2-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Papiliečių sveikinimai kovo 11-osios proga iš ekrano Biržų miesto centrinėje aikštėje

2021 - 03 - 11

Papilio ugdymo skyriaus antrokai atsiliepė į muziejaus „Sėla“ kvietimą filmuku pasveikinti Lietuvą Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga.

Lukas Baranovas su muzikos mokytoja Vigilija Maciene paruošė net 2 muzikinius sveikinimus. Dar vieną dainą padovanojo pati mokytoja Vigilija.

Visi antrokai su klasės mokytoja Vita Januševičiene mokėsi Anzelmo Matučio eilėraštį apie gimtinę, jį iliustravo, kūrė linkėjimus Lietuvai ir viską sudėjo į filmuką „Sveikiname Lietuvą“.

Šie sveikinimai, įpinti į sveikinimų mozaiką, Kovo 11-ąją demonstruojami ekranuose Biržų miesto centrinėje aikštėje ir pilies arkadoje.

Tarp filmukų muziejus įterpė ir archyvuose saugotą 2017 m. sukurtą sveikinimą Lietuvai, kurio autoriai penktokai (dabartiniai devintokai) su auklėtoja Vita Januševičiene.

1/8

Parodėlė

2021 - 03 - 09

Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus 1 ir 4 klasių mokiniai surengė virtualią parodėlę ,,Nupiešiu Lietuvą”, skirtą Kovo 11

1/22

Integruota veikla Kovo 11-tai paminėti

2021 - 03 - 09

Kovo 2-9 dienomis vyko integruotos veiklos, skirtos Kovo 11-ąjai paminėti. Technologijų pamokose 5-9 klasių mokiniai lankstė trispalvius origami paukštelius, iš kurių sudėjome mūsų Trispalvę. Dailės pamokose 9 klasės mokiniai kūrė atviruką „Kovo 11-oji – Laisvės sparnai“, kurio kūrybą užbaigėme, išklausę, pasikartoję, užduodami vieni kitiems klausimus apie šią svarbią mūsų laisvei datą ir jos įvykius, per atvirą integruotą istorijos ir dailės pamoką. 6 klasės mokiniai istorijos pamokose sudalyvavo viktorinoje „Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena“, 9 klasės mokiniai dalyvavo protmūšyje „Lietuvos istorijos žinovas“, 5 klasės mokiniai atliko kūrybinį darbą „Lietuvos laisvės šaukliai“, o mokinių tarybos atstovės, Martyna ir Greta, pravedė 7,8 klasių mokiniams protmūšį „Pažink Lietuvą su Kahoot“. Mokiniai pademonstravo savo gebėjimus įvairiose veiklose, mokėsi garbingai konkuruoti tarpusavyje, bendrauti ir bendradarbiauti, atskleidė kūrybinius ir meninius gebėjimus. Galime didžiuotis mokinių patriotiškumu.

 

Istorijos mokytoja J. Sereikienė Dailės, technologijų mokytoja V. Kuzmaitė

1/6

Seniausia knyga mano namuose

2021 - 03 - 05

Pirmokai ir antrokai dalyvavo skaitymo skatinimo projekto veikloje „Seniausia knyga mano namuose“. Vaikai, padedant šeimos nariams, ieškojo pačių seniausių knygų, aiškinosi jų atsiradimo namuose istoriją.

Renginio metu mokiniai pristatė knygas. Pačią seniausią šeimos relikviją parodė pirmokas Gustas Vedluga. Tai 1859-ųjų metų leidimo „Visų metų gyvenimas šventųjų“ – proprosenelių palikimas. Jo klasės draugas Deividas Levonas pristatė knygą „Pulkim ant kelių“. Kitąmet šiam leidiniui sukaks 100 metų. Seniausią vaikams skirtą knygą pristatė antrokas Eivintas Dulksnius. Tai močiutės ir mamos skaityta, o dabar Eivinto pamėgta Kosto Kubilinsko „Stovi pasakų namelis“. Knygutė jau skaičiuoja septintą dešimtmetį. Ne visi turėjo tokio garbingo amžiaus knygas, tačiau mielai pristatė ir naujesnes ar šiuo metu skaitomas.

