieną tęsė Vabalninko B. Sruogos mokinių muzikinis pasirodymas, linksmai nuteikiantis gimtadienio šventei. Po to 5 klasės mokiniai kartu su mokytoja V. Kuzmaite gamino kepinius skirtus Lietuvai, o 10 klasės mokiniai lydimi mokytojos J. Sereikiene vyko į Biržų muziejų „Sėla“, kur dalyvavo susitikime-diskusijoje su Nepriklausomybės Akto signatare Birute Valionyte. Taip pat mokiniai kartu su klasių auklėtojomis atliko kūrybinius darbus, kuriuos eksponavo mokyklos fojė. Mokinių komanda dalyvavusi nacionaliniame konkurse „Praeities stiprybė dabarčiai“ pristatė savo kūrybinį tiriamąjį darbą, filmą „B. Krivickas: vėliavą kovos išnešt privalom“ bei buvo apdovanoti mokytojos V. Kuzmaitės kurtomis  dovanėlėmis. Gimtadienio šventę vainikavo dienos aptarimas bei  nuoširdus bendravimas  skanaujant Lietuvos gimtadienio kepinius.

Mokytoja J. Sereikienė

1/9

Lietuvių kalbos dienų renginiai mokykloje

2020 - 03 - 06

Penktą kartą rengiamos Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti.

Prie šios akcijos prisijungė ir mūsų mokykla. Nuo vasario 3 dienos prasidėjo įvairios veiklos ir renginiai, skirti paminėti Lietuvių kalbos dienas. Iki atostogų pradžios 5 – 10 klasių mokiniai vykdė projektą „Švarinkime kalbą“ ir atliko tokias projektines veiklas:

5 – 6 klasė - „Vartok taisyklingai!“ (Mokiniai susipažino su dažniausiai vartojamomis kalbos kultūros klaidomis ir iliustravo po vieną netaisyklingai vartojamą posakį.)

7 - 8 klasė - „Lietuvių kalbos šiukšlės“ (Mokiniai išsirinko savo vartojamus netaisyklingus žodžius, rado jiems lietuviškus atitikmenis, tada kūrybiškai bandė sukurti plakatą ar kitą mokomąją priemonę.)

9 – 10 klasė - plakatų „Lietuvių kalba – tai, kuo turime didžiuotis“ rengimas.

Vasario 25 dieną, per 5 pamoką net 22  5-10 klasių mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse „Rašome abėcėlę“. Šio konkurso tikslas – dailiai ir taisyklingai rašytinėmis raidėmis parašyti lietuvių kalbos abėcėlę. Mokinių darbus vertino dailyraščio konkurso vertinimo komisija – Vytautė Kuzmaitė, Manė Skupienė, Loreta Žibelienė. Po sunkaus komisijos darbo paaiškėjo, kad 1 vietą konkurse laimėjo 8 klasės mokinė Monika Paliulionytė,  2 vietos atiteko: 8 klasės mokinei Jokūbai Levonaitei ir 6 klasės mokinei Martynai Levonaitei, 3 vietas užėmė 5 klasės mokinė Miglė Meženskaitė, 7 klasės mokinė Viktorija Šamšonaitė ir 10 klasės mokinė Elaina Karosaitė.

„Raštingumas yra žmogui būdinga vidinė moralinė gėrybė, reiškianti pažinimo kelią ir kritišką bei kūrybišką mąstymą apie supančio pasaulio reiškinius“ (Jonas Grigas). Todėl vasario 28 dieną „Raštingiausio moksleivio konkurse“ savo žinias pademonstravo 16 mokinių. Konkurso rezultatas toks: raštingiausia 5 -6 klasių mokine pripažinta Martyna Levonaitė, raštingiausios 7-8 klasių mokinės yra Greta Šleivaitė ir Vaiva Matišiūtė, o 9-10 klasių koncentre – Elaina Karosaitė.

Kovo 6 dieną vyko baigiamasis renginys, kurio metu mokiniai pristatė savo projektinius darbus, buvo paskelbti ir apdovanoti konkursų nugalėtojai. Iškilmingą renginio nuotaiką praturtino muzikos mokytojos Vigilijos Macienės paruoštų mokinių dainos.

 

Jurgita Legienė

1/5

Iš varžybų - su pergale 

2020 - 03 - 06

Pradinių klasių mokinių komanda dalyvavo zoninėse varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Jaunieji sportininkai įveikė varžovus iš Akmenės, Joniškio bei Pakruojo rajonų ir iškovojo pergalę. Komandą varžyboms ruošė mokytoja Vita Januševičienė, padėjo – mokytoja Laima Bajorienė.

