3-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Mokslo metų baigimo šventė

2021-06-22

Paskutinę šiais mokslo metais dieną, mokykloje vyravo jauki darbinė nuotaika- mokiniai su klasės vadovėmis atliko paskutines veiklas- ruošė klasės veiklos metų fotoreportažus, atliko temines fotosesijas. Nors šie mokslo metai buvo neįprasti ir sudėtingi, bet pristatymai buvo kupini šypsenų ir smagių akimirkų, įrodančių, kad ir kaip būtų sudėtinga, bet su šypsena viskas įmanoma. Renginio metu aštuntokams buvo įteikti pažymėjimai, mokinių taryba įteikė mokytojų ir mokinių vardu sveikinimą- palinkėjimą. Išdalinome svarbiausias padėkas už olimpiadas, dalyvavimą respublikiniuose renginiuose, pažangiausiųjų Top 15-ukui bei už aktyvią veiklą. Paskutinės šiais mokslo metais valandėlės metu palinkėjome vieni kitiems gražių, smagių, saugių atostogų.

Koordinatorė V. Kuzmaitė

1/7

Tyrimų diena mokykloje

2021-06-21

Birželio 21d. 5 – 9 kl. mokiniams vyko renginys „Tyrėjo diena mokykloje”, kurio metu buvo pristatytos birželio 14 – 18 d. vykusios veiklos.

       7 ir 8 kl. mokiniai supažindino  su nuotoliniu būdu pradėtu ir jau baigtu projektu „Architektūros objektų tyrinėjimas - nuo istorinio laikotarpio iki formos įvairovės”, kurį atliko su technologijų ir istorijos mokytojomis.

       5, 6 ir 9 kl. mokinių grupės pristatė atliktas septynias tiriamąsias veiklas, kurias atliko vadovaujant dalykų mokytojams. Džiugino pristatytų veiklų įvairovė.

      O iš 5, 6 ir 9 kl. mokinių pristatymų sužinojome, ką gi jie tyrinėjo STEAM pamokose su technologijų, gamtos ir žmogaus, informacinių technologijų, matematikos mokytojomis. 

Renginio koordinatorė Daiva Kiseliūnienė

1/6

Antrokai keliavo po Biržų regioninį parką

2021-06-13

Pažintis su regioniniu parku prasidėjo lankytojų centre. Edukacinėje pamokoje „Prasmengančios žemės kraštas“ mokiniai sužinojo ir pamatė, kas nutinka žemės gelmėse, kaip susiformuoja smegduobės.

Kelionę antrokai tęsė eidami pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą. Jie džiaugėsi galėdami iš arti pamatyti laukius, ausytuosius kragus, kitus paukščius. Mokiniai apžiūrėjo Astravo dvaro parką, rūmus ir prie jų esančius liūtus. Vaikams įspūdį paliko užtvanka, be kurios neturėtume Širvėnos ir prieš šimtmečius daug sunkiau būtų buvę apginti Biržų pilį nuo priešų.

Toliau antrokų laukė Kirkilų bokštas ir karstiniai ežerėliai. Vaikai išbandė pontoninius tiltus, pramogavo žaidimų aikštelėje ir pasinaudojo proga papietauti ežerėlių apsuptyje. Keliautojai apžiūrėjo daugybę smegduobių eidami Geologų taku, džiaugėsi vėsa nusileidę į Karvės olą.

Išvykos pabaigoje mokiniai skanavo žemės gelmių dovaną – Likėnų mineralinį vandenį. Mokiniai sužinojo, kad vanduo gali gydyti, aplankė Smardonės šaltinį, pabraidė Smardonės upelio ištakose.

Mokytoja Vita Januševičienė 

1/9

Sporto ir turizmo diena

2021-06-11

Birželio 11 d. mokykloje vyravo kiek kitokia atmosfera, nei tai vyksta kasdien. Tą dieną buvo organizuojama sporto ir turizmo diena. Visi džiaugėmės sulaukę gražios saulėtos dienos.

Mokinių ir jų klasių auklėtojų laukė maždaug 5 km. žygis nuo Papilio užtvankos iki mokyklos. Tačiau reikėjo ne tik įveikti distanciją, bet atlikti net 6 užduotis. Užduočių atsakymai turėjo būti užfiksuoti telefono kamera. Sumuojant rezultatus paaiškėjo, jog ne visos klasės su užduotimis pilnai susitvarkė.