Renginyje dalyvavo socialinė partnerė – Papilio miestelio bibliotekininkė Jolita Banienė. Ji parodė bibliotekoje saugomas iš Papilio kilusio literato Valentino Dagio surinktas ir padovanotas knygas, kurias parašė kiti šio krašto kūrėjai. Kazio Binkio, Juliaus Janonio knygų amžius irgi artėja prie šimtmečio. Bibliotekininkė pristatė ir naujas žaismingas knygas, kuriomis labai susidomėjo mokiniai. Visi drauge nutarė, kad skaityti knygas verta.

Skaitymo skatinimo projekto koordinatorė Vita Januševičienė

 

1/6

Sniego diena

2021 - 02- 22

  Stebėdami tirpstančius varveklius ir klausydamiesi zylučių balsų nejučia atsidūstame...- pagaliau ilgai lauktas pavasaris. Per Užgavėnes triukšmingai išbaidę žiemą pamiršome, kaip nuoširdžiai ja džiaugėmės. Todėl vėl ir vėl ją prisimename. Jaunesnieji mokiniai gal net sunkiai ir beprisimena tokią sniego ir pramogų gausą! Eksperimentai su sniegu leido pajusti, kad rezultatas gali būti ne tik trapus ir laikinas, bet ir suteikti gerų emocijų bei prasmės mūsų aktyviam laisvalaikiui. Džiaugiamės , kad galėjome išgyventi nevaržomą kūrybos laisvę, galimybę daug kartų bandyti ką nors sukurti ir negalvoti apie suplanuotą rezultatą, įgyti naujų patirčių, susidurti su pačiu savimi. Kviečiame pasidžiaugti akimirkomis, kuriose gimė idėjos, vyko procesas, karaliavo džiaugsmas! Pradinukai ir jų mokytojos Virginija Prascienienė, Vita Januševičienė, Virginija Kubilienė, Laima Bajorienė.

Respublikinė mokinių konferencija "Kūrybiniai projektai XXI amžiaus pamokoje"

2021 - 02- 23

Vasario 23 d. dalyvavome nuotolinėje respublikinėje mokinių konferencijoje „Kūrybiniai projektai XXI amžiaus pamokoje”, kurią organizavo Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazija kartu su Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centru. Savo kūrybinius darbus pristatė 40 komandų iš įvairių Lietuvos miestų, dalyvavo per 150 mokinių ir mokytojų. Mes konferencijoje pristatėme integruotą istorijos, dailės, technologijų, geografijos kūrybinį projektą „Pasaulio architektūra kirigami karpiniuose”, kurį kūrėme bendradarbiaudami - Biržų „Aušros” pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus kartu su Biržų „Atžalyno” pagrindinės mokyklos Pačeriaukštės P. Poškaus pagrindinio ugdymo skyriaus 7-8 klasių mokiniai ir mokytojos Jurgita Sereikienė ir Vytautė Kuzmaitė. Pristatant projektą mūsų mokyklą atstovavo Martyna Levonaitė. Kūrybiniame projekte pateikėme kirigami technika išpjaustytus žymiausius pasaulio architektūros pastatus, papasakojome kokiam istoriniam stiliui jie priklauso, bei kur jie yra pasaulio žemėlapyje, pristatėme projekto eigą. Mokiniai ne tik turėjo galimybę pristatyti savo kūrybą, bet ir pamatyti kitų mokinių darbus, pasisemti naujų idėjų. Dalinamės ir su Jumis projekto darbais ir akimirkomis.

 

Dailės, technologijų mokytoja V. Kuzmaitė ir istorijos mokytoja J. Sereikienė

 

1/8

1/7

Pradinukų integruota pamoka Vasario 16 - tai

2021 - 02- 12

 Vasario 12 d. Biržų "Aušros" pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus pradinių klasių mokytojos Laima Bajorienė ir Virginija Prascienienė  vedė  integruotą lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo pamoką,1 ir 4 klasių mokiniams "Vasario 16-oji -Lietuvos valstybės atkūrimo diena". Pradinukai prisiminė ir pakartojo savo Tėvynės -Lietuvos simbolius: herbą, vėliavą, giedojo Lietuvos himną, kodėl svarbi Vasario 16 d. Ketvirtokai pirmokėliams pateikė įdomių užduočių apie Lietuvą, pirmokai aktyviai dalyvavo pamokoje ir užduotis sėkmingai įveikė.

  Pamokoje mokiniai ir mokytojos buvo pasipuošę savo pasidarytomis trispalvėmis, pirmokai berniukai apsirengę Lietuvos kareivėliais. Papuošę vaikai buvo ir savo namus piešiniais ,savo darbeliais.

