top of page

2-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Šviesos kelias 

2022 - 12 - 06

Gamtos nykimo metu, kai vis ilgėja tamsusis paros laikas, prasideda žiemos saulėgrįžos ir švenčių laukimas. Šiuo metu, kai žmogus trokšta šviesos, mokytojos Laima Bajorienė ir Vita Januševičienė, talkinant Biržų švietimo pagalbos tarnybos metodininkei Linai Jurkaitei – Valentinienei, inicijavo rajoninę pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų parodą. Visą lapkritį pradinukai kūrė šviesos simbolius – žibintus. Patys gražiausi darbai iš Biržų „Atžalyno“, „Aušros“, „Kaštonų“ pagrindinių mokyklų ir Pabiržės bei Papilio pagrindinio ugdymo skyrių atkeliavo į Švietimo pagalbos tarnybą. Renginio iniciatorės paruošė šių darbų ekspoziciją „Šviesos kelias“. Gruodžio 6-ąją vyko parodos atidarymas. Muzikinę literatūrinę kompoziciją pristatė grupė antros, ketvirtos ir penktos klasės mokinių (mokytojos Vigilija Macienė ir Vita Januševičienė). Pirmieji parodos lankytojai ir koncerto klausytojai buvo „Saulės“ gimnazistai. Jaukumą kūrė liepsnelės, plazdančios jaunųjų keramikų sukurtose žvakidėse (būrelio vadovė Vytautė Kuzmaitė). Parodoje eksponuojami mūsų mokyklos antrokų Airono, Faustos, Gabijos, Gabrielės, Jovydo,
Orintos ir ketvirtokų Airono, Eivinto, Luko, Paulos, Tajaus individualūs darbai bei pirmokų kolektyvinis darbas. Paroda veiks iki sausio 6 – osios dienos.

Informaciją paruošė mokytoja Vita Januševičienė

Kalėdinio lobio paieška 

2022 - 12 - 13

Gruodžio 13 d. nepabūgę užpustytų kelių penktokai leidosi į Biržų regioninio parko organizuotą "Kalėdinio lobio paiešką" Užušilių pažintiniame take. Teko atlikti įvairias užduotis, išmokti naujų žaidimų, tik tada pavyko rasti lobį. Sušalti neleido jauki laužo šiluma, šilta arbata ir kepti zefyrai. Ačiū parko gidei už puikią pramogą. 

Grįždami namo aplankėme Biržų miesto kalėdinę eglutę.

Ketvirtokų sėkmė respublikiniame projekte

2022 - 12 - 15

Ketvirtokai su mokytoja Vita Januševičiene dalyvavo respublikiniame projekte „Olimpinis mėnuo“. Jie entuziastingai įsitraukė į fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, bendradarbiavimo bei emocinės  sveikatos temų veiklas. Pertraukų metu su naujomis veiklomis stengėsi supažindinti ir kitus pradinukus. Projekte dalyvavo net 2700 klasių iš visos Lietuvos. Olimpinio mėnesio pabaigą pažymėjo projekto globėja, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, paskelbusi dalyves klases, kurioms atiteko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigti prizai. Tarp 50-ies laimingųjų – ir ketvirtokai. Artėjant šventėms laimėtojus pasiekė prizai – puikios kuprinės.


Informaciją paruošė mokytoja Vita Januševičienė

Smiginio kalėdinis turnyras

2022 - 12 - 15

Gruodžio 15 d. po pamokų vyko smiginio varžybos 5-8 kl. mokiniams. Fizinio ugdymo mokytojas A. Viduolis organizavo kalėdinį turnyrą, kuriame galėjo dalyvauti visi norintys įvairių fizinių gebėjimų mokiniai. 

Sėkmė lydėjo 7 kl. mokinę P. Baltušytę (1 vieta), 7 kl. mokinę A. Olaraš (2 vieta), 8 kl. mokinę S, Galvanauskaitę (3 vieta). Berniukų tarpe labiausiai pasisekė 8 kl. mokiniui G, Plepiui (1 vieta), 5 kl. mokiniui J. Vaidilui (2 vieta), 5 kl. mokiniui D. Einoriui (3 vieta). 

Visi laimėtojai apdovanoti atminimo medaliais.  