1/3

Teisinių žinių konkursas „Temidė“

2020 - 03 - 03

      Kovo 3 d. 10 klasės mokiniai vyko į Biržų pilies Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos salę, kur dalyvavo moksleivių teisinių žinių konkurse „Temidė“.

Mokytoja J. Sereikienė

1/2

Kalbą mokėdamas kelią atrasi

2020 - 02 - 27

Pradinukai paminėjo lietuvių kalbos dienas renginyje „Kalbą mokėdamas kelią atrasi“. Mokiniai dalyvavo interaktyvioje viktorinoje, kurią pravedė Papilio filialo bibliotekininkė Jolita Banienė. Visi džiaugėsi naudodamiesi planšetėmis, entuziastingai atliko užduotis. Daugiausiai teisingų atsakymų pateikę mokiniai buvo apdovanoti prizais.

Pradinukai žaidė kalbos žaidimus. Bendramoksliai, kurie prieš atostogas dalyvavo rajoninėje viktorinoje „Ką žinai apie 2019 metų vaikų knygų penketuką?“, teatralizuotai pristatė minėtąsias bei naujas knygas.

Renginio koordinatorė Vita Januševičienė

1/4

Rajoninės DSV varžybos

2020 - 02 - 26

Kaštonų pagrindinėje mokykloje vyko rajoninės DSV varžybos 2007 m. gimimo ir jaunesniems mokiniams. Tapti rajono čempionais ir toliau tęsti kovą zoninėse varžybose panoro trys mokyklos: Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinė, Pabiržės pagrindinė ir Papilio pagrindinė. Vyko atkakli kova. Iki paskutinių estafečių nebuvo aiškaus lyderio. Visgi šiemet kiek geriau buvo pasiruošę mūsiškiai, kurie ir šventė nelengvą, tačiau pelnytą pergalę.Jau keletą pastarųjų metų Papilio mokyklos mokiniai rajone niekam neužleidžia lyderių pozicijų.

Antri šiose varžybose liko pabiržiečiai, trečia vieta turėjo tenkintis pačeriaukštiečiai.

Nugalėję rajone, mūsiškiai toliau kovą tęsė zoninėse varžybose. Jos įvyko kovo 6 d. Laukėme į jas atvykstančių keturių rajonų komandų. Tačiau dėl neaiškių priežasčių atvyko tik viena Joniškio rajono Gataučių Marcės Katiliūtė pagrindinė mokykla. Tai mokykla daugelį metų respublikoje garsėjanti savo sportiniais pasiekimais. Ir šiais metais Lietuvos mokyklų žaidynėse savo mokyklų grupėje ji kol kas pirmauja, surinkusi daugiausia taškų. Tad, sulaukus tokio varžovo, buvo nedrąsu. Tačiau viskas baigėsi mums palankiai. Iš aštuonių estafečių laimėjome penkias ir...pergalė. Kitas etapas - tarpzonis. Ten susirinks aplinkinių zonų nugalėtojai. 

Jei pažvelgtume į praeitį, tai šios sudėties DSV komanda žengė žingsnelį į priekį. Prieš dvejus metus, būdami pradinukai, jie zoninėse varžybose užėmė antrąją vietą ir į kita etapą nepateko. Džiugu.

Mokytojas Gytis Aukštikalnis

Rajoninės DSV varžybos

2020 - 02 - 26

Pradinių klasių mokinių komanda dalyvavo rajoninėse „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybose. Jaunieji sportininkai rungėsi su savo bendraamžiais iš Pabiržės ir Pačeriaukštės mokyklų. Papiliečiai tapo varžybų čempionais. Komandą varžyboms ruošė mokytoja Vita Januševičienė, padėjo – mokytoja Laima Bajorienė.

1/3

Susitikimas su knygos "Sibiro haiku " kūrėjomis

2020 - 02 - 25

Trečiokai ir ketvirtokai dalyvavo susitikime su knygos „Sibiro haiku“ kūrėjomis, kurį organizavo Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius.

Ši knyga buvo išrinkta 2018 metų knyga vaikams. Tai komiksų knyga apie tremtį į Sibirą. Istoriją užrašė Jurga Vilė, remdamasi savo tėčio vaikystės tremtyje prisiminimais. Daugybę piešinių pagal nuotraukas nupiešė ir tekstus ranka perrašė iliustratorė Lina Itagaki. Mokiniai sužinojo, kaip buvo kuriama ir iliustruojama knyga, kokios problemos kyla verčiant ją į kitas kalbas.

