top of page

2-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Užgavėnių šventė su Papilio bendruomene 

2024 - 02 - 13

Pradinukai ir darželinukai dalyvavo Užgavėnių šventėje Papilio bendruomenės namų
kiemelyje. Į smagų renginį juos pakvietė bendruomenės pirmininkė Simona Žekonienė.
Vaikai noriai kūrė kaukes, domėjosi Užgavėnių tradicijomis. Šventės dieną visi vaišinosi
karšta arbata ir bendruomenės šeimininkių keptais blynais bei bandelėmis. Užgavėnių šokius ir žaidimus organizavo muzikos mokytoja Vigilija Macienė. Vaikai dainavo, grojo, šoko, žaidė ir ,svarbiausia, tapo Kanapinio pergalės prieš Lašininį liudininkais. Užgavėnių lauže sudeginę blogas mintis ir nesėkmes visi tikisi greitai sulaukti pavasario.

 

Informaciją paruošė mokytoja Vita Januševičienė

   

Sausio 13-oji

2024 - 01 - 12

Biržų „Aušros‘ pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyrius prisijungė prie
visuotinės pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa‘ .Languose uždegdami pergalės , vienybės ir atminimo
 žvakutes. Mokyklos kieme mokiniai piešė Lietuvos simbolius, neužmirštuoles-atminties ir pagarbos ženklą.


Istorijos mokytoja V.Prascienienė

   

Žaidimų kambario atidarymas

2024 - 01 - 09

Prieš Kalėdas dažniausiai susimąstome, ką gero ir naudingo dar galėtume padaryti iki metų pabaigos. Gruodžio pradžioje Papilio skyriaus Mokinių tarybai ir pradinukų mokytojoms kilo idėja įrengti mokykloje žaidimų kambarį pradinių klasių mokiniams. Buvo sutarta kreiptis pagalbos į mokyklos bendruomenę, buvusius mokinius ar šiaip mokyklai neabejingus žmones. Prašėme pasidalinti nebereikalingais, „išaugtais“, bet dar tvarkingais, tinkamais naudotis žaislais, žaidimais, knygomis. Mokomės tvarumo, kad kuo mažiau nereikalingų daiktų reikėtų išmesti. Visada galima pasidalinti .
Žaislų rinkimo akcija pasiteisino su kaupu, turime gausybę „išaugtų“ ir visiškai naujų žaislų ir žaidimų. Po kalėdinių atostogų surengėme šventinį Žaidimų kambario atidarymą. Papilio mokyklos bendruomenės vardu nuoširdus ačiū visiems atsiliepusiems ir prisidėjusiems prie akcijos. Tikimės, kad visų aukotojų gerumo dvasia pripildys mokinių širdeles draugiškumo, bendruomeniškumo, atsakomybės, meilės artimui. Ačiū už Jūsų gerumą!
Jeigu dar nespėjote, neradote laiko ar tiesiog pamiršote, visada galite papildyti Žaidimų kambario kolekciją. Dalinkimės 

   

Pradinukų sėkmė respublikiniame projekte

2024 - 01 - 09

Pradinių klasių mokinių neformalaus švietimo grupė „Stiprūs ir vikrūs“, vadovaujama
mokytojos Vitos Januševičienės, dalyvavo Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros
organizuotame projekte „Sveikata visus metus 2023“. Kiekvieną mėnesį komandai reikėjo įveikti organizatorių pateiktus iššūkius sveikatingumo ar saugumo tema. Projekto dalyviai atliko fizinio aktyvumo, emocinės sveikatos, sveikos mitybos, saugumo, bendravimo, gamtosaugos užduotis. 2023-aisiais metais projekte dalyvavo 419 komandų. Gausiame dalyvių būryje papiliečiams antrus metus iš eilės pavyko iškovoti 2-ąją vietą ir specialųjį Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo prizą.

   

Advento kalendoriaus istorijos

2023 - 12 - 27

Prieš naujus metus dalyvavome respublikiniame Kalėdiniame kūrybiniame konkurse „Advento kalendoriaus istorijos“, kurį organizavo Sostinės vaikų ir jaunimo centras "Hobiverse".

Tai smagi galimybė į Kalėdų šurmulį pažvelgti kūrybiškai ir visus užklupusius iššūkius  spręsti tvariai.    