Prie eglutės bibliotekoje

2022 - 12 - 16

Antrokai ir ketvirtokai, vykdydami skaitymo skatinimo projektą, ruošėsi šventiniam susitikimui prie eglutės Papilio miestelio bibliotekoje. Mokiniai skaitė knygas ir pagal jas kūrė žaisliukus eglutei. Ketvirtokai surinko, užrašė ir iliustravo Kūčių vakaro burtus.
Renginio dieną vaikų prie simbolinio Kūčių stalo laukė bibliotekininkė Ligita Zakrienė. Pirmiausia mokiniai skubėjo papuošti eglutę. Ateinančių metų simbolį – kiškį – antrokai „surado“ Kazio Binkio „Kiškių sukilime“. Ketvirtokai aktyviai skaitė Vaikų metų knygų penketuką. Juos sužavėjo knyga – rinkimų laimėtoja – Indrės Zalieckienės „Kaip sutramdyti žvėryną?“. Su šiuo kūriniu ketvirtokai supažindino ir jaunesniuosius draugus. Jų žaisliukai eglutei taip pat iš šios knygos. Bibliotekininkė pristatė knygas apie Kalėdas, naujas knygas apie žiemą. Ketvirtokai pristatė surinktus Kūčių vakaro burtus, kuriuos visi drauge ir išbandė. Smagu buvo ištraukti ilgą šiaudą iš po staltiesės, dėlioti batus nuo stalo link durų, skaičiuoti po porą malkas glėbyje ar kūčiukus saujoje. Visi skubėjo lieti ateities ženklus iš karšto vaško ir pagal juos kūrė fantastines istorijas apie laukiančius nuotykius ateinančiais metais.

Projekto veiklų koordinatorė mokytoja Vita Januševičienė

Sveikata – geriausia dovana

2022 - 12 - 16

Antrokai ir ketvirtokai tęsė pažintį su profesijomis. Jie susitiko su Papilio ambulatorijos bendrosios praktikos slaugytoja Gailute Vilemiene. Medikė papasakojo, kad svarbiausia jos veikla – profilaktinis darbas su pacientais. Ji vaikams paaiškino, kodėl svarbu nuolat tikrintis sveikatą ir praktinėmis veiklomis pademonstravo, kad nereikia baimintis apsilankymo gydymo įstaigose. Mokiniai noriai matavosi kraujospūdį, klausėsi savo širdies plakimo, išbandė pleistrus, tvarsčius ir net švirkštė „vaistus“ į kempinėlę. Vaikai drąsiai apžiūrinėjo įvairius prietaisus ir priemones, esančius pirmosios pagalbos lagaminėlyje ir padarė išvadą, kad medikų bijoti nereikia. Dalyvaujant G. Vilemienei, mokiniai atliko ir respublikinio projekto „Sveikata visus metus“ gruodžio mėnesio iššūkį. Komandose vaikai grupavo dalykus, kurie padeda saugoti sveikatą. Lapelius su užrašais, kuriuose minimi sveikatą stiprinantys dalykai, mokiniai sudėjo į dovanų dėžutę, o kitus pašalino. Kiekvieną pasirinkimą vaikai paaiškino, o bendrosios praktikos slaugytoja
pakomentavo. Dėžutėje su užrašu „Sveikata – geriausia dovana“ atsidūrė judėjimas, fizinis krūvis, mankšta, sveika mityba, dienos režimas, higiena, poilsis, vitaminai, bendravimas, teigiamos emocijos ir tai, apie ką kalbėta susitikimo metu – profilaktinis sveikatos tikrinimas. Svarbiausia nepamiršti, kad tokią dovaną pasidovanoti sau gali tik pats žmogus. Joks Kalėdų Senelis pačios vertingiausios dovanos – sveikatos – po eglute nepadės.

Mokytojos Laima Bajorienė ir Vita Januševičienė

Kalėdinis sveikinimas

2022 - 12 - 20

Penktų- aštuntų klasių mokiniai dalyvavo projekte „Pasveikink savo klasės draugą
su Šv. Kalėdom“. Projekto metu mokiniai gamino atvirukus įvairia technika, kūrė
sveikinimo tekstus, vertė juos iš gimtosios kalbos į užsienio kalbą ir užrašė savo
draugams. Mokiniai projekto metu lavino savo kūrybiškumą, išradingumą, mąstymą, plėtė ir turtino žinias, mokėsi mandagaus ir gražaus bendravimo.