Grįžus į mokyklą laukė įvairios sportinės užduotys. Virvės traukimą ir baudų metimus laimėjo jungtinė 7-8 klasių komanda. Smiginio rungtyje geriausiai sekėsi devintokams. Svarmens metimo į tolį rungtį taip pat laimėjo devintokai, nors jie metė sunkiausią svarmenį. Palapinės statyme visos klasės pasirodė puikiai ir, pastatę palapinę, prie jos smagiai fotografavosi.

Susumavus galutinius rezultatus paaiškėjo, jog po lygiai taškų surinko devintokai ir 7-8 klasių jungtinė komanda. Kiek mažiau taškų pelnė penktokai ir šeštokai.

Kadangi jau greitai prasidės moksleivių atostogos ir maudymosi sezonas, tai po sportinių rungčių pakvietėme visuomenės sveikatos biuro specialistę, kuri paaiškino apie galimus pavojus maudantis, apie pirmosios pagalbos suteikimą. Norintys turėjo galimybę atlikti dirbtinį kvėpavimą su manekenu.

1/12

Su knyga į vasarą

2021-06-09

Birželio 9 dieną įvyko baigiamasis skaitymo skatinimo projekto „Skaitymo virusas“ renginys „Su knyga į vasarą“. Visus mokslo metus pradinių klasių mokiniai dalyvavo projekto veiklose. Kontaktiniu ir nuotoliniu būdu vykę renginiai skatino vaikus domėtis knygomis, tobulinti skaitymo įgūdžius, pajusti skaitymo džiaugsmą. Projektas buvo vykdomas bendradarbiaujant su Papilio seniūnijos bibliotekininkėmis.

Renginyje dalyvavo Papilio filialo bibliotekininkė Jolita Banienė, Kvetkų ir Skrebiškių filialų bibliotekininkė Danutė Kučinskienė. Su jaunaisiais skaitytojais susipažino nauja Kupreliškio filialo bibliotekininkė Ligita Zakrienė. Jos atsinešė didelį glėbį naujų knygų ir jas pristatė vaikams.

Pradinukai nekantraudami laukė tęstinės veiklos „Knygų bokštas“ rezultatų pristatymo. Mokiniai skaitė knygas ir parašę trumpus jų pristatymus „įmūrydavo“ į bokštą. „Plytų“ buvo daug, užteko net gynybinei sienai. Visiems „Knygų bokšto“ statytojams buvo įteikti knygų bičiulių pažymėjimai. Aktyviausiai visose metų veiklose dalyvavę ir daugiausiai knygų perskaitę mokiniai gavo padėkas ir prizus iš „Laimės šulinio“. Tai pirmokai Deividas Levonas ir Kristina Stepanovaitė, antrokai Lukas Baranovas ir Eivintas Dulksnius, trečiokė Austėja Kairytė, ketvirtokai Ernestas Laumė ir Mintautė Šimonytė.

Bibliotekininkės pakvietė vaikus įveikti „Knygų vasaros iššūkį“ – išdalino nuorodas, kokias knygas reikėtų perskaityti, paaiškino, kaip registruotis. Mokyklos vedėja Loreta Žibelienė padėkojo visiems, kurie projekte dalyvavo ir jį organizavo, o aktyviausiai bendradarbiavusiai bibliotekininkei Jolitai Banienei įteikė padėkos raštą.

Projekto veiklos baigėsi, bet... prasideda vasara su knyga.

Projekto veiklų koordinatorė Vita Januševičienė

1/5

Rajoninėse lengvosios atletikos varžybose

2021-06-08

Grupė  būrelio „Judrieji žaidimai“ jaunųjų sportininkų dalyvavo tradicinėse rajoninėse lengvosios atletikos varžybose Pačeriaukštėje. Mokyklai atstovavo ketvirtokai Ernestas Laumė, Mintautė ir Meirita Šimonytės (mokytoja Laima Bajorienė), trečiokė Maya Olaraš (mokytoja Virginija Kubilienė), antrokai Austėja Šimukėnaitė, Lukas Baranovas, Eivintas Dulksnius, Tajus Ivanauskas ir Aironas Stankevičius (mokytoja Vita Januševičienė). Bėgimo rungtyse jėgas išmėgino ir priešmokyklinukas Dominykas Galvanauskas (mokytoja Rita Kudukienė). Papiliečiai rungėsi su bendraamžiais iš Vabalninko, Pačeriaukštės, Biržų miesto mokyklų bei darželių ir parsivežė 10 medalių.

3-4 klasių grupėje sėkmė lydėjo Meiritą. Ji iškovojo 2 aukso medalius – kamuoliuko metimo ir šuolio į tolį rungtyse. Ernestui pavyko aplenkti gausų varžovų būrį 400 m distancijoje. Jis pelnytai pasipuošė sidabro medaliu.