 V.Prascienienė, L.Bajorienė  

1/2

„Mokonomikos“ pamoka

2021 - 01- 21

Sausio 21 d. 9 klasės mokiniai dalyvavo didžiausioje nuotolinėje pamokoje Lietuvoje „Mokonomika“. Ši pamoka buvo  organizuojama „Swedbank“ iniciatyva. Netradiciniame renginyje pamokas vedė įvairių sričių mokytojai, ekspertai, kurie papasakojo apie kūrybą, pilietiškumą, tvarumą, ekonomiką, asmeninius finansus, ateities profesijas, o svarbiausia viskas linksmai ir su magija. MOKOnomika - Swedbank

 

Mokytoja Jurgita Sereikienė

Mokonomika
Mokonomika

Mokonomika
Mokonomika

1/1

"Atmintis gyva, nes liudija"

2021 - 01-13

   Šiandien minime sausio 13-ąją. Kvietėme mokinius prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija”, ir 10 minučių uždegti languose žvakutes, taip prisiminti, kodėl esame laisvi.

 

Mokytoja J. Sereikienė, mokinių taryba, V. Kuzmaitė

1/9

Sveikatą stiprinanti mokykla

2020 - 12 - 17

   Sveikatą stiprinančia mokykla neseniai pripažintas Papilio pagrindinio ugdymo skyrius ir toliau skatina mokinius sveikai gyventi, tobulėti, siekti savo tikslų. Vaikai nuo pat ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės , pradinių klasių iki skyriaus baigimo skatinami palaikyti savo sveikatą. Jie dalyvauja sveikos gyvensenos užsiėmimuose savo mokykloje bei vyksta į panašius renginius kitose mokyklose. Fizinio ugdymo pamokos ir neformaliojo ugdymo užsiėmimai – viena mėgstamiausių veiklų, o dalyvavimas varžybose – ne tik fizinio pasirengimo, bet ir valios bei atsakomybės pasitikrinimo galimybė. O varžybų būta daug ir varžytasi įvairiose sporto šakose, pelnytos dažniausiai prizinės vietos ne tik rajono, apskrities, tarpzonio, bet ir nacionaliniu bei tarptautiniu lygiu. Tai tarptautinės lengvosios atletikos varžybos, skirtos signataro Petro Poškaus atminimui (jose dalyvavo grupė 3 – 9 klasių mokinių), bėgimas, skirtas nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurei laimėti, rajoninės mergaičių ir berniukų kvadrato, krepšinio, futbolo, svarsčių kilnojimo, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ rajoninės, zoninės, tarpzoninės, tarptautinės varžybos. Papilio mokytojų pergalė rajoninėje „Mokytojadoje“ – taip pat smagi patirtis.

   Patys artimiausi ir smagiausi mums renginiai – mokyklos tradiciniai. 2020-ieji metai gilias tradicijas ir seną istoriją turinčiai Papilio mokyklai – jubiliejiniai. Kaip ir dauguma šios mokyklos renginių, taip ir šis jubiliejus nepraėjo be judrių užduočių bei kitos aktyvios veiklos. Mokykloje buvo juntama sportinio azarto nuotaika, nes 1 – 9 klasių mokiniai ruošėsi tradiciniam renginiui, kuris skirtas prisiminti rašytoją Kazį Binkį. Šių metų renginio tikslas buvo ne tik praplėsti žinias apie poetą K. Binkį, jo gyvenimą ir kūrybą, bet ir ugdyti mokinių bendruomeniškumą, skatinti mokinius aktyviai sportuoti bei gerinti savo fizinį pasirengimą, sveikatą. Šių metų tradicinis krosas „Rašytojo Kazio Binkio takais“taip pat buvo skirtas paminėti mokyklos 425 –ąjį gimtadienį. Pradinių klasių mokiniai kasmet tradiciškai dalyvauja integruotoje veikloje – to paties pavadinimo pėsčiųjų  žygyje, skirtame Europos judumo savaitei paminėti ir skaitymui skatinti. O kas yra krosas ar žygis, žino visi – tai žvalumas, gera nuotaika ir nuoširdi bendrystė.

