2-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Pradinukai minėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną

2022 - 03 - 10

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo integruotoje veikloje „Tėvynės diena. Mes – laisvos Lietuvos vaikai“. Ruošdamiesi renginiui pradinukai užrašė ir iliustravo Lietuvos himną – kiekviena klasė po posmą. Kūrybiniai darbai papuošė šventinį stendą. Klasės gavo skirtingas užduotis, kurias atliko ir pristatė renginio metu. Šios dienos aprangos kodas – Lietuvos trispalvė.

Šventę pradėjo mokytojos Vigilijos Macienės vadovaujamas trio – Eva, Maya ir Lukas. Po muzikinio sveikinimo suskambo ir Lietuvos himnas – šį kartą netradiciškai, nes ekrane sukosi himno iliustracijos, sukurtos pačių šventės dalyvių. Trečiokai pristatė Lietuvos vardo kilmę, supažindino su svarbiausiais šalies istorijos faktais, organizavo žaidimą. Antrokai sudarė „Lietuvos žemėlapio abėcėlę“, ketvirtokai sukūrė kryžiažodį, kurį pritaikė skirtingo amžiaus mokiniams. Pirmokai pagal nurodomąjį raštą keliavo po mokyklą, rinko paslėptas rodykles su Lietuvos vietovardžiais ir jas sudėliojo žemėlapyje. Renginio pabaigoje trečiokai mokė pradinukus pasigaminti Draugystės apyrankes, kuriomis šventės išvakarėse pasipuošė visi.

Renginio koordinatorė mokytoja Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/10

Šventės išvakarėse įteikti specialieji konkurso prizai

2022 - 03 - 10

Trečiokai Lukas Baranovas ir Aironas Stankevičius dalyvavo respublikiniame konkurse „Mūsų kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“ ir tapo jo laureatais. Berniukai buvo pakviesti į baigiamąjį konkurso renginį. Vasario 28 d. jie dalyvavo nuotolinėje konferencijoje, skaitė pranešimą. Renginio metu buvo paskelbti konkurso specialiųjų prizų laimėtojai. Vienas iš šešių prizų buvo skirtas Lukui ir Aironui. Lietuvių kalbos draugijos prizas mokyklą pasiekė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse. Simboliška, kad dovana – Lietuvos vėliavos spalvų šalikai.

Mokytoja Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

Paminėtos lietuvių kalbos dienos

2022 - 03 - 02

Trečiokai ir ketvirtokai dalyvavo skaitymo skatinimo projekto „Skaitymo virusas“ veikloje „Žodį mokėdamas – kelią surasi“, skirtoje Lietuvių kalbos dienoms paminėti.

Renginys vyko Papilio seniūnijos salėje, kur mokinių laukė ištikimos bičiulės – bibliotekininkės Jolita Banienė ir Danutė Kučinskienė. Pradinukai išsiaiškino Lietuvių kalbos dienų reikšmę ir dalyvavo viktorinoje apie kalbą. Sėkmingiausiai užduotis įveikė ketvirtokė Maya Olaraš ir trečiokas Lukas Baranovas. Viktorinos laimėtojus bibliotekininkės apdovanojo diplomais ir ženkliukais, o visus dalyvius – atminimo dovanėlėmis. Mokiniai žaidė kalbos žaidimus, kurie pareikalavo žinių bei išradingumo. Bibliotekininkės pristatė naujas knygas apie kalbą: „Raidžių istorijos ir nuotykiai“, „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“, „Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas“. Mokinius sudomino galimybė ne tik skaityti įdomias istorijas, bet ir užduotys, kurias galima atlikti skaitant.

 

Projekto veiklų koordinatorė Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/5

Projektas "Seku seku pasaką"

2022 - 02 - 22

Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus 2 - 4 klasių, kalbos ir kalbėjimo sutrikimų turintiems mokiniams, visą vasario mėnesį vyko projektas ,,Seku seku pasaką". Vaikai per logopedinius užsiėmimus ir namuose skaitė pasakėles, susipažino su lietuvių ir kitų tautų rašytojų pasakėlėmis ir jų autoriais. Vasario 22 dieną baigiamasis projekto renginys vyko Papilio miestelio bibliotekoje. Renginio metu  talkino bibliotekos vedėja Jolita Banienė. Ji labai geranoriškai vaikams skaitė pasakas, supažindino su naujausiomis interaktyviomis knygutėmis.