1-2 klasių grupėje sėkmingiausiai pasirodė Austėja ir Aironas. Jie abu iškovojo po 2 aukso medalius –  60 m ir 300 m distancijose. Tajus buvo antras bėgdamas trumpą distanciją, o šuolio rungtyje iškovojo bronzą. Trečią vietą ilgoje distancijoje, parodęs ištvermę ir atkaklumą, iškovojo Lukas.

Būrelio „Judrieji žaidimai“ vadovė Vita Januševičienė

1/5

Integruota pamoka – išvyka “Biržų rajone veikiančios religinės bendruomenės”

2021-06-08

9 klasės mokiniams vyko integruota dorinio ugdymo pamoka – išvyka. Jos metu devintokai lankėsi Papilio Nekaltosios Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje ir reformatų evangelikų bažnyčioje bei Biržų jungtinėje metodistų bažnyčioje.

Kunigas Vidmantas Kareckas parodė bažnyčią, papasakojo apie katalikų religijos ypatumus. Evangelikų reformatų bažnyčios ūkvedys Adolfas Šlekys mokinius pakvietė užkopti į varpinę ir apžiūrėti senus, antrojo pasaulinio karo metu išsaugotus, varpus bei pasigrožėti Papilio apylinkių panorama. Jis pristatė bažnyčios gyvenimo esmę, protestantiškos religijos skirtybes. Biržuose devintokų laukė kunigas Andrus Kask su žmona Jelena. Jie mokiniams vaizdžiai pristatė metodistų bažnyčios istoriją bei religijos ypatumus.

Išvykos metu įgytas žinias devintokai pritaikys projektinėje tiriamojoje veikloje.

Dorinio ugdymo mokytojos Nijolė Vasiljeva ir Vita Januševičienė

1/6

Pėsčiųjų žygis „Pažinkime Papilį“

2021-06-07

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo integruotoje veikloje „Pėsčiųjų žygis „Pažinkime Papilį“.

Klasės gavo žygio planus su pažymėtais skirtingais maršrutais ir keliavo po miestelį bei jo apylinkes tyrinėdami skirtingus objektus. Pirmokai ieškojo didelių akmenų, aiškinosi, kokiu tikslu jie pastatyti, skaitė užrašus, domėjosi, kaip dar galima panaudoti riedulius. Antrokai tyrinėjo vandens telkinius – matavo upės plotį, kompasu nustatė jos tekėjimo kryptį, stebėjo gyvūnus, aiškinosi, kokie augalai auga, palygino stovinčio ir tekančio vandens paviršių. Trečiokai lankėsi Papilio dvare. Didelėje teritorijoje mokiniai skaičiavo statinius, ieškojo kaskadomis sujungtų tvenkinių, aiškinosi, kokie medžiai auga parko alėjoje, kompasu nustatinėjo dvaro vietą miestelio ir Zomkelio atžvilgiu. Ketvirtokai aplankė ir palygino Papilio Nekaltosios Švč. Mergelės Marijos bažnyčią ir reformatų evangelikų bažnyčią. Mokiniai domėjosi architektūros ypatybėmis, kompasu nustatinėjo paradinių durų kryptį, aiškinosi miestelio vėliavoje ir herbe pavaizduotų simbolių prasmę.

Po žygio pradinukai apibendrino stebėjimus ir tyrinėjimus. Trumpus pristatymus pateikė stendiniu pranešimu.

Veiklos koordinatorė Vita Januševičienė

20210607_145951
20210607_145951

1/7

Edukacinės pamokos muziejuje

2021-06-04

2 klasės mokiniai lankėsi Biržų krašto muziejuje „Sėla“. Antrokai apžiūrėjo Papilio dvarą valdžiusių grafų de Šuazel Gufjė giminės paveldo kolekciją, bažnytinį suolą, kuriame kadaise sėdėjo grafienė Matilda.

Mokiniai dalyvavo edukacinėse pamokose. Užsiėmime „Seni daiktai prabyla“ susipažino su senoviniais buities rakandais, mynė verpimo ratelį, kočiojo skalbinius, mokėsi vyniotis autus ir apsiauti vyžas. Vaikai džiaugėsi išmokę laikraščiu apsilenkti sąsiuvinį, entuziastingai minė mįsles.