Knygos autorės vedė edukacinį užsiėmimą „Tremties lagaminai“. Mokiniai kūrė lagaminus, į juos dėjosi pieštus sau brangių daiktų atvaizdus ir ruošėsi kelionei ... iki Mėnulio ar dar toliau...

Mokytoja Vita Januševičienė

1/4

Užgavėnės

2020 - 02 - 25

Šiandien mokykloje buvo organizuojama akcija „Užgavėnių blynai” . Kadangi tikros žiemos neturime, tai ir raganų, velnių ir kitokių svečių neturėjome ir Kanapinis seniai Lašininį nugalėjęs pamiršo užsukti, bet blynų tikrai turėjome ir kitus vaišinome. 6 ir 7 klasės mokiniai prikepė labai skanių įvairių rūšių blynų ir kvietė visus norinčius, kad greičiau tikras pavasaris ateitų, pasivaišinti.

 

V. Kuzmaitė

1/5

Grafika ant ratų

2020 - 02 - 24

Šiandien 5-10 klasių mokiniai turėjo nuostabią edukacinę pamoką „Grafika ant ratų”. Mokiniai išmėgino vieną seniausių Lietuvoje spaudos būdų – linoraižinį. Kaip ir buvo žadėta Kultūros paso anotacijoje, linoraižinio technologija užburia netikėto rezultato žavesiu ir eksperimentavimo dvasia, moko kantrybės ir susikaupimo - buvo išpildyta su kaupu. Dėkojame nuostabiai lektorei už pamokas ir už suteiktus įspūdžius, padrasinimus ir pagyrimus, o svarbiausiai už suteiktą galimybę prisiliesti praktiškai prie spausdintinės grafikos.

 

Dailės ir technologijų mokytoja V. Kuzmaitė

1/6

Metodinė diena

2020 - 02 - 19

Per mokinių žiemos atostogas mokytojai neturi laiko ilsėtis. Vasario 19 d. Papilio pagrindinėje mokykloje vyko metodinė diena, kurioje dalyvavo trijų mokyklų – Pabiržės, Pačeriaukštės, Papilio – mokytojai. Susitikimo metu buvo aptariama mokinių asmeninės pažangos fiksavimo, planavimo ir augimo problemos. Mokytojai dalijosi savo patirtimi ir pastebėjimais, turėjo klausimų pranešėjams: L. Žibelienei, V. Macienei, V. Kuzmaitei, J. Legienei, V. Januševičienei, G. Aukštikalniui.

Susitikimai jau tampa tradicija. Per rudens atostogas mokytojai susitiko Pačeriaukštės P. Poškaus pagrindinėje mokykloje, sekantis susitikimas laukia Pabiržėje.

1/6

Valentino diena

2020 - 02 - 14

Prieš atostogas vasario 14 d. Mūsų mokykloje meilės netrūko,patikrinome savo žinias Valentino dienos viktorinoje, turėjome galimybę pasivaržyti estafetėse. Na, o vėliau labai linksmai pasišokome diskotekoje. Nors mūsų buvo ir ne daug, bet labai linksmai praleidom laiką!

 

Mokinių taryba

1/2

Protmūšis

2020 - 02 - 13

Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko protmūšis „Ką žinai apie 2019 metų vaikų knygų penketuką?“. Penketuko knygomis susidomėjo daug pradinių klasių mokinių, aktyviai jas skaitė, dalinosi įspūdžiais, diskutavo. Į rajoninį renginį išvyko dvi komandos: „Spalvotų knygų draugai“ ir „Madingi skaitytojai“. Jie rungėsi su dar šešiomis komandomis iš kitų mokyklų. Po įtempto darbo visos komandos apdovanotos padėkomis ir dovanėlėmis. Protmūšio laimėtoja tapo komanda „Madingi skaitytojai“, aplenkusi net 7 konkurentes. Ji gavo diplomą ir stalo žaidimą, kurį su draugais išbandė vos grįžusi į mokyklą. Pergalę iškovojo ketvirtokės Andrea Olaraš, Ingrida Levonaitė, trečiokai Ernestas Laumė, Mintautė Šimonytė ir antrokė Austėja Kairytė.

Mokytoja Vita Januševičienė

1/5

 Integruota veikla „2020-ieji – Mokyklų bendruomenių metai. Papilys. Mokykla“

2020 - 02-10

2020-ieji metai paskelbti Mokyklų bendruomenių metais. Šiais metais sukanka 425 metai nuo mokyklos įkūrimo Papilyje.