Vaikai taip pat skaitė pasakas, džiaugėsi naujų knygučių paroda,mokėsi pamilti jas.

 

Renginį koordinavo mokyklos logopedė Z.Jankūnienė.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/5

Respublikinio konkurso laureatai

2022 - 02 - 21

3 klasės mokiniai Lukas Baranovas ir Aironas Stankevičius dalyvavo respublikiniame kūrybiniame konkurse „Mūsų kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“. Konkursą rengė Lituanistų sambūris drauge su Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, Lietuvių kalbos institutu ir Lietuvių kalbos draugija. Konkurso tikslai – skatinti mokinius atlikti tiriamuosius darbus ir kūrybiškai išreikšti bei atskleisti savo gyvenamosios aplinkos kalbinio kultūrinio kraštovaizdžio bruožus.

Lukas ir Aironas su mokytoja apkeliavo Papilio miestelį, tyrinėdami gatvių pavadinimus bei jų kilmę. Tyrinėjimų duomenis panaudojo kurdami filmuką „Kodėl Pajūrio gatvė toli nuo jūros?“. Konkurso organizatoriai sulaukė net 162 kūrybinių darbų. Džiugu, kad mūsų darbas 1-4 klasių grupėje įvertintas geriausiai – skirta pirmoji vieta. Konkurso laureatai sulaukė padėkų ir gausių bei vertingų organizatorių dovanų.

Mokytoja Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

Tėvynės diena

2022 - 02 - 11

Vasario 11 d. Papilio pagrindinėje mokykloje 10 klasės mokiniai pravedė viktoriną,skirtą Vasario -16-tąjai paminėti.6-8 kl. mokiniai buvo suskirstyti į tris komandas(mišrias,pagal tris spalvas),atsakinėjo į klausimus iš Lietuvos istorijos ir geografijos dalykų.Klausimus paruošė 10 klasės mokiniai.Dalyviams teko paplušėti,bet užduotis sėkmingai įveikė.

  Mokyklos foje paruoštas stendas,skirtas valstybės šventei.

  Istorijos mokytoja V.Prascienienė,geografijos mokytojas G.Aukštikalnis

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7

Merginos moksle

2022 - 02 - 10

Vasario 11-oji – tarptautinė Mergaičių ir moterų moksle diena. 16 mokinių dalyvavo respublikiniame neformaliojo ir bendrojo lavinimo ugdymo įstaigų mokinių virtualiame konkurse- parodoje “MERGINOS MOKSLE”.  Šiuo konkursu organizatoriai  skatina merginas daugiau rinktis su technologijomis ir inovacijomis susijusias specialybes ir populiarina STEAM,  plėtoja mokinių vaizduotę ir kūrybiškumą, akcentuoja moterų, dirbančių šioje srityje, pasiekimus.

Orinta Sangailienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/2

Akcija "Skaitau jaunesniam draugui"

2022 - 02- 03

Visą sausio mėnesį vyko skaitymo skatinimo projekto „Skaitymo virusas“ renginys „Skaitau jaunesniam draugui“. Jo metu trečios klasės mokiniai (mokytoja V. Januševičienė) skaitė pirmokams (mokytoja L. Bajorienė).