„Slaptojoje mokykloje“ nusikėlė į lietuviško žodžio draudimo laikus. Antrokai mokėsi slebizuoti ir drukavoti – skiemenuoti ir rašyti plunksna. Suprato, kad mokytis lietuviško rašto buvo pavojinga, nes patys, išsigandę menamo žandaro beldimo į duris, slėpėsi po stalu. Vaikai išbandė ir tuometinę bausmę – pabandė klūpėti ant žirnių.

Išvyka ir edukacinės pamokos praturtino vaikų žinias apie gimtojo krašto istoriją.

Mokytoja Vita Januševičienė

1/8

Padavimai ir legendos Zomkelyje

2021-06-02

Pradinių klasių mokiniai su mokytojomis, dalyvaudami skaitymo skatinimo projekte „Skaitymo virusas“, skaitė tautosakos kūrinius. Mokiniai domėjosi skirtingais padavimais ir legendomis: pirmokai apie akmenis, antrokai apie upes, trečiokai apie dvarus, ketvirtokai apie bažnyčias. Kiekviena klasė pasirinko labiausiai patikusius kūrinius ir pasiruošė juos pristatyti.

 

Renginio dieną mokiniai keliavo į Papilio piliavietę – Zomkelį, kur jų laukė Papilio miestelio bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Jolita Banienė. Ant tilto sustabdė ženklas „STOP“ – pradinukai galėjo patekti į Zomkelį tik pristatę skaitytus kūrinius. Pirmokai atsinešė iliustracijas, antrokai inscenizavo, trečiokai pasakojo, o ketvirtokai  skaitė balsu. Vėliau vorele judėjo pagal instrukcijas ieškodami paslėptos užduoties. Suradę ją mokiniai turėjo iš frazių sudėlioti legendą, o vyresnieji išnarplioti net dvi „susipynusias“. Darbą sunkino iš kitų legendų „atklydę“ sakiniai, tačiau visos klasės užduotis įveikė. Už sėkmingą veiklą bibliotekininkė vaikus pavaišino saldainiais. Pradinukai legendas „apgyvendino“ vietoje, apie kurią irgi galima kurti legendas...

 

Projekto veiklų koordinatorė Vita Januševičienė

1/5

Karjeros diena

2021-05-24

Gegužės pirmąją savaitę organizavome viktoriną „Kuo būsiu?“, skirtą karjeros ugdymui.Pradinukai noriai įsitraukė – vyresnieji savarankiškai, jaunesniesiems padėjo jų mokytojos. Įdomu tai, kad viktorinoje panoro dalyvauti ir savo jėgas išbandė ir IUG bei PUG grupių vaikai. Mokiniams tai buvo smagi veikla, nes žinių apie profesijas jie jau turi iš savo patirties bei anksčiau organizuotų ugdymo karjerai veiklų. Jie iš  arčiau susipažino su profesijomis, labiau susidomėjo jomis, pagilino jau turimas žinias. Tikimės, kad aktyviai dalyvaudami šioje viktorinoje ir mokytojų padedami vaikai labiau  panoro atrasti save, aiškintis savo polinkius, gebėjimus, galimybes. Pasibaigus renginiui mūsų nedidelė bendruomenė susirinko į nuotaikingą apdovanojimą – nugalėtojų buvo daug! IUG ir PUG nugalėtojai – Emilis Januševičius (I), Aironas Liutkus, Dominykas Galvanauskas, Jovydas Januškevičius (II), Fausta Šataitė, Dominykas Kairys (III), pirmokai Gustas Vedluga (I), Akvilė Pociūtė (II), Fernandas Misiūnas (III), antrokai Eivintas Dulksnius, Aironas Stankevičius (I), Lukas Baranovas, Paula Pasakinskaitė (II), Austėja Šimukėnaitė (III), trečiokai Elijus Jakulis (I), Maya Olaraš (II), Austėja Kairytė, Fabijus Liutkus (III), ketvirtokai Ema Pašakinskaitė, Karolina Rupkutė (I), Ema Čepukėnaitė (II), Ernestas Laumė, Orestas Balčiūnas (III). Nuoširdžiai dėkoju mokytojoms Vitai Januševičienei, Laimai Bajorienei, Virginija Prascienienei, Ritai Kudukienei, vedėjai Loretai Žibelienei. 3 klasės mokytoja V. Kubilienė.