Konkursui pristatėme praėjusių metų Kalėdinę eglutę- Advento kalendorių, kurio veiklas ir idėją sukūrė mokinių tarybos nariai, o išgirdę apie šį konkursą, nutarėme šią nuostabią idėją pristatyti konkursui.

 Iš 72 pateiktų, 5-10 klasių grupėje, darbų išrinktos pirmos trys vietos ir vienuolika lauretų tarp kurių ir mūsų Adventinis kalendorius- Kalėdinė eglutė. 

Ačiū mokinių tarybos nariams už nuostabias idėjas, klasių vadovėms už pagalbą tas idėjas įgyvendinti.

https://svjc.lt/tikru-mokymu-straipsniai/advento-kalendoriaus-istorijos/

https://www.facebook.com/SVJCmokymai/posts/852441150224101

Mokinių tarybos veiklos koordinatorė V. Kuzmaitė

Kalėdų belaukiant

2023 - 12 - 21

Baigiantis metams Papilio skyriaus 6-9 kl. mokiniai smagiai pasitiko Drakono metus. Pasikeitę simbolinėmis dovanėlėmis žaidė smagius žaidimus, kuriuos sugalvojo Mokinių tarybos ir klasių atstovai. Muzikinį sveikinimą paruošė "Dainos studijos" nariai su mokytoja V. Maciene. Smagiausio sveikinimo konkurse nebuvo gausu dalyvių, žiūrovai nugalėtoja išrinko Austėją. Vakaronė baigėsi šventine diskoteka. 

   

Čempionatas

2023 - 12 - 15

    Gruodžio 15 d.  vyko Atviras Biržų rajono moksleivių klasikinės štangos spaudimo čempionatas, kuriame dalyvavo Biržų Aušros pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniai Benas Plepys ir Dovydas Budrius. Abiems mokiniams pavyko iškovoti sidabro medalius savo svorio kategorijose.  Sveikiname mokinius.

Fizinio ugdymo mokytojas Kostas Solovjovas

Kalėdinės  dirbtuvėlės

2023 - 12 - 15

     Pirmokai ir trečiokai dalyvavo Biržų regioninio parko lankytojų centre vykusioje edukacinėje pamokoje „Kalėdinės dirbtuvėlės“. Mokiniai prisiminė Kalėdų tradicijas, žaidė. Pasiskirstę į komandas vaikai keliavo po užduočių stoteles. Visiems teko tapyti ant medžio žievės, lipdyti amuletus su baltiškais simboliais, dėlioti tangramas, atlikti skaičiavimo užduotis. Vyresnieji išbandė jėgas kurdami eilėraštį, atrinkdami „pabėgusias“ patarlių pabaigas. Visi vaišinosi žolelių arbata. Vaikai lankėsi prie Biržų miesto eglės, apžiūrėjo žibintų ekspoziciją.

Mokytoja Vita Januševičienė

STEAM diena

2023 - 12 - 13

     Gruodžio 13 d. dieną 6-9 klasių mokiniai lankėsi Utenos regioniniame STEAM centre.
Moderniose laboratorijose vyko praktiniai užsiėmimai, mokiniai susipažino su astrofizikos- astronautikos laboratorija ir chemijos- biologijos laboratorija. Profesionalūs STEAM centro dėstytojai   suteikė mokiniams naujų žinių, parengė praktines veiklas.

     6 klasės mokiniai praktinę veiklą „Teleskopai – prietaisai, padedantys pažinti Visatą“ atliko astrofizikos-astronautikos laboratorijoje. Šioje laboratorijoje domėjosi astronominiais reiškiniais, išgirdo pasakojimus apie galingus dronus ir teleskopus.

     7 ir 9 klasės mokiniai biologijos - chemijos laboratorijoje atliko praktinį darbą „Dirbtinis inkstas“. Mokiniai turėjo galimybę tyrinėti dializės žarnos laidumą skirtingoms medžiagoms siejant su jos pritaikymu dirbtinio inksto aparate.
        Mokiniai iš STEAM centro grįžo kupini įspūdžių, įgavę naujų žinių, susipažinę su STEAM ugdymo principais ir galimybėmis.

Mokytojos Rita Kudukienė ir Orinta Sangailienė

bottom of page