    Linksma, mėgstama ir žvaliai pradinukus nuteikianti veikla – „Judrioji pertrauka“. Tai vis nauji ir jau pamėgti žaidimai „Rankytės, kojytės”, „Linksmosios pėdutės“, „Šokim kartu“ arba tiesiog pašokinėjimas mokyklos koridoriais ant guminių kamuolių! Pažymėdami Europos  judumo savaitę vaikai dalyvavo akcijoje "Apibėk mokyklą". Šiandieniniai vaikai daug laiko praleidžia prie kompiuterių, telefonų, todėl šios akcijos tikslas paskatinti vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Prabėgę mokiniai sugrįžo į klases žvalesni, linksmesni, aktyvesni.

Bene svarbiausia ir reikalingiausia veikla, skirta  sveiko gyvenimo būdo propagavimui,  sveikatos priežiūros ir stiprinimo žinių skleidimui. Šiemet pradinukai dalyvavo edukaciniame renginyje „Sveikai gyvenu – augu sveikas“ Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje. Įsimintinas buvo ir pasaulinei AIDS dienai paminėti skirtas protmūšis: „AIDS: geriau žinoti“, Europos sveikos mitybos dienai irgi skirtas renginys. Biržų savivaldybės sveikatos centro specialistė Neringa Gailiūnienė mokė subalansuotos mitybos įpročių. Vyko ir daugiau užsiėmimų apie kitas infecines ligas, asmens higieną. Mokiniai pagilino žinias įvairiomis sveikatingumo temomis, ugdėsi draugiškumo, bendradarbiavimo, atsakingumo už savo sveikatą pagrindus.

      Nuotolinis ugdymas – taip pat vertinga patirtis, kuri savotiškai suvienijo mokyklos bendruomenę, paskatino siekti palaikyti savo sveikatą ir fizinę formą bei parodyti, kaip yra svarbu būti aktyviems, palaikyti socialinį ryšį net ir būnant fiziškai atskirtiems, parodyti fizinio aktyvumo pranašumus ir padėti žmonėms surasti savo mėgstamiausią judėjimo formą.  Neseniai atsiradusi naujovė, savotiškai motyvavusi vaikus šiuo nelengvu metu  – vaizdo pamokos. Jų metu vaikai sportavo, šoko, improvizavo, kūrė įvairius šokių judesius. Išbandė savo fizines galimybes netradiciniuose kliūčių ruožuose, kuriuos sugalvoti padėjo tėvai ir kiti šeimos nariai, o netikėtai prisnigus visi džiaugėsi gausiai iškritusiu sniegu: žaidė su gniūžtėmis, lipdė besmegenius.

Metams einant į pabaigą, smagu prisiminti, kas gera ir naudinga buvo nuveikta per šiuos metus. Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyrius 2019 m. gavo finansavimą, o 2020 m. įgyvendino vieną iš reikšmingesnių projektų per pastaruosius metus. Praėję Sporto rėmimo fondo (SRF) atrankos konkursą, gavome lėšų sportiniam inventoriui ir įrangai įsigyti. SRF – tai valstybės lėšos, kuriomis remiami sporto projektai, skatinantys Lietuvos gyventojų fizinį aktyvumą. Aktyviai leisti laisvalaikį sporto salėje pradėjo daugiau Papilio seniūnijos gyventojų.

Pradinių klasių mokytoja Virginija Kubilienė                                                                                 Fizinio ugdymo mokytojas Gytis Aukštikalnis

Biržų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Neringa Gailiūnienė

1/4

SRF projektas Papilyje

2020 - 12 - 11

    Metams einant į pabaigą, smagu prisiminti,  kas gera ir naudinga  buvo nuveikta per šiuos metus. Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyrius 2019 m. gavo finansavimą, o 2020 m. įgyvendino vieną iš reikšmingesnių projektų per pastaruosius metus.  Praėję Sporto rėmimo fondo (SRF) atrankos konkursą, gavome lėšų sportiniam inventoriui ir įrangai įsigyti. SRF – tai valstybės lėšos, kuriomis remiami sporto projektai, skatinantys Lietuvos gyventojų fizinį aktyvumą.