1/6

Slaptoji mokykla

2021-05-14

3 klasės mokiniai apsilankė Biržų Sėlos muziejuje ir dalyvavo 2-ose edukacijose. Vienoje iš jų - "Slaptoji mokykla" - sužinojome apie tai , kaip senais senais laikais, kai beveik visa Lietuva buvo Rusijos imperijos dalimi, kai buvo uždrausta lietuviška spauda ir uždarytos lietuviškos mokyklos, žmonės vaikus slapta mokė lietuviško rašto. Antrojoje - "Biržų istorija mažiesiems" - buvome pakviesti  į virtualią kelionę: iš paukščio skrydžio apžvelgti Biržus, stabtelėti ties įdomiais istorijos objektais - Biržų pilimi, Širvėnos ežeru, „užeiti“ į muziejų „Sėla“ ir susipažinti su įdomiausiais eksponatais. Krašto istorijos pamokas vėliau tęsėme savarankiškai, nes kiekvienas vaikas gavome po užduočių knygelę - spalvinome, sprendėme kryžiažodžius ir ieškojome kelių  painiuose labirintuose. Įspūdžiai  buvo puikūs!

 

Mokytoja Virginija Kubilienė.

1/2

Rajoniniame piešinių konkurse

2021-05-05

Biržų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, siekdama paskatinti vaikus labiau pažinti priešgaisrinę saugą, organizavo rajoninį pradinių klasių mokinių piešinių konkursą. 2 klasės mokiniai prisijungė prie iniciatyvos. Jie aptarė nesaugaus elgesio su ugnimi problemas ir kūrė piešinius. Geriausiai atskleisti temą pavyko Eivintui Dulksniui, Austėjai Šimukėnaitei ir Paulai Pasakinskaitei. Šių mokinių darbeliai ir iškeliavo į konkursą, kuris vyko ugniagesių globėjo šv. Florijono dieną.

Netrukus mokykloje apsilankė Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, kurie atvežė padėkos raštą ir dovanėles Austėjai. Mergaitės piešinys amžiaus grupėje įvertintas 1-ąja vieta.

 

Mokytoja Vita Januševičienė

1/2

Antrokų darbai virtualioje parodoje

2021-05-04

Biržų švietimo pagalbos tarnyba ir Biržų rajono pradinių klasių mokytojų metodinis būrelis organizavo rajoninę virtualią pradinių klasių mokinių darbų parodą „Kaip aš sveikinsiu mamytę“. Antrokai entuziastingai kūrė sveikinimo atvirukus. Vaikai rinkosi ne tik tradicines medžiagas – popierių, kartoną, bet išbandė ir siūlus, odą. Kiekvienas turėjo savo viziją, kaip atrodys dovana pačiam artimiausiam žmogui. Iki parodos darbelius suspėjo užbaigti Austėja, Paula, Vesta, Aironas, Eivintas ir Lukas. Jų darbus galima apžiūrėti Biržų švietimo pagalbos tarnybos svetainės virtualioje knygoje, adresu:

https://read.bookcreator.com/RpzSzZr4OIV2Y4swCCbPcidwnZE2/XjtBZTpTRJylCet2Rle3Mg

Mokytoja Vita Januševičienė

1/1

Konkursas "Mano augintinis"

2021-05 -03

Ir vėl džiaugiamės savo mokiniais! Trečiokės Austėja Kairytė, Milda Matišiūtė ir Maya Olaraš bei ketvirtokas Ernestas Laumė dalyvavo tarptautiniame Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos organizuotame 3-4 klasių integruotame anglų kalbos bei dailės ir technologijų kūrybinių darbų virtualiame konkurse "Mano augintinis". Šaunuoliai! Mokiniams konkursui pasiruošti padėjo mokytojos Laima Bajorienė, Nida Tamonienė, Virginija Kubilienė.

1/1

Sveikinimas mamoms

2021-04 -30

Papilio pradinukai sveikina mamytes,pradinių klasių mokytojos Laima Bajorienė,Virginija Prascienienė.

1/5

Respublikiniame piešinių konkurse pradinukus lydėjo sėkmė

2021-04 -18

Vasario - kovo mėnesiais Kėdainių rajono Akademijos gimnazijoje vyko respublikinis pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų konkursas – paroda „Širdelėje laisva Lietuva“. Konkurso tikslas: minint Lietuvos Valstybės ir Nepriklausomybės atkūrimo dienas, skatinti mokinius domėtis savo rajono, miesto, miestelio, kaimo istorija, kultūra,  tradicijomis, papročiais ir meninėmis raiškos priemonėmis atskleisti  vietovės, kuriame jie patys auga, mokosi, įsimintinas vietas,  grožį, išskirtinumą, savitumą.

