top of page

3-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

"Metai sprogo kaip balionas..."

2023 - 06 - 21

Šiandien mokslo metus renginiu „Metai sprogo kaip balionas...“ baigė 5-8 klasių mokiniai. Prisiminėme smagiausias akimirkas, nuveiktus darbus. Geriausių rezultatų pasiekę mokiniai gavo padėkas ir saldžius prizus. Smagiausi dalis – nominacijos mokiniams, kurias skyrė mokytojai bei mokyklos darbuotojai, visus metus stebėję mokinius. Renginį praskaidrino mokinių atliekami muzikiniai pasirodymai.

Mokslo metai baigėsi, su smagia nuotaika iškeliavome atostogauti!

Išvyka po Šiaulių kraštą

2023 - 06 - 14

Baigiantis mokslo metams mūsų skyriaus 5-8 klasių mokiniai keliavo po Šiaulių kraštą. Telefonijos muziejuje mokiniai dalyvavo kultūros paso edukacijoje „Telefonijos istorija. Laiko mašiną atsukus“. Suteiktos žinios padėjo mokiniams palyginti senovinių ir dabartinių telekomunikacijos priemonių galimybes, bendravimo telefonu kultūrą, įvertinti industrinio dizaino kaitą, telefonų funkcines galimybes, jų įvairovę. Edukacinių užsiėmimų metu mokiniai išbandė senovinių telefonų veikimą, atliko kitas smagias veiklas. Po to keliavome į visai kitokį baltų kultūros centrą „Baltijos kelias“. Čia šiuolaikinėmis technologijomis, eksponatų kopijomis, edukacinėmis veiklomis pristatoma baltų istorija, kultūra, gyvensena. Mokiniai galėjo išbandyti biometriniais žmogaus duomenimis paremtą žaidimą „Baltų „profesija“ ir atsisiųsti savo portretą nuskenavus QR kodu. Daugiausiai erdvės palikta žaidimui-
instaliacijai „Baltų gyvenimas“ – ant specialiai paruoštos, lietimui jautrios plokštumos projektoriai, sensoriai pristato atskirų baltų genčių savitumą, taip pat bendrus baltiškosios gyvensenos aspektus. Nepraleidome progos pamatyti vieną žymiausių Lietuvos lankytinų vietų, kurią  visame krikščioniškame pasaulyje išgarsino  1993 m. čia apsilankęs popiežius Jonas Paulius – Kryžių kalną. Daug puikių emocijų mokiniai patyrė Dargaičių kaime įsikūrusiame alpakų ūkyje – mini zoologijos sode. Čia buvo galima ne tik pamatyti gyvūnus, bet ir juos maitinti, glostyti, fotografuoti.
Paskutinė stotelė – akropolis, kur galima buvo pavalgyti, įsigyti lauktuvių namiškiams.
Mokiniai kelionėje praleido visą dieną, grįžo pavargę, bet kupini įvairiausių įspūdžių.

Baigėsi skaitymo metai

2023 - 05 - 29

Pradinukai visus metus dalyvavo skaitymo skatinimo projekte „Skaitymo virusas“. Baigiamasis projekto renginys pakvietė visus prisiminti Joninių tradicijas. Vaikai skaitė, rinko informaciją ir kūrė plakatus. Renginio dieną keliavo į Papilio piliavietę – Zomkelį, pakeliui rinkdami žolynus vainikams. Zomkelyje jų laukė projekto draugai – Papilio seniūnijos bibliotekininkės Ligita Zakrienė ir Diana Stepanova. Pradinukai pristatė plakatus, pynė vainikus, šoko aplink laužą ir smagiai žaidė. Buvo
apibendrinti akcijos „Renkuosi skaityti“ rezultatai, o patys aktyviausi skaitytojai – apdovanoti. Daugiausiai knygų per mokslo metus perskaitė trečiokė Eglė Kvetkaitė. Vaikai entuziastingai ieškojo bibliotekininkių paslėpto lobio, kepė ant laužo zefyrus ir vaišinosi.

Projekto veiklų koordinatorė Vita Januševičienė

Lengvosios atletikos varžybose - medalių derlius

2023 - 05 - 26

Grupė 1-6 klasių mokinių dalyvavo rajoninėse vaikų lengvosios atletikos varžybose. Pirmokė Ugnė Bružaitė (mokytoja Vita Januševičienė) įveikė net vyresnes varžoves ir iškovojo du medalius: trumpą distanciją įveikė 3-ia, o ilgą – 2-a. Antrokai (mokytoja Laima Bajorienė) taip pat pasipuošė medaliais. Gabija Šimukėnaitė trumpoje distancijoje iškovojo 2-ąją vietą, o ilgoje – 3-iąją. Dominykui Galvanauskui geriausiai sekėsi mesti kamuoliuką (1-a vieta), ilgą distanciją jis įveikė 2-as, o šuolio į tolį rungtyje buvo 3-ias. 3-4 klasių grupėje puikiai pasirodė ketvirtokai (mokytoja Vita Januševičienė). Gabrielė Bružaitė šuolio į tolį rungtyje iškovojo 1-ąją vietą, o ilgą distanciją įveikė 3-ia. Paula Pasakinskaite tose pačiose rungtyse užėmė atitinkamai 3-ią ir 2-ą vietas. Austėja Šimukėnaitė buvo pati greičiausia ilgoje distancijoje ir toliausiai numetė kamuoliuką (1-osios vietos), o trumpą distanciją įveikė 3-ia. Smagu, kad ilgos distancijos amžiaus grupėje apdovanojimų pakylą užėmė vien Papilio mokyklos ketvirtokės! Neatsiliko ir berniukai. Tajus Ivanauskas šuolio į aukštį rungtyje iškovojo auksą, ilgos distancijos bėgime – sidabrą, o kamuoliuko metime – bronzą. Aironas Stankevičius geriausiai pasirodė šuolio į tolį rungtyje (1-a vieta),
kamuoliuko metime ir trumpos distancijos bėgime užėmė 2-ąsias vietas, o ilgą distanciją įveikė 3-ias. 5-6 klasių grupėje sėkmingiausiai pasirodė šeštokė Meirita Šimonytė (mokytojas Audris Viduolis). Ji bėgdama ilgą distanciją iškovojo 3-iąją vietą.

Informaciją paruošė Vita Januševičienė

Išvyka po Anykščių kraštą

2023 - 05 - 24

Antrokai ir ketvirtokai keliavo po Anykščių kraštą. Jie aplankė Šeimyniškėlių piliakalnį.
Mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Viduramžių darbai ir pramogos medinėje pilyje“. Vaikai atidžiai apžiūrėjo archeologinius radinius, matavosi šarvus ir šalmus, žaidė senovinius judriuosius ir stalo žaidimus. Ypač patiko šaudyti iš lanko.
Arklio muziejuje daug sužinojo ne tik apie arklius, bet ir apie vežimus, arklinius padargus, domėjosi audėjo, puodžiaus, kalvio amatu, išbandė senovinius žaidimus. Mokiniai energingai kopė į Liudiškių piliakalnį ir Lajų tako bokštą. Simboliškai paminėdami Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 90-metį, vaikai apsilankė prie Puntuko akmens.

Mokytojos Vita Januševičienė ir Laima Bajorienė

bottom of page