Projekto koordinatorė rusų kalbos mokytoja M. Skupienė

Kalėdinė išvyka

2022 - 12 - 22

Pradinių klasių mokiniai gruodžio 22 dieną lankėsi muziejuje ,,Lėlių namai‘‘ Rokiškio
rajono Bajorų kaime. Ten susipažino su muziejaus eksponatais, susitiko su Kalėdų seneliu.
Smagiai pašokę ir padainavę gavo dovanėlių.
Rokiškio muziejuje dalyvavo meduolio puošimo edukacijoje. Kiekvienas dekoravo po
meduolį, pabaigoje gavo po puodelį saldžios kakavos.

Kalėdinis pradinukų smiginis

2022- 12 - 22

Gruodžio 22 d. vyko Kalėdinės pradinukų smiginio varžybos. Mokiniai rungėsi dviejose amžiaus grupėse : 1 – 2  ir 3 – 4 klasių .

     1 – 2 klasių grupėje geriausiai sekėsi pirmokams : Rimvydui Mikšiui , Ugnei Bružaitei  ir antrokei Faustai Šataitei.

     3 – 4 klasių grupėje geriausiai sekėsi  ketvirtokams : Tajui Ivanauskui, Vestai Šleivaitei ir Aironui  Stankevičiui. Visi laimėtojai apdovanoti atminimo medaliais.

IPU grupės edukacinė pamokėlė Milišiūnų avių ūkyje

2022- 12 - 23

Gruodžio 23 dieną Biržų ,,Aušros“ pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus IPU grupės vaikai vyko į edukacinę išvyką Milišiūnų avių ūkyje ,,Zuikių mokyklėlė“. Vaikai dalyvavo gamtos pažinimo, technologijų ir muzikos pamokėlėse, kurių metu susipažino su avytėmis, maitino jas duonyte, o glostydami pajuto vilnos storį, suprato, kodėl avytėms net žiemą lauke nešalta. Sužinojo, kad namas, kuriame vyksta edukacija- jurta, pastatyta iš avyčių kailio. Vaikai išbandė vilnos vėlimo paslaptis, nuvėlė iš avių vilnos debesėlius ir papuošė besmegeniukus, kurie tapo gražiu kalėdiniu papuošalu eglutei. Vaikai klausėsi pasakos apie Zuikį Puikį, žaidė linksmus žaidimus ir dalyvavo netradicinėse estafetėse. Patys surengė koncertą, o bekoncertuodami netikėtai sulaukė Kalėdų Senelio. Kartu su juo linksminosi, žaidė ratelius, šoko pagal Kalėdų Senelio grojamas melodijas. Žinoma, visi buvo apdovanoti kalėdinėmis dovanėlėmis, kuriomis labai džiaugėsi. Edukacijos pabaigoje vaišinosi arbata ir bandelėmis. Visi kupini naujos patirties ir gerų emocijų grįžo į mokyklą.

IPU grupės mokytoja Rita Kudukienė

Dviguba sėkmė respublikiniame projekte

2023- 01 - 09

Pradinių klasių mokinių neformalaus švietimo grupė „Stiprūs ir vikrūs“, vadovaujama mokytojos Vitos Januševičienės, dalyvavo respublikiniame projekte „Sveikata visus metus 2022“. Projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Projekto dalyviai kiekvieną mėnesį pagal pateiktą temą įgyvendino kūrybinius iššūkius. 2022 metais projekte dalyvavo 502 komandos, 20 046 dalyviai. Baigiamosios konferencijos metu buvo paskelbti projekto nugalėtojai. Mūsų mokyklos komanda iškovojo 2-ąją vietą. Ji apdovanota Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro diplomu ir prizais. Taip pat buvo išrinkti birželio mėnesio iššūkio „Trykštantys sveikatos  šaltiniai miške” nugalėtojai. Papiliečių komanda pateko tarp penkių laimėtojų, kurie apdovanoti Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo prizais.


Komandos vadovė Vita Januševičienė

Sausio 13-oji

2023- 01 - 13

Papilio skyriaus mokiniai Sausio-13 d. paminėdami Laisvės gynėjų dieną  prisijungė prie pilietinės iniciatyvos"Atmintis gyva, nes liudija". Mokinių taryba pasirūpino neužmirštuolės simboliu,kurį prisegė visiems dalyvaujantiems.Uždegę žvakutes languose,mokiniai ,vadovaujami istorijos mokytojos V.Prascienienės prisiminė Sausio-13 d.įvykius.Pirmos ir trečios klasės mokiniai su mokytoja V.Prascieniene,pradinukų mamytėmis Vita, Diana, Inga buvo išvykę į Bajorų (Rokiškis) kultūros centrą.Žiūrėjo istorinę pasaką "Šalin drakoną, tegul žydi laisvė!". Prisegė neužmirštuoles prie atminimo sienos.

