2-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

"Atmintis gyva, nes liudija"

2021 - 01-13

   Šiandien minime sausio 13-ąją. Kvietėme mokinius prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija”, ir 10 minučių uždegti languose žvakutes, taip prisiminti, kodėl esame laisvi.

 

Mokytoja J. Sereikienė, mokinių taryba, V. Kuzmaitė

1/9

Sveikatą stiprinanti mokykla

2020 - 12 - 17

   Sveikatą stiprinančia mokykla neseniai pripažintas Papilio pagrindinio ugdymo skyrius ir toliau skatina mokinius sveikai gyventi, tobulėti, siekti savo tikslų. Vaikai nuo pat ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės , pradinių klasių iki skyriaus baigimo skatinami palaikyti savo sveikatą. Jie dalyvauja sveikos gyvensenos užsiėmimuose savo mokykloje bei vyksta į panašius renginius kitose mokyklose. Fizinio ugdymo pamokos ir neformaliojo ugdymo užsiėmimai – viena mėgstamiausių veiklų, o dalyvavimas varžybose – ne tik fizinio pasirengimo, bet ir valios bei atsakomybės pasitikrinimo galimybė. O varžybų būta daug ir varžytasi įvairiose sporto šakose, pelnytos dažniausiai prizinės vietos ne tik rajono, apskrities, tarpzonio, bet ir nacionaliniu bei tarptautiniu lygiu. Tai tarptautinės lengvosios atletikos varžybos, skirtos signataro Petro Poškaus atminimui (jose dalyvavo grupė 3 – 9 klasių mokinių), bėgimas, skirtas nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurei laimėti, rajoninės mergaičių ir berniukų kvadrato, krepšinio, futbolo, svarsčių kilnojimo, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ rajoninės, zoninės, tarpzoninės, tarptautinės varžybos. Papilio mokytojų pergalė rajoninėje „Mokytojadoje“ – taip pat smagi patirtis.

   Patys artimiausi ir smagiausi mums renginiai – mokyklos tradiciniai. 2020-ieji metai gilias tradicijas ir seną istoriją turinčiai Papilio mokyklai – jubiliejiniai. Kaip ir dauguma šios mokyklos renginių, taip ir šis jubiliejus nepraėjo be judrių užduočių bei kitos aktyvios veiklos. Mokykloje buvo juntama sportinio azarto nuotaika, nes 1 – 9 klasių mokiniai ruošėsi tradiciniam renginiui, kuris skirtas prisiminti rašytoją Kazį Binkį. Šių metų renginio tikslas buvo ne tik praplėsti žinias apie poetą K. Binkį, jo gyvenimą ir kūrybą, bet ir ugdyti mokinių bendruomeniškumą, skatinti mokinius aktyviai sportuoti bei gerinti savo fizinį pasirengimą, sveikatą. Šių metų tradicinis krosas „Rašytojo Kazio Binkio takais“taip pat buvo skirtas paminėti mokyklos 425 –ąjį gimtadienį. Pradinių klasių mokiniai kasmet tradiciškai dalyvauja integruotoje veikloje – to paties pavadinimo pėsčiųjų  žygyje, skirtame Europos judumo savaitei paminėti ir skaitymui skatinti. O kas yra krosas ar žygis, žino visi – tai žvalumas, gera nuotaika ir nuoširdi bendrystė.

    Linksma, mėgstama ir žvaliai pradinukus nuteikianti veikla – „Judrioji pertrauka“. Tai vis nauji ir jau pamėgti žaidimai „Rankytės, kojytės”, „Linksmosios pėdutės“, „Šokim kartu“ arba tiesiog pašokinėjimas mokyklos koridoriais ant guminių kamuolių! Pažymėdami Europos  judumo savaitę vaikai dalyvavo akcijoje "Apibėk mokyklą". Šiandieniniai vaikai daug laiko praleidžia prie kompiuterių, telefonų, todėl šios akcijos tikslas paskatinti vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Prabėgę mokiniai sugrįžo į klases žvalesni, linksmesni, aktyvesni.