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo integruotoje veikloje, skirtoje paminėti mokyklos gyvenimui svarbias datas. Mokiniai susipažino su švietimo tradicijomis Papilio krašte ir mokyklos bei miestelio istorija. Edukacinės išvykos metu pradinukai aplankė mokyklos istorijai svarbias vietas, apžiūrėjo išlikusius pastatus, kuriuose kadaise veikė mokykla. Mokiniai lankėsi mokyklos muziejuje, domėjosi miestelio ir mokyklos istorija. Vaikai piešė aplankytas vietas, ruošė užduotis kitoms klasėms, kūrė kryžiažodžius ir pristatė baigiamojo renginio metu. Apibendrindami veiklas mokiniai „pynė“ mokyklai linkėjimų vainiką.

Mokytoja Vita Januševičienė  

   

1/7

 Karjeros diena

2020 - 02 - 07

Karjeros diena. Pradinukai susipažino su ūkininko profesija. Pagilinome žinias. Ketiname ir toliau stebėti savo polinkius. Norėsime dirbti mėgstamą darbą. Dėkojame Kairių šeimai iš Latvygalos.

1/6

 Edukacinė pamoka bibliotekoje

2020 - 01- 31

Grupė 2 – 4 klasių mokinių dalyvavo edukacinėje pamokoje Biržų Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje. Pradinukai užsiėmimo metu susipažino su naujausiu vaikų knygų penketuku. Vaikai daugiau sužinojo apie knygų autorius, knygų sukūrimo istorijas. Mokiniai džiaugėsi perskaitytomis knygomis. Visi nustebo išgirdę ir išvydę  vienoje knygoje minėtą skraidantį robotą – droną, kurį atskraidino bibliotekos darbuotojai. Mokiniai ruošiasi literatūriniam protmūšiui, todėl grįžę į mokyklą atsivertė dar neskaitytus kūrinius, kuriais susidomėjo bibliotekoje.

Mokytoja Vita Januševičienė  

   

1/4

 Teniso varžybos

2020 - 01- 29

Sausio 29 d. Pabiržės pagrindinėje mokykloje vyko rajoninės stalo teniso varžybos. Jose dalyvavo ir mūsų mokyklos mergaičių ir berniukų komandos. Abi grįžo pasidabinusios bronzos medaliais. 

Gytis Aukštikalnis

   

Rajoninis  meninio skaitymo konkursas

2020 - 01- 28

Sausio 28 d. 8 klasės mokinys Pijus Gurskas dalyvavo rajoniniame meninio skaitymo konkurse Biržų "Saulės" gimnazijoje ir laimėjo 3 vietą.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Jurgita Legienė

   

1/2

 Viešnagė  Atžalyno pagrindinėje mokykloje

2020 - 01- 28

Šiandien mūsų mokyklos 1 - 4 klasių neformaliojo ugdymo choro „ Šakar Makar” dainininkai viešėjo Biržų Atžalyno pagrindinėje mokykloje. Choristai mokyklos šeimininkams ir darželio „Ąžuoliukas” ugdytiniams suvaidino nuotaikingąjį miuziklą „Kartą snaigių karalystėje...”, kurį režisavo mokytoja Vigilija Macienė

   

1/1

 "Dainų dainelė"

2020 - 01- 22

Sausio 22d. solistė Maya Olaraš ir perkusiniais instrumentais pritarę Andrea bei Pijus dalyvavo „Dainų dainelės” zoniniame ture. Atlikėjai mokyklai atstovavo šauniai, pasirodymas buvo įvertintas 20,9 balo iš galimų 25. Dainininkę Mayą ir muzikantus parengė mokytoja Vigilija Macienė

 

   

1/1

 Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

2020 - 01- 13

2020 sausio 13-oji Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.  Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. Beginkliai žmonės stojo ginti laisvės prieš automatus ir tankus. Savo drąsa ir begaliniu tikėjimu laisve iškovojo mums nepriklausomybę, aukodami savo gyvybes. 14 gyvybių užgęso sausio 13 d. prieš 29 metus , jų atminimui šiandien prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva nes liudija” ir uždegėme languose atminimo žvakutes. Taip pat įsisegėme neužmirštuoles, kad galėtume pasakyti „ Aš prisimenu, kodėl mes esame laisvi”. 