Pirmiausia teko išanalizuoti esamą situaciją ir numatyti, kodėl verta dalyvauti šiame projekte. Papilys – miestelis, nutolęs nuo Biržų apie 20 km., tad eiliniam seniūnijos gyventojui bent du kartus per savaitę važinėti į rajono centre esančius sporto klubus sudėtinga. Papilio mokykla turi sporto salę, tačiau joje trūko treniruotėms ir įvairiems sportiniams užsiėmimams reikalingo inventoriaus. Tai buvo rimta kliūtis norintiems aktyvinti savo gyvenimą, pasirinkti patrauklius, poreikius tenkinančius sportinius užsiėmimus ar atlikti tam tikrus pratimus, reikalingus gerai fizinei formai palaikyti. Seniūnijoje yra nemažai gyventojų, norinčių vakarais pasportuoti. Tai ir vyresnio amžiaus žmonės, ir mokyklinio amžiaus jaunimas. Gyventojai gana sportiški. Tai įrodo dalyvavimas kaimo seniūnijų žaidynėse. Ne kartą Papilio seniūnija yra tapusi žaidynių nugalėtoja ar prizininkė. Tačiau seniūnijoje yra ir daug gyventojų, kurių fizinis aktyvumas menkas. Tad papildę ir atnaujinę sporto inventorių tikimės dar didesnio žmonių susidomėjimo aktyviu laisvalaikio praleidimu.

Atsižvelgę į šią situaciją, nutarėme teikti paraišką Sporto rėmimo fondui ir įgyvendinti projektą, kurio tikslas – suteikti galimybes Papilio seniūnijos gyventojams aktyviai leisti savo laisvalaikį, sportuoti. Planams ir darbams šiek tiek koją kišo karantinas.  Tiek pavasarį, tiek rudenį teko atidėti keletą veiklų.

Labiausiai visų laukiama buvo treniruoklių salė. Savo jėgomis sutvarkėme patalpas. Joje šiuo metu sumontuota beveik vien nauja sporto įranga. Labiausiai akį traukia įspūdingai atrodantis daugiafunkcinis jėgos treniruoklis BodyCraft X2 Family, kurio pagalba galima atlikti labai daug pratimų įvairioms raumenų grupėms. Prie jo prijungtas kojų preso modulis. Vienu metu gali dirbti 2 žmonės, nes yra du svorių blokai. Pagal sportuojančiojo ūgį galima reguliuoti sėdynių aukštį bei nugaros atlošų padėtį. Norintiems atlikti jėgos pratimus,  treniruoti raumenis kilnojant štangą, šalia yra naujas reguliuojamas stovas ir suoliukas.

Norintys atlikti kardio treniruotes turi galimybę pasinaudoti bėgimo takeliu Toorx TRX MARATHON ir dviračiu treniruokliu Nautilus U628. Tai tikrai kokybiški ir šiuolaikiški treniruokliai.

Taip pat sporto salėje atsirado galimybė žaisti badmintoną. Patys nudažėme žaidimo aikštelę. Ištiestas badmintono tinklas tuoj pat sulaukė norinčių pažaisti. Tai labai judrus, dinamiškas žaidimas, kurį iš karto pamėgo nemaža dalis sportuojančių.

Nepamiršti ir netgi tapo labiau populiarūs tradiciniai žaidimai: krepšinis, tinklinis, salės futbolas. Projekto lėšomis įsigijome pakankamai daug naujų, kokybiškų šių sporto šakų kamuolių. Tad žaisti tapo ne tik paprasčiau, bet ir patraukliau.

Matydami papiliečių susidomėjimą nauja sporto įranga ir didėjančiu noru aktyviai leisti laisvalaikį,  manome, jog projekto tikslus pavyko įgyvendinti. Aktyviai leisti laisvalaikį sporto salėje pradėjo daugiau Papilio seniūnijos gyventojų. Žmonių fizinis aktyvumas pakilo. Jie sąmoningai ima rinktis sveiką, aktyvų gyvenimo būdą.

Labai tikimės, kad pasibaigus karantinui į Papilio mokyklos sporto salę susirinks  dar daugiau sporto entuziastų. Kada tik galėsime atverti sporto salės duris, norinčių lauksime trečiadieniais ir penktadieniais nuo 18 iki 20 val.

Gytis Aukštikalnis

Stovas ir suolelis štangai kilnoti
Stovas ir suolelis štangai kilnoti

Kardio treniruokliai
Kardio treniruokliai

Kamuoliai sportiniams žaidimams
Kamuoliai sportiniams žaidimams

Stovas ir suolelis štangai kilnoti
Stovas ir suolelis štangai kilnoti

1/6

BIRŽŲ „AUŠROS“ PAGRINDINĖS MOKYKLOS

PAPILIO PAGRINDINIO UGDYMO SKYRIUS