Bene svarbiausia ir reikalingiausia veikla, skirta  sveiko gyvenimo būdo propagavimui,  sveikatos priežiūros ir stiprinimo žinių skleidimui. Šiemet pradinukai dalyvavo edukaciniame renginyje „Sveikai gyvenu – augu sveikas“ Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje. Įsimintinas buvo ir pasaulinei AIDS dienai paminėti skirtas protmūšis: „AIDS: geriau žinoti“, Europos sveikos mitybos dienai irgi skirtas renginys. Biržų savivaldybės sveikatos centro specialistė Neringa Gailiūnienė mokė subalansuotos mitybos įpročių. Vyko ir daugiau užsiėmimų apie kitas infecines ligas, asmens higieną. Mokiniai pagilino žinias įvairiomis sveikatingumo temomis, ugdėsi draugiškumo, bendradarbiavimo, atsakingumo už savo sveikatą pagrindus.

      Nuotolinis ugdymas – taip pat vertinga patirtis, kuri savotiškai suvienijo mokyklos bendruomenę, paskatino siekti palaikyti savo sveikatą ir fizinę formą bei parodyti, kaip yra svarbu būti aktyviems, palaikyti socialinį ryšį net ir būnant fiziškai atskirtiems, parodyti fizinio aktyvumo pranašumus ir padėti žmonėms surasti savo mėgstamiausią judėjimo formą.  Neseniai atsiradusi naujovė, savotiškai motyvavusi vaikus šiuo nelengvu metu  – vaizdo pamokos. Jų metu vaikai sportavo, šoko, improvizavo, kūrė įvairius šokių judesius. Išbandė savo fizines galimybes netradiciniuose kliūčių ruožuose, kuriuos sugalvoti padėjo tėvai ir kiti šeimos nariai, o netikėtai prisnigus visi džiaugėsi gausiai iškritusiu sniegu: žaidė su gniūžtėmis, lipdė besmegenius.

Metams einant į pabaigą, smagu prisiminti, kas gera ir naudinga buvo nuveikta per šiuos metus. Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyrius 2019 m. gavo finansavimą, o 2020 m. įgyvendino vieną iš reikšmingesnių projektų per pastaruosius metus. Praėję Sporto rėmimo fondo (SRF) atrankos konkursą, gavome lėšų sportiniam inventoriui ir įrangai įsigyti. SRF – tai valstybės lėšos, kuriomis remiami sporto projektai, skatinantys Lietuvos gyventojų fizinį aktyvumą. Aktyviai leisti laisvalaikį sporto salėje pradėjo daugiau Papilio seniūnijos gyventojų.

Pradinių klasių mokytoja Virginija Kubilienė                                                                                 Fizinio ugdymo mokytojas Gytis Aukštikalnis

Biržų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Neringa Gailiūnienė

1/4

SRF projektas Papilyje

2020 - 12 - 11

    Metams einant į pabaigą, smagu prisiminti,  kas gera ir naudinga  buvo nuveikta per šiuos metus. Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyrius 2019 m. gavo finansavimą, o 2020 m. įgyvendino vieną iš reikšmingesnių projektų per pastaruosius metus.  Praėję Sporto rėmimo fondo (SRF) atrankos konkursą, gavome lėšų sportiniam inventoriui ir įrangai įsigyti. SRF – tai valstybės lėšos, kuriomis remiami sporto projektai, skatinantys Lietuvos gyventojų fizinį aktyvumą.