Ruošdamiesi renginiui trečiokai mokėsi raiškiai skaityti tekstus iš A. Žilionytės knygos „Brunas ir Filipas. Tai, kas vyksta žaliojoje palėpėje“. Atsižvelgdami į kūrinio temą jie kūrė ir ruošė užduotis pirmokams. Nuolatinių susitikimų metu trečiokai raiškiai skaitė tekstus, pateikė užduotis, o pirmokai jas atliko. Užduočių buvo įvairių: atsakyti į klausimus, pakelti kortelę su žodžiu, kai išgirsta jį minint tekste, išspręsti kryžiažodį, piešiniu pavaizduoti užrašytą žodį, sujungti žodį su paveikslėliu. Jeigu istorijos herojai ruošiasi į teatrą, tai užduotis – suvaidinti. Tekstas apie naktį „paslėpė“ žodžiuose raides, kurias reikėjo iššifruoti, o žodžius dailiai užrašyti. Istorija apie katytės šaldytuvą , o užduotis –  „sudėlioti“ žodžius į stilizuotą šaldytuvą ir sandėliuką. Ruošdami užduotis trečiokai sąmoningai įdėjo ir klaidinančių elementų, kad skatintų jaunuosius bičiulius sąžiningai skaityti. Vasario pradžioje pirmokai pristatė paskutinį darbą. Jie iš popieriaus juostelių išlankstė raides ir sudėliojo užrašą: „Brunas ir Filipas yra geri draugai“ bei sukūrė ir padovanojo trečiokams skirtukus knygoms. Akcijos metu abiejų klasių mokiniai irgi tapo gerais draugais. Visi kartu jie pagerino skaitymo, rašymo bei kūrybiškumo įgūdžius. Trečiokai paruošė pirmokų darbų ekspoziciją pradinukų koridoriuje.

Projekto veiklų koordinatorė Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/6

Praktinė konferencija "Mūsų mažieji draugai"

2022 - 01 - 28

Sausio 28 dieną mokyklos pradinių klasių mokiniai rinkosi į pažintinę – praktinę konferenciją ,,Mūsų mažieji draugai‘‘, skirtą gyvūnų gerovės metams paminėti.

Ruošdamiesi konferencijai, pirmokai fotografavo savo augintinius, antrokai piešė ir rinko informaciją apie augintinių vardus. Ketvirtos klasės mokiniai domėjosi tarnybiniais gyvūnais ir  žmogaus pagalbininkais. Didžiausią darbą atliko trečios klasės mokiniai. Jie rinko informaciją apie mokyklos bendruomenės narių augintinius – apklausė visus mokytojus, darbuotojus ir 1 – 6 klasių mokinius.

Konferencijos metu mokiniai skaitė pranešimus, pristatė ir apibendrino savo atliktus tyrimus. Baigė konferenciją sukurdami plakatą ,, Kaip dera elgtis su augintiniu‘‘

  Mokytoja Laima Bajorienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

Meninio skaitymo konkursas

2022 - 01 - 27

Sausio 27 d. mokykloje vyko 5 - 8 kl. meninio skaitymo konkursas. Geriausi klasių skaitovai deklamavo pasirinktus eilėraščius. Skyriaus vedėja Loreta ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Donatas pripažino, kad geriausiai deklamavo 6 klasės mokinė Ingrida L. ir 7 klasės mokinė Fausta J. Joms linkime sėkmės tolesniame konkurso etape Biržuose

Lietuvių kalbos mokytojas Donatas Karaliūnas

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

Pradinukų kvadrato varžybos

2022 - 01 - 26

Dauguma pradinukų lanko sporto būrelį ir entuziastingai žaidžia tradicinį kvadrato žaidimą. Smagu ne tik žaisti, bet ir varžytis, todėl buvo suorganizuotos varžybos pradinių klasių mokiniams.

Buvo sudarytos 3 mišrios komandos, atsižvelgiant į mokinių fizinį pajėgumą ir gebėjimus. Varžybų metu salėje aidėjo palaikymo šūkiai, vyravo azartiška nuotaika. Komandų jėgos buvo panašios, nes kiekviena iš jų patyrė po vieną pralaimėjimą ir išgyveno po džiaugsmingą pergalę. Norint išsiaiškinti nugalėtojus, teko skaičiuoti taškus. Labiausiai pasisekė trečiajai komandai, kurioje žaidė ketvirtokai Gabrielė, Ervina ir Jokūbas, trečiokai Tajus ir Vesta, antrokai Akvilė, Deividas ir Robertas bei pirmokė Gabija. Vienerios rungtynės noro varžytis nenuslopino, todėl pavasarį vėl vyks kvadrato varžybos.