Konkurse dalyvavo 213 pradinių klasių mokinių iš 21 Lietuvos mokyklos. Jiems talkino 43 mokytojai. Konkurso dalyviai kūrybinius darbus atsiuntė iš įvairių Lietuvos regionų: Alytaus, Kauno, Marijampolės, Telšių,  Panevėžio, Šiaulių, Utenos. Konkurse dalyvavo ir Papilio mokyklos pradinukai. Tai antrokai: Lukas Baranovas, Tajus Ivanauskas, Paula Pasakinskaite, Austėja Šimukėnaitė, Vesta Šleivaitė (mokytoja Vita Januševičienė) ir trečiokės Ervina Januškevičiūtė bei Milda Matišiūtė (mokytoja Virginija Kubilienė). Pradinukai entuziastingai piešė gražiausius savo rajono kampelius.

2 klasės grupėje 1-os vietos diplomu apdovanota Austėja Šimukėnaitė, o 3-os vietos – Lukas Baranovas. 3 klasės grupėje 1-os vietos diplomo sulaukė Milda Matišiūtė. Kiti konkurso dalyviai gavo padėkos raštus.

1/7

Mėlyna knyga

2021-04 -02

Balandžio 2-ąją minimos dvi tarptautinės dienos. Vaikų knygos diena švenčiama kartu su rašytojo, pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu. Tą pačią dieną minima ir tarptautinė autizmo supratimo – žmonių, kurie pasaulį mato kitaip, diena. Pastarosios dienos simbolis – mėlyna spalva.

Vykdant skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo virusas“ pradinių klasių mokiniams buvo pasiūlyta kartu paminėti abi dienas. Pirmiausia projekto koordinatorė pradinukams perdavė Papilio miestelio bibliotekos bibliotekininkės Jolitos Banienės laiškus. Kiekviena klasė sulaukė kvietimo kurti bendrą „Mėlyną knygą“ ir užduotėlių. Visi mokiniai su klasių mokytojomis kibo į darbą. Knyga prasideda nuo raidės, todėl pirmokai mėlynai piešė ir rašė gražiausias raides. Antrokai ieškojo knygų, kurių pavadinimuose yra žodis „mėlynas“ arba jam giminiški žodžiai. Trečiokai tyrinėjo „Dabartinės lietuvių kalbos žodyną“ ir ieškojo žodžių, giminiškų žodžiams „mėlynas“ ir „melsvas“. Ketvirtokai tokių žodžių ieškojo tekstuose. Tai, ką surado, surašė ant mėlynų lapų ir taip paruošė „Mėlynos knygos“ puslapius. Balandžio 2-ąją solidarizuodamiesi su autizmo sutrikimų turinčiais žmonėmis visi stengėsi pasipuošti mėlynos spalvos drabužiais ir aksesuarais. Paruoštus „Mėlynos knygos“ lapus mokiniai sukabino stende mokyklos fojė, kad galėtų saugiai apžiūrėti ir paskaityti.

Projekto koordinatorė Vita Januševičienė

1/8

Mokinių dalyvavimas konferencijose

2021-03 -20

Nuotolinio mokymosi metu, mokiniai turėjo galimybę aktyviai įsitraukti į įvairių mokomųjų dalykų veiklas, kurias koordinavo mokytojos Jurgita Sereikienė ir Vytautė Kuzmaitė. Mūsų mokyklos mokiniai kartu su ,,Atžalyno” pagrindinės mokyklos Pačeriaukštės P. Poškaus pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniais dalyvavo dviejose konferencijose. Nuotolinėje respublikinėje mokinių konferencijoje ,,Kūrybiniai projektai XXI amžiaus pamokoje”, Martyna Levonaitė pristatė integruotą kūrybinį projektą ,,Pasaulio architektūra kirigami karpiniuose”. Mokinė konferencijos dalyvius supažindino su istorijos, geografijos, dailės ir technologijų pamokų metu sukauptomis architektūros stilių istorijos žiniomis bei dalinosi praktinių įgūdžių patirtimi, kaip naudojant kirigami techniką galima pateikti įvairių garsiausių pasaulyje architektūrinių statinių stilių pavyzdžius karpiniuose.

      Tarptautinėje mokinių konferencijoje ,,Laisvės kelias istorijos tėkmėje”. Greta Šleivaitė dalinosi integruotų istorijos-dailės tiriamuoju, pažintiniu projektu ,,Vėliavą kovos išnešt privalo…” Konferencijos dalyviai dalijosi gerąja patirtimi, analizavo mokymosi sėkmės istorijas, įgijo naudingų įžvalgų. Integruoto ugdymo metu sudaromos galimybės mokiniui patirti sėkmę, tokiu būdu atskleidžiamas visai kitoks mokytojo ir mokinio santykis: jie tampa partneriais, o pamoka – „be sienų“.