Pirmiausia teko išanalizuoti esamą situaciją ir numatyti, kodėl verta dalyvauti šiame projekte. Papilys – miestelis, nutolęs nuo Biržų apie 20 km., tad eiliniam seniūnijos gyventojui bent du kartus per savaitę važinėti į rajono centre esančius sporto klubus sudėtinga. Papilio mokykla turi sporto salę, tačiau joje trūko treniruotėms ir įvairiems sportiniams užsiėmimams reikalingo inventoriaus. Tai buvo rimta kliūtis norintiems aktyvinti savo gyvenimą, pasirinkti patrauklius, poreikius tenkinančius sportinius užsiėmimus ar atlikti tam tikrus pratimus, reikalingus gerai fizinei formai palaikyti. Seniūnijoje yra nemažai gyventojų, norinčių vakarais pasportuoti. Tai ir vyresnio amžiaus žmonės, ir mokyklinio amžiaus jaunimas. Gyventojai gana sportiški. Tai įrodo dalyvavimas kaimo seniūnijų žaidynėse. Ne kartą Papilio seniūnija yra tapusi žaidynių nugalėtoja ar prizininkė. Tačiau seniūnijoje yra ir daug gyventojų, kurių fizinis aktyvumas menkas. Tad papildę ir atnaujinę sporto inventorių tikimės dar didesnio žmonių susidomėjimo aktyviu laisvalaikio praleidimu.

Atsižvelgę į šią situaciją, nutarėme teikti paraišką Sporto rėmimo fondui ir įgyvendinti projektą, kurio tikslas – suteikti galimybes Papilio seniūnijos gyventojams aktyviai leisti savo laisvalaikį, sportuoti. Planams ir darbams šiek tiek koją kišo karantinas.  Tiek pavasarį, tiek rudenį teko atidėti keletą veiklų.

Labiausiai visų laukiama buvo treniruoklių salė. Savo jėgomis sutvarkėme patalpas. Joje šiuo metu sumontuota beveik vien nauja sporto įranga. Labiausiai akį traukia įspūdingai atrodantis daugiafunkcinis jėgos treniruoklis BodyCraft X2 Family, kurio pagalba galima atlikti labai daug pratimų įvairioms raumenų grupėms. Prie jo prijungtas kojų preso modulis. Vienu metu gali dirbti 2 žmonės, nes yra du svorių blokai. Pagal sportuojančiojo ūgį galima reguliuoti sėdynių aukštį bei nugaros atlošų padėtį. Norintiems atlikti jėgos pratimus,  treniruoti raumenis kilnojant štangą, šalia yra naujas reguliuojamas stovas ir suoliukas.

Norintys atlikti kardio treniruotes turi galimybę pasinaudoti bėgimo takeliu Toorx TRX MARATHON ir dviračiu treniruokliu Nautilus U628. Tai tikrai kokybiški ir šiuolaikiški treniruokliai.

Taip pat sporto salėje atsirado galimybė žaisti badmintoną. Patys nudažėme žaidimo aikštelę. Ištiestas badmintono tinklas tuoj pat sulaukė norinčių pažaisti. Tai labai judrus, dinamiškas žaidimas, kurį iš karto pamėgo nemaža dalis sportuojančių.

Nepamiršti ir netgi tapo labiau populiarūs tradiciniai žaidimai: krepšinis, tinklinis, salės futbolas. Projekto lėšomis įsigijome pakankamai daug naujų, kokybiškų šių sporto šakų kamuolių. Tad žaisti tapo ne tik paprasčiau, bet ir patraukliau.

Matydami papiliečių susidomėjimą nauja sporto įranga ir didėjančiu noru aktyviai leisti laisvalaikį,  manome, jog projekto tikslus pavyko įgyvendinti. Aktyviai leisti laisvalaikį sporto salėje pradėjo daugiau Papilio seniūnijos gyventojų. Žmonių fizinis aktyvumas pakilo. Jie sąmoningai ima rinktis sveiką, aktyvų gyvenimo būdą.

Labai tikimės, kad pasibaigus karantinui į Papilio mokyklos sporto salę susirinks  dar daugiau sporto entuziastų. Kada tik galėsime atverti sporto salės duris, norinčių lauksime trečiadieniais ir penktadieniais nuo 18 iki 20 val.

Gytis Aukštikalnis

BIRŽŲ „AUŠROS“ PAGRINDINĖS MOKYKLOS

PAPILIO PAGRINDINIO UGDYMO SKYRIUS

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
Kardio treniruokliai