Istorijos mokytoja V.Prascienienė

Edukacinė veikla "Gyvūnas ir Robotas manyje"

2023- 01 - 17

Sausio 17 d. Papilio skyriaus 5-6 klasių mokiniai ir jų klasių vadovės dalyvavo į Biržus atvykusio MO muziejaus edukacinėje veikloje vaikams „Gyvūnas ir robotas manyje: tarpasmeniniai santykiai ir kūrybiški konfliktų sprendimo būdai“. Užsiėmimai vyko Biržų „Sėlos“ muziejaus parodų salėje. Užsiėmimo metu mokiniai atliko įvairias užduotis, apžiūrėjo parodą, mokėsi bendradarbiauti grupėse ir porose. 

Padėka

2023- 01 - 19

Lapkričio pabaigoje prisijungėme prie Lietuvos Respublikos Prezidento pirmosios ponios Dianos Nausėdienės rengiamos akcijos Kalėdinių namelių kūrimo, kuriais buvo papuošta Prezidentūros Kalėdų eglutė. Sausio 19 d. Savivaldybės meras V. Jareckas, mero pavaduotoja A. Garšvaitė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas ir specialistė padėkojo visiems, dalyvavusiems akcijoje, ir įteikė Lietuvos Respublikos Prezidento ir Pirmosios ponios padėkas, saldžias dovanėles linkėdami kūrybiškumo ir sėkmės visuose darbuose. Dėkojame 8 klasės mokinei Saulei Galvanauskaitei už dalyvavimą akcijoje.

 

Technologijų mokytoja V. Kuzmaitė

Pradinukai įveikė sveikatingumo iššūkį

2023- 02 - 23

Pradinių klasių mokiniai dalyvauja respublikiniame projekte „Sveikata visus metus 2023“. Priimdami vasario mėnesio iššūkį mokiniai susitiko su visuomenės sveikatos specialiste Vytaute Jurgelevičiene, žiūrėjo ir aptarė mokomuosius filmukus, išsiaiškino sveikatos komponentus, atliko meditacijos pratimus. Vaikai diskutavo apie savijautą sergant, aptarė susirgimų priežastis ir sveikatos stiprinimo būdus. Grupėse atliko užduotį „Ką galiu padaryti šiandien, kad būčiau sveikas rytoj?“. Pristatydami darbus mokiniai įvardino daugybę sveikatos tausojimo būdų. Jie padarė išvadą: kad netektų susirgti, turime kasdien atsakingai rinktis tai, kas naudinga sveikatai.

Projekto veiklų koordinatorė Vita Januševičienė

Sėkmingas pradinukų pasirodymas zoninėse varžybose

2023- 02 - 24

Mokyklos pradinukų komanda dalyvavo Lietuvos mokyklų žaidynių zoninėse „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafečių varžybose. Komanda sėkmingai įveikė varžovus iš Rokiškio rajono Juodupės gimnazijos bei Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos, iškovojo pirmąją vietą ir teisę rungtis tarpzoninėse varžybose.

Komandos vadovė Vita Januševičienė

Ketvirtokų sėkmė respublikiniame konkurse 

2023- 03 - 01

Grupė ketvirtokų dalyvavo respublikiniame moksleivių kūrybiniame konkurse „Mūsų kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“. Konkursą rengė Lituanistų sambūris drauge su Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, Lietuvių kalbos institutu, Lietuvių kalbos draugija. Konkurso tikslai – stiprinti mokinių kalbinę ir kultūrinę savimonę, asmeninį ryšį su lietuvių kalba, skatinti mokinius atlikti tiriamuosius darbus ir kūrybiškai išreikšti bei atskleisti savo gyvenamosios aplinkos kalbinio kultūrinio kraštovaizdžio bruožus, skatinti kalbinę, kūrybinę raišką. Tarp daugiau nei pusantro šimto konkurso darbų, antrąja vieta pradinių klasių amžiaus grupėje, buvo įvertintas Luko Baranovo, Eivinto Dulksniaus, Tajaus Ivanausko, Paulos Pasakinskaites ir
Airono Stankevičiaus darbas. Laimėtojai sulaukė konkurso organizatorių padėkų ir vertingų dovanų. Savo darbą jie pristatė konkurso baigiamajame renginyje – nuotolinėje konferencijoje.