 

Mokytojos J. Sereikienė, V. Kuzmaitė ir Mokinių taryba

   

1/5

 Laisvės gynėjų koncertas Biržų pilyje 

2020 - 01- 13

Sausio 13 -ąją mūsų mokyklos 2 kl. solistė Maya Olaraš ir akompaniatoriai Andrea Olaraš bei Pijus Gurskas buvo pakviesti koncertuoti Biržų pilyje. Laisvės gynėjų minėjime koncertavo visi rajoninio „Dainų dainelės” konkurso laureatai. Mūsų mokyklos atlikėjus paruošė mokytoja metodininkė Vigilija Macienė

 

   

1/1

Zoninės futbolo varžybos

2020 - 01- 10

Sausio 10 d. Juodupės gimnazijoje Rokiškio raj. vyko zoninės berniukų futbolo varžybos. Su viltimis patekti į kitą varžybų etapą ten važiavo ir mūsų mokyklos berniukų komanda. Tačiau šį kartą viltys nepasiteisino. Patyrę du pralaimėjimus ir pasiekę vieną pergalę mūsiškiai liko treti.

Gytis Aukštikalnis

,, Kalėdos Z"

2019 - 12 - 20

      Gruodžio 20 d. 5-10 klasių mokiniai į mokyklą, paskutinę prieš žiemos atostogas dieną, rinkosi su puikia nuotaika, dauguma nešini pilnais maišais- ne, šį kart ne vadovėlių. Šiandien į mokyklą jie nešėsi vaišes žiburėliams, kostiumus vaidinimams, Kalėdines puokštes - vainikus dekoracijoms, žaislus užduotims, statulėles apdovanojimams. Šypsenos į maišus netilpo, tad įsikando į dantis. Taip smagiai nusiteikę atvyko į integruotą Kalėdinę veiklą „ Kalėdos Z”. Renginio metu dešimtokai surengė „Metų apdovanojimų” ceremoniją, kur iš daugelio nominantų raudonu kilimu apdovanojimų atsiimti ėjo patys pačiausi. Devintokai surengė protmūšį „Kalėdų tradicijoms” prisiminti, kur savo jėgas išbandyti galėjo visi atvykusieji. Šeštokai ir septintokai visus išjudino „Linksmosiose estafetėse” , kuriose reikėjo ne tik F-1  greičio, bet ir komandinio, loginio mąstymo. Penktokai renginį vainikavo „Kalėdinių dainų popuri”, visų akis ir širdis džiugino savo muzikiniu teatrališkumu ir kostiumais. Na o visą renginį į visumą surišo ir atsakymų į klausimą, kodėl „Kalėdos Z”, ieškojo aštuntokai. Ar buvo rastas atsakymas, gali atsakyti visi dalyvavę ir fotografijoms šypsenas dalinę dalyviai. Po renginio smagiai pažiburiavę, diskotekoje pašokę, pasisėmę geros nuotaikos visi išskubėjome į namus, laukti didžiųjų žiemos švenčių.

V. Kuzmaitė

   

1/12

Prieš pat Kalėdas mokykloje lankėsi Biržų tarybos narė Gražina Kučinskienė. Ji mokyklai padovanojo futbolo komandos aprangas. Jas perdavė Dublino futbolo treneris John Sullivan. Dėkojame geradariams, pradžiuginusiems mokinius.

   

1/2

 "Pagauk Kalėdų senelį!

2019 - 12 - 20

Gruodžio 20 d. pradinukai dalyvavo edukacinėje programoje "Pagauk Kalėdų senelį!"  Adomaitynės sodyboje, Kėdainių rajone. Vaikai margino kalėdinius meduolius, šoko ratelius, dainavo, gėrė arbatą. Po to miške ieškojo Kalėdų senelio. Suradę jį atsakinėjo į klausimus, aiškinosi Kalėdų šventės kilmę, dalijosi svajonėmis ir norais, ir, žinoma, gavo dovanų!

Grįždami apsilankė Linų muziejuje-malūne, Upytėje, Panevėžio rajone. Muziejininkas ne tik parodė senovinius linų apdirbimo įrankius, bet ir leido jais apdirbti tikrą linų pėdą. Vaikai linų stiebelius perdirbo į pluoštą!

Tikimės, gražiausios žiemos šventės bus sutiktos su įdomiais įspūdžiais ir naujomis žiniomis!

Mokytoja Virginija Kubilienė

   

1/7

,, Kalėdų belaukiant“

2019 - 12 - 19

Gruodžio 19 dieną mokykloje įvyko kalėdinis karnavalas ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikams,,Kalėdų belaukiant“.  Vaikai kartu su auklėtojomis ruošėsi renginiui, parengė trumpą vaidinimą ,,Kaip ežiukai laukė Kalėdų“, išmoko eilėraštukų, ratelių, žaidimų. Savo pasirodymą pristatė tėveliams, kitiems susirinkusiems žiūrovams ir sutiko labai laukiamą svečią- Kalėdų Senelį.  