 

Mokytojos V. Kuzmaitė ir J. Sereikienė

Greta
Greta

Greta
Greta

1/1

Pradinukai paminėjo Žemės dieną

2021-03 -19

Kovo mėnesį pradinių klasių mokiniai su mokytojomis aktyviai dalyvavo integruotoje veikloje „Žemės diena“. Pasaulio pažinimo pamokų metu aptarė koks turėtų būti žmonių elgesys, kad Žemė kuo ilgiau liktų graži ir švari, kaip tausoti gamtą ir ja rūpintis. Lietuvių kalbos pamokose pirmokai ir antrokai rašė pasižadėjimus Žemei. Trečiokai pasvarstė, ką galėtų Žemė pasakyti žmonėms ir sukūrė laišką Žemės vardu adresuotą žmonėms. Ketvirtokai rašė laiškus Žemei, juos dekoravo. Mokinių kūrybiniai darbai papuošė mokyklos fojė.

Dailės ir technologijų pamokose pradinukai suteikė antrąjį gyvenimą rūšiuojamoms atliekoms. Trečiokų rankos statė Ateities miestus, o ketvirtokų rankose pražydo gėlės. Pirmokė Eglė kūrė raides, o jos bendraklasis Deividas žibintais išpuošė sodo medžius. Antrokai Eivintas, Aironas ir Paula pasigamino pieštukines, o Austėja ir Vesta – taupykles. Antrokas Lukas iš vienkartinių lėkščių sukūrė katiną, o Tajus butelį pavertė paršeliu.

Sušilus orams technologijų ir fizinio ugdymo pamokos nuo ekranų persikėlė į lauką. Tai suteikė progą pradinukams kiemuose atlikti aplinkos tvarkymo ir puošimo darbus, kad mūsų planeta Žemė būtų dar gražesnė. Šias veiklas užfiksuoti padėjo vaikų artimieji.

Nuotoliniu ir kontaktiniu būdu vykusios veiklos paskatino mokinius susimąstyti, ką norėtų matyti šalia savęs – šiukšlyną ar žalią pievą ir medį.