Mokytoja Vita Januševičienė

Tėvynės diena

2023- 03 - 02

Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus 1-8 kl. mokiniai renginyje, skirtame Kovo-11-ąjai, pristatė savo nuveiktus darbus.
Su muzikos mokytoja V. Maciene mokiniai išmoko daug dainelių apie Lietuvą, kurias dainavo renginyje. Renginio pradžioje buvo giedamas Lietuvos himnas , jį visi mokiniai buvo išmokę vadovaujant muzikos mokytojai. Aštuntokė M. Mieženskaitė dainavo l. liaudies dainą „Ėsk, karvyte“.
Su informatikos mokytoja O.Sangailiene 4-8kl. mokiniai animavo Lietuvą. Kūrybiniai jų darbai buvo rodomi renginio metu. Sukėlė didžiulį žiūrovų susidomėjimą. https://padlet.com/orintaster/t-vyn-s-diena-ktdsrqdigsfwxa95
Su pradinių klasių ir lietuvių kalbos mokytojomis 1-8 kl. mokiniai rašė dailyraštį , skirtą Kovo-11-ąjai.Išrinkti nugalėtojai :1 kl.- A. Naktinis, 2 kl. – J. Januškevičius, 3 kl.-D. Levonas , 4 kl.-E. Dulksnius , 5 kl.-A. Kairytė, 6 kl.-M. Šimonytė ,7 kl.-I.Levonaitė ir A.Olaraš, 8 kl.-G.Vejelytė. Juos pasveikino ir apdovanojo skyriaus vedėja L.Žibelienė. Su istorijos mokytoja V.Prascieniene mokiniai puošė mokyklą ,“rašė Lietuvos vardą“.1009 metų kovo 9 d. pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta Lietuva. Mokyklos bibliotekininkė A. Januševičienė pradinukus pakvietė į mokyklos biblioteką.1-4 kl. mokiniai pagal tris spalvas-geltoną, žalią ir raudoną buvo suskirstyti į tris komandas ir atliko kūrybines užduotėles apie Lietuvos valstybės simbolius. Antrokai dar skaitė eilėraščius apie Lietuvą. Pradinukai puošė savo darbeliais biblioteką.


Istorijos mokytoja V.Prascienienė

Pradinukai paminėjo lietuvių kalbos dienas 

2023- 03 - 09

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo skaitymo skatinimo projekto „Skaitymo virusas“ renginyje „Popietė su kryžiažodžiu“, skirtame paminėti Lietuvių kalbos dienas. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su seniūnijos bibliotekininkėmis, todėl renginyje dalyvavo Papilio bei Kupreliškio padalinių bibliotekininkė Ligita Zakrienė. Ji pristatė Lietuvių kalbos dienų tikslus, atskleidė sunkų lietuviško žodžio kelią pas žmones spaudos draudimo metais, papasakojo apie knygnešių darbą.
Kiekvienos klasės komanda išsprendė po specialiai jai sukurtą kryžiažodį, kurį pateikė projekto veiklų organizatorė mokytoja Vita Januševičienė. Įveikiant užduotį reikėjo pademonstruoti žinias apie lietuvių kalbą bei Lietuvą. Vienus atsakymus mokiniai žinojo, o kitų ieškojo knygose ir žemėlapiuose. Sėkmingai išsprendę ir pristatę šią užduotį, vaikai bandė atspėti, kiek raidžių yra ilgiausiame lietuviškame žodyje. Teisingo atsakymo niekam nepavyko užrašyti – niekas nesitikėjo, kad šį žodį sudaro net 43 raidės. Pradinukai mielai atliko bibliotekininkės pateiktas užduotis – ieškojo „dingusių“ raidžių, „pasislėpusių“ žodžių, piešė. Renginio pabaigoje bibliotekininkė vaikus

Pradinukai iš varžybų grįžo su  laimėjimu

2023- 03- 10

Pradinukų komanda dalyvavo kaimo vietovių mokyklų tarpzoninėse varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Jaunieji sportininkai nugalėjo varžovus iš Radviliškio rajono Baisogalos mokyklos – darželio ir iškovojo teisę rungtis finale.

Komandos vadovė mokytoja Vita Januševičienė

BIRŽŲ „AUŠROS“ PAGRINDINĖS MOKYKLOS

PAPILIO PAGRINDINIO UGDYMO SKYRIUS

bottom of page