  Vaikai patyrė džiugių ir gerų emocijų tiek laukdami šventės, tiek sulaukę Kalėdų Senelio, pristatė tai, ką paruošė gražiausio kalėdiniam karnavalui. Šventė neprailgo, vaikai linksminosi, žaidė ir smagiai praleido laiką.

 

IPU grupės auklėtoja Rita Kudukienė

   

1/9

Miuziklas "Kartą snaigių karalystėje..."

2019 - 12 - 18

     Gruodžio 18 d. 1 - 4 klasių neformaliojo ugdymo ( "Šakar Makar)" choro dainininkai mokyklos ir miestelio bendruomenes pakvietė į Papilio kultūros namus pasižiūrėti nuotaikingo "Kartą snaigių karalystėje..." miuziklo. Miuziklo autorė ir režisierė ( taip pat ir besmegenis) mokytoja Vigilija. Snaigių karaliai (Andrea ir Ingrida) ir snaigių karalaitė ( Maya) buvo saugomi ištikimų sargų ( Ernestas ir Vakaris) ir šauniai karaliavo Snaigių karalystėje. Nepaklusni karalaitė keliavo ieškoti nuotykių, o pasimetusiai karalaitei kelią namo padėjo rasti Pienių pūkų mergaitė (Karolina), Šaltis (Eivintas),Besmegenis , Šviesoforas (Jokūbas) ir visa snaigių palyda. Snaigių karalaitė sveika gyva grįžo namo ir visiems švenčių proga linki šilumos meilės, ir visada rasti kelią namo...

Vigilia Macienė

   

1/7

Svarsčių kilnojimas

2019 - 12 - 18

   Gruodžio 18 d. dalyvavome paskutinėse Lietuvos mokyklų žaidynių varžybose šiais metais. Vyko svarsčių kilnojimo varžybos. Į jas susirinko stipriausi kaimo mokyklų berniukai ir mergaitės. Komandinėje įskaitoje geriausiai sekėsi pačeriaukštiečiams. Mūsiškiai liko antroje vietoje, aplenkdami pabiržiečius. 

Atskirose  svorio kategorijose daug mūsiškių tapo prizininkais. Pirmąsias vietas iškovojo Pocius Airidas ir Znaidukas Agnius. Sidabro medaliais pasidabino Budrius Modestas, Rasimavičius Tomas ir Juodelytė Rugilė.

Gytis Aukštikalnis

   

Futbolas

2019 - 12 - 18

     Gruodžio 18 d. vyko Panevėžio apskrities Ladygolo futbolo varžybos. Mūsų mergaitės varžėsi vienoje iš grupių. Varžybos vyko Juodupės gimnazijos sporto salėje. Grupėje buvo keturios komandos. Mūsiškės užėmė trečiąją vietą ir į finalines apskrities varžybas nepateko. Tačiau už dalyvavimą šiose varžybose mokyklai bus skirtas vienas salės futbolo kamuolys.

Gytis Aukštikalnis

   