Integruotos veiklos koordinatorė Vita Januševičienė

1/10

Žemės diena

2021-03 -19

Žemės dienos veiklos Kovo 8-19d. 5-9 klasių mokiniai turėjo integruotas veiklas, skirtas Žemės dienai paminėti. Integruojant įvairius dalykus mokiniai buvo skatinami domėtis gamta plačiąja prasme atliekant kūrybines, tiriamąsias, stebėjimo užduotis. 8,9 klasės mokiniai technologijų pamokų metu, bundančios gamtos išteklių pagalba, kūrė "Žemės meną" - dėliojo "Paukštį". 5,6,7 klasės mokiniai technologijų pamokose iš antrinių žaliavų gamino gėles, iš kurių atrinkę originaliausias siųsime į rajoninę virtualią kūrybinių darbų parodą "Bundančios gėlės". Dailės pamokų metu 5-9 klasių mokiniai domėjosi į Lietuvą grįžtančiais paukščiais ir juos piešė "40 paukščių belaukiant". Mokinių tarybos nariai kvietė savo klasės draugus prisiminti vaikystę ir sudalyvauti linksmoje veikloje- "iškepti Žemės pyragą", taip kaip visi esame statę smėlio pilis, taip iš gamtinių medžiagų sukurti ir šį "pyragą". Taip pat mokinių tarybos nariai prisidėjo organizuojant protmūšius, skirtus Žemės dienai, aplinkosaugai. 5-9 klasių mokiniai, ruošdamiesi Žemės dienai, stebėjo gamtą, fiksavo fenologinius gamtos atbudimo reiškinius ir požymius, fotografavo pastebėtus pavasario ženklus. Išgirsti ir pastebėti pirmieji parskridę paukščiai: vieversiai, varnėnai, pempės, gulbės, gervės, žąsys, antys. Užfiksuoti nuotraukose paukščius nelengva, pavyko nufotografuoti tik keletą grįžusių paukščių. Jau ledonešis išnešė ledus upėse, bunda žemė, keliasi iš miego augalai, brinkina pumpurus, laša klevo sula. Pražydo pirmosios pavasario gėlytės- snieguolės. Dangumi plaukia reto grožio debesys, rodantys sugrįžusio pavasario ženklus. Žemė alsuoja pavasariu. Visa tai užfiksuota mūsų mokyklos mokinių ir jų tėvelių nuotraukose. Dėkojame 5-9 klasių mokiniams, stebėjusiems ir užfiksavusiems pavasario akimirkas nuotraukose: Rūteniui Šimoniui, Ingridai Levonaitei, Andreai Olaraš, Faustai Joneliūkštytei, Evai Žekonytei, Martynai Levonaitei, Kamilei Rudelytei, Faustos ir Paulinos mamytei Laurai Baltušytei. Gamtos ir biologijos pamokos metu 5-9 klasių mokiniai dalyvavo viktorinose, skirtose Žemės dienai paminėti. 7-8 klasei viktoriną organizavo ir klausimus paruošė mokyklos Mokinių tarybos pirmininkė Martyna Levonaitė. 5,6 ir 9 klasės mokiniams viktorinas organizavo mokytoja R. Kudukienė. Mokiniai pasitikrino ir įsivertino savo žinias apie pavasario augalus, paukščius, fenologinius reiškinius. Sužinojo daugiau apie Žemės dieną, Lietuvos ir pasaulio gyvūniją bei iškylančias ekologines problemas. Geriausias žinias iš 5 klasės pademonstravo Akvilė Valbasaitė, Jonas Čekauskas ir Paulina Baltušytė. Šeštoje klasėje I vietą iškovojo Dovydas Budrius, II-oje- Benas Plepys, III- a vieta atiteko Evai Žekonytei. 7-8 klasėje neaplenkiamas buvo Eivydas Tumasas, nedaug nuo jo atsiliko Gabrielius Martinkėnas ir Viktorija Šamšonaitė. Devintokų tarpe geriausiai viktorinoje pasisekė pademonstruoti žinias Pijui Gurskui, antras liko Modestas Budrius, trečia- Kamilė Rudelytė, tik per žingsnelį atsiliko kiti devintokai. Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus darželio grupės vaikai taip pat prisijungė prie Žemės dienos paminėjimo veiklų. Jie kūrė darbelius, piešė piešinius apie paukštelius. Išmargino juos pasirinktomis įvairiomis raiškos priemonėmis. Virtualioje parodėlėje ,,Paukšteliai sugrįžo į gimtinę“ pristatome aktyviausių darželinukų darbelius ir sveikinimus Žemei. Veiklų pabaigoje, sudėję šių veiklų akimirkas, prisijungėme prie respublikinio projekto "Tavo žinia žmonijai", kurį organizuoja Asociacijos GYVOJI PLANETA komanda.

 

Biologijos mokytoja R. Kudukienė Dailės, technologijų mokytoja V. Kuzmaitė

1/8

Moki žodį – rasi kelią

2021-03 -18

Ketvirtokai aktyviai dalyvavo skaitymo skatinimo projekto „Skaitymo virusas“ veikloje, skirtoje Lietuvių kalbos dienai paminėti. Projekto koordinatorei pasiūlius, mokiniai su klasės mokytoja Laima Bajoriene domėjosi smulkiąja tautosaka, rinko patarles, priežodžius ir mįsles apie gimtąją kalbą ir kalbos padargus. Pro akis nepraleido ir garsių žmonių pastebėjimų apie kalbą. Surinktą medžiagą ketvirtokai, padedant mokytojai, vaizdžiai pristatė renginio metu.

Mokiniai entuziastingai dalyvavo viktorinoje „Moki žodį – rasi kelią“, kurią organizavo mokytoja Vita Januševičienė ir Papilio bibliotekos bibliotekininkė Jolita Banienė. Klausimų buvo įvairių – rimtų ir linksmų, lengvų ir sunkių. Visi apie kalbą, knygą ir knygnešius. Ketvirtokai atsakinėjo pakeldami spalvotas korteles su atsakymo raide. Po viktorinos išrinkti geriausi kalbos žinovai. Jais tapo Mintautė Šimonytė ir Ernestas Laumė.

Renginio pabaigoje bibliotekininkė pasidžiaugė, kad biblioteką pasiekė didelė Vytauto Račicko knygų kolekcija. Šio rašytojo knygos ypač mėgstamos jaunųjų skaitytojų. Bibliotekininkė pristatė dvi iš jų „Nippė nori namo“ ir „Nippė namie“. Skaitymo virusas pasklido...

Projekto veiklų koordinatorė Vita Januševičienė

1/6

BIRŽŲ „AUŠROS“ PAGRINDINĖS MOKYKLOS

PAPILIO PAGRINDINIO UGDYMO SKYRIUS