Sporto būrelio vadovė Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

Mankštelės

2022 - 01 - 20

Šiandien vedžiau mankšteles aktų salėje 1 ir 4 klasėms. Vaikai judėjo aktyviai su muzika ir pozityviai nusiteikę smagiai leido laiką ir stropiai atliko pratimus. Visgi judėjimo svarba tikrai yra naudinga jaunam augančiam organizmui, nes ne tik tvirtėja kūnas, bet ir gerėja psichinė sveikata.


Pagarbiai, Vytautė Jurgelevičienė 

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/2

Sausio 13 - oji

2022 - 01 - 13

Papilio skyriaus mokiniai kaip ir kasmet sausio 13 d. paminėdami Laisvės gynėjų dieną prisijungė prie pilietinės iniciatyvos "Atmintis gyva, nes liudija". Mokinių taryba pasirūpino neužmirštuolės simboliu, kurį galėjo prisisegti visi norintys. Uždegę žvakutes languose, 10 kl. mokiniai, vadovaujami istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojos V. Prascienienės priminė mokyklos bendruomenei apie sausio 13 d. įvykius, jų svarbą, pristatė savo sukurtas skaidres.

 

Istorijos mokytoja V. Prascienienė

270979246_3076828315968426_5415008391557674209_n
270979246_3076828315968426_5415008391557674209_n

press to zoom
271207089_1303179613495089_8139050300593796931_n
271207089_1303179613495089_8139050300593796931_n

press to zoom
271249504_700354188039585_7254998357279693490_n
271249504_700354188039585_7254998357279693490_n

press to zoom
270979246_3076828315968426_5415008391557674209_n
270979246_3076828315968426_5415008391557674209_n

press to zoom
1/5

Žiemos pasak pagal Ramutę Skučaitę

2021 - 12 - 22

Žiemos švenčių išvakarėse pradinukai paminėjo poetės Ramutės Skučaitės jubiliejų. Tai skaitymo skatinimo projekto „Skaitymo virusas“ veikla, vykdoma bendradarbiaujant su Papilio seniūnijos bibliotekininkėmis.

Papilio miestelio bibliotekininkė Jolita Banienė atsiuntė elektroninius laiškus pirmokams ir trečiokams su pasiūlymu paminėti poetės R. Skučaitės 90-ąjį jubiliejų. Laiškuose buvo pateiktos užduotys atskirai kiekvienai klasei. Ruošdamiesi renginiui trečiokai (mokytoja V. Januševičienė) skaitė R. Skučaitės eilėraščius žiemos tema, o pačius mėgstamiausius išmoko skaityti raiškiai. Renginio metu pristatyta poetės kūryba. Trečiokai raiškiai skaitė eilėraščius, uždavė klausimus klausytojams, o pirmokai (mokytoja L. Bajorienė) aktyviai atsakinėjo, pasirinko patikusius eilėraščius ir piešė jiems iliustracijas. Trečiokai pasirinko skaitytų eilėraščių eilutes ir rašydami jas skirtingais šriftais kūrė piešinius.

Kūrybinius darbus mokiniai atsinešė į Papilio miestelio aikštę prie kalėdinio Nykštuko namelio. Šioje šventiškoje aplinkoje vaikai susitiko su bibliotekininke J. Baniene ir perdavė jai savo kūrinėlius. Visi drauge prie Nykštuko namelio durų paliko šventinius linkėjimus papiliečiams ir svečiams. Bibliotekininkė iš mokinių darbų sukurs virtualų albumą, kuris bus eksponuojamas Papilio bibliotekos feisbuko paskyroje.

Projekto veiklų koordinatorė Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/8

Geros savijautos pamokos

2021 - 12 - 06

Pradinukai, penktokai ir šeštokai dalyvavo užsiėmimuose „Gongai – Kvėpavimas – Atsipalaidavimas“, kurie vyko pagal geros savijautos programą.

Gongai – vieni seniausių muzikos instrumentų. Jų garsai ir vibracijos mažina nerimą, padeda labiau susitelkti. Užsiėmimų dalyviai mokėsi kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimų, kuriuos derino su gongų garsais.

Informaciją paruošė mokytoja Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

BIRŽŲ „AUŠROS“ PAGRINDINĖS MOKYKLOS

PAPILIO PAGRINDINIO UGDYMO SKYRIUS