Kelionė laiku- atgimusi Vilniaus istorija

2019 - 12 - 17

    Gruodžio 17d. 9 klasės mokiniai, pasiėmę gausią palaikymo komandą (7,8,10 klasės mokinius) vyko į netradicinę integruotą profesinio veiklinimo, istorijos ir dailės pamoką Vilniuje „ Kelionė laiku- atgimusi Vilniaus istorija”. Pamokos tikslas susipažinti su gido profesija, pritaikant dailės ir istorijos žinias. Idėja kilo ruošiantis ta pačia tema organizuojamam konkursui, į kurį išsiuntėme Rugilės ir Tomo darbus, mokiniai turėjo pasirinkti istorines Vilniaus vietas, gatves, bažnyčias ir jas perteikti istorinėje kompozicijoje. Todėl pagalvojome, kad būtų nuostabu, tas vietas aplankyti ir su jomis labiau susipažinti, išmėginant ir gido profesiją. Taigi pasiruošę maršrutą, pasidomėję apie objektų istoriją, išvykome ieškoti piešiniuose atgimusios Vilniaus istorijos. Aplankėme 7 objektus: pirmiausiai išbandėme fizinę ištvermę kopdami į Gedimino pilies bokšto prieigas, iš kurių atsivėrė nuostabi, Kalėdoms pasipuošusio, Vilniaus panorama. Nusileidę prie žemutinių rūmų, pasiklausėme apie Katedros architektūrą. Toliau buvo atskleitos Pilies gatvės įdomybės, kurios nuvedė link šv. Dvasios bažnyčios. Beieškant siauriausios gatvės, pasigrožėjome prašmatniai išpuoštomis vitrinomis, o suradę 0,5-0,6 m pločio gatvelę- labai apsidžiaugėme, galėję joje pasivaikščioti. Dar Vokiečių gatvėje išklausę gerai į gido vaidmenį įsijautusio pasakojimo, įnirtingai ieškojome Vilniaus Universiteto Observatorijos, tačiau, apėję visus atdarus, arkadomis puoštus, kiemelius, negalėjome iš arčiau prieiti, bet radome svarbių skulptūrų, viena iš jų skirta Donelaičiui. Mokiniai atskleidė kiekvieno pasirinkto objekto istoriją, architektūros stilių, pasiklausė įdomių faktų apie juos. Taip, apkeliavę kerinčias senamieščio gatveles, savo maršrutą baigėme prie Europoje gražiausios mūsų sostinės karalienės. Palaikymo komanda, kad įsitrauktų į pamoką,ne tik klausėsi gidų pasakojimų, bet taip pat atliko užduotis. Kelionė paliko neišdildomų išspūdžių, pasiekėme sau išsikelto tikslo- prisilietėme gyvai, meniškai prie ateities pagrindo- savo Valstybės istorijos, nes ateitis priklauso, tiems, kas žino savo protėvių istoriją.

 

Kelionės vadovės mokytojos J. Sereikienė ir V. Kuzmaitė

   

1/4

Berniukų futbolas

2019 - 12 - 16

     Gruodžio 16 d. Biržų "Kaštonų" pagrindinė mokykla priėmė kaimo pagrindinių mokyklų berniukų futbolo komandas. Į šias varžybas susirinko net keturios rajono mokyklos. Džiugu, jog jas laimėjo ir tuo pačiu iškovojo teisę žaisti zoninėse Lietuvos mokyklų žaidynių varžybose mūsų mokyklos berniukai. Antri liko berniukai iš Kratiškių mokyklos, treti liko Pabiržės žaidėjai, ketvirti N.Radviliškio mokyklos sportininkai

Gytis Aukštikalnis

   

1/2

Pasaulinės AIDS dienos protmūšis: „AIDS: geriau žinoti“

2019 - 12 - 13

     nERINGA gAILIŪNIENĖGruodžio 1 d. – Pasaulinė AIDS diena. Šios dienos tikslas propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS!

Biržų rajono Papilio pagrindinėje mokykloje vyko protmūšis skirtas paminėti šią dieną. Jį pravedė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, protmūšyje dalyvavo 4 komandos.

Mokiniai buvo supažindinti kas yra ŽIV, AIDS, kaip saugotis, kaip ši liga plinta.

Klausimų buvo ir apie kitas infekcines ligas, jų apsisaugojimo būdus.

Šio renginio tikslas – supažindinti mokinius su AIDS problema, užsikrėtimo ir apsisaugojimo būdais, ugdyti toleranciją sergantiems AIDS. Ši tema yra aktuali visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje.

Nugalėjo „Burundukų“ komanda, antra vieta atiteko „Snaigių“ komandai, atsilikusiai vos 1 tašku, trečia vieta „Bernų“ komandai, kuri nuo antros taip pat atsiliko 1 tašku. Nugalėtojams buvo įteikti padėkos raštai.

Mes visi turėtume nepamiršti, kad AIDS – klastinga ir labai pavojinga liga, todėl niekas kitas, tik mes patys,  galime nuo jos apsisaugoti.

Neringa Gailiūnienė

1/4

Mokytojada

2019 - 12 - 12

    Biržų kūno kultūros ir sporto centro (BKKSC) krepšinio salėje vykusiose žaidynėse varžėsi net 13 ugdymo įstaigų komandų. Visiems šventės dalyviams teko išbandyti jėgas penkiose nestandartinėse, smagiose ir fiziškai nesunkiose rungtyse.

Susumavus visų rungčių rezultatus paaiškėjo, kad trečiosios „Mokytojados“ žaidynių nugalėtoja tapo Papilio pagrindinės mokyklos komanda. Antrąją vietą iškovojo Biržų technologijų ir verslo mokymo centras (BTVMC), trečiąją - „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos atstovai. 

1/4

Kalėdinės eglutės įžiebimas Vabalninke

2019 - 12 - 12

    Gruodžio 12 d. mūsų mokyklos 1 - 4 klasių neformaliojo ugdymo dainininkai (choras "Šakar Makar") vyko į Vabalninką, į Kalėdinės eglės įžiebimo šventę.Vyko ne šiaip pažiūrėti, kaip eglė nušvinta pačiomis gražiausiomis šviesų instaliacijomis, o su muzikine misija - parodyti miuziklo "Kartą snaigių karalystėje...". Džiaugiamės, kad miuziklas patiko Vabalninko žiūrovams. Vabalninko kultūros darbuotoja dėkojo dainorėlių vadovei ir miuziklo režisierei mokytojai Vigilijai už bendradarbiavimą ir gražią dovaną žiūrovams.

Vigilija Macienė

1/5

Mergaičių futbolas 

2019 - 12 - 12

     Gruodžio 12 d. Biržuose kaimo pagrindinių mokyklų mergaičių futbolo komandos varžėsi dėl prizinių vietų ir dėl patekimo į zonines varžybas. Su didelėmis ambicijomis į jas vyko ir mūsų mokyklos mergaitės. Komandą sudarė 6-8 klasių mokinės. Pirmąsias rungtynes su pabiržietėmis sužaidėme lygiosiomis 0-0. Norint  tapti čempionėmis, antrose rungtynėse reikėjo įveikti N. Radviliškio pagrindinės mokyklos komandą trijų įvarčių skirtumu. Tačiau laimėjome tik 1-0. Tad teko tenkintis antra vieta.  Čempionėmis tapo pabiržietės, o trečios liko radviliškietės. Į kitą Lietuvos mokyklų žaidynių etapą pateko tik čempionės. 

Gytis Aukštikalnis

1/2

Tradicinėje bibliotekininkų šventėje

2019 - 12 - 11

Grupė trečios ir ketvirtos klasės mokinių dalyvavo tradicinėje Papilio seniūnijos bibliotekininkių šventėje „Gimiau – augau – gyvenu“. Vaikai pasveikino savo ištikimas bičiules, mokyklos socialines partneres – bibliotekininkes. Mokiniai suvaidino vaizdelį apie dovanojamą gerumą ir meilę. Renginys buvo skirtas vietovardžių metams paminėti. Bibliotekininkė Jolita Banienė pristatė pačios sukurtą interaktyvią programą apie Papilio krašto vietovardžius. Mokiniai klausėsi koncerto, bendravo.

Mokytoja Vita Januševičienė

1/2

Dainų dainelės konkursas

2019 - 12 - 11

     Gruodžio 11 d. Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykloje vyko "Dainų dainelės" konkursas. Mūsų mokyklai atstovavo dvi solistės - Maya Olaraš (2kl.) ir Miglė Meženskaitė (5kl.). Mokines dainuoti moko mokytoja metodininkė Vigilija Macienė, akompanavimui perkusija pritarė Pijus Gurskas(8 kl.) irAndrea Olaraš (4kl.).Labai džiaugiamės, kad solistė Maya pateko į tolimesnį etapą, kuris vyks sausio 21d. Pasvalyje.

Vigilija Macienė

1/3

Krepšinis

2019 - 12 - 10

     Gruodžio 10 d. rajone varžėsi kaimo pagrindinių mokyklų krepšininkai. Dėl mažėjančio mokinių skaičiaus į varžybas savo sportininkus sugebėjo atvežti tik trys mokyklos. Berniukų tarpe nugalėjo N. Radviliškio pagrindinė mokykla, antri liko papiliečiai, treti pačeriaukštiečiai. 

Stipriausios mergaitės šiemet tapo iš Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos, antros liko N. Radviliškio pagrindinės mokyklos krepšininkės, trečios liko papilietės. 

Gytis Aukštikalnis

1/4

Edukacinė pamoka „Gyvybės medžio motyvas lietuvių liaudies mene“

2019 - 12 - 04

    Š. m. gruodžio 4 dieną lietuvių kalbos pamokos 6-7 klasių mokiniams vyko Biržų krašto muziejuje „Sėla“. Čia muziejaus direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė mokinius supažindino su Gyvybės (Pasaulio) medžio motyvu lietuvių liaudies mene. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti senovines kraičio skrynias, kurios papuoštos šiuo motyvu. Pagilinę teorines žinias, mokiniai grįžo į mokyklą ir toliau imsis praktinio darbo, t.y. per technologijų pamokas dekoruos medines dėžutes Gyvybės medžio motyvu.

                                                                                                                                                             Jurgita Legienė

1/6

BIRŽŲ „AUŠROS“ PAGRINDINĖS MOKYKLOS

PAPILIO PAGRINDINIO UGDYMO SKYRIUS

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now