top of page

3-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Bėgimo varžybose

2024 - 05- 21

Grupė 1-7 klasių mokinių dalyvavo tradicinėse bėgimo varžybose, skirtose lengvaatlečio Jono Pipynės taurei laimėti.   
Bėgimo trasos vingiavo Biržų miesto aikštėje šalia Evangelikų reformatų bažnyčios. Visi jaunieji mūsų mokyklos bėgikai sėkmingai įveikė amžių atitinkančias distancijas. Gausiame, šešis šimtus viršijančiame, sportininkų būryje papiliečiams pavyko iškovoti ir apdovanojimą. Šeštokė Ervina Januškevičiūtė savo amžiaus grupėje užėmė antrąją vietą. Septintokė Meirita Šimonytė distanciją įveikė ketvirta. Mokinius varžyboms ruošė mokytojai Laima Bajorienė, Vita Januševičienė ir Kostas Solovjovas.

Informaciją paruošė mokytoja Vita Januševičienė

Sėkmė rajoniniame rusų kalbos konkurse

2024 - 05- 20

Gegužės 20 dieną Biržų švietimo pagalbos tarnyboje vyko rajoninis rusų kalbos konkursas „Priviet vesna“. Dėkojame mokiniams už dalyvavimą ir sveikiname užėmus 3-ąją vietą. Konkursui mokinius ruošė Papilio skyriaus rusų kalbos mokytoja Manė Skupienė.

Kelionė po Šiaulių kraštą

2024 - 05- 17

Pirmokai ir trečiokai dalyvavo edukacinėje išvykoje. Jie lankėsi Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre, kur dalyvavo edukacinėje pamokoje „Gyvūnijos pasaulyje“. Vaikai susipažino su Gyvūnijos sodo gyvūnais – paukščiais, ropliais, graužikais, vabzdžiais. Moksleiviai sužinojo įdomių faktų apie gyvūnus, jų gyvenimo būdą. Vaikai lankėsi interaktyvaus baltų kultūros populiarinimo centre „Baltų kelias“. Visi aktyviai dalyvavo baltiškos kultūros pažinimo procese – tyrinėjo interaktyvias erdves, žaidė žaidimus. Kelionę užbaigė apsilankymu Dargaičių mini zoologijos sode. Vaikai ne tik apžiūrėjo gyvūnus, bet ir džiaugėsi galimybe pamaitinti alpakas, lamas, ožiukus, avis ir net kupranugarius.

Mokytoja Vita Januševičienė

Pradinukams apie judėjimą

2024 - 05- 16

Papiliečiai aktyviai dalyvauja projekto „Sveikata visus metus“ veiklose. Pradinukai susitiko su sveikatos priežiūros specialiste Vytaute Jurgelevičiene, kuri supažindino su judėjimo nauda žmogaus organizmui. Vaikai atliko praktines užduotis: smagiai mankštinosi, lengva ristele apibėgo mokyklą. Susitikimo pabaigoje vyko bėgimo
varžybos. Jaunesniųjų pradinukų grupėje 300 m distanciją greičiausiai įveikė Adas, Rokas ir Emilis, o vyresniųjų – Dominykas G., Deividas ir Jovydas. Laimėtojai sulaukė dovanėlių, kurias įteikė sveikatos priežiūros specialistė.

Projekto veiklų koordinatorė mokytoja Vita Januševičienė

Spektaklyje

2024 - 05- 14

Mokykloje viešėjo Drakoniuko teatras. Darželinukus ir pradinukus jis pakvietė į nuotaikingą muzikinį spektaklį „Kurmio Zigmo kelionė aplink pasaulį“. Vaikai aktyviai stebėjo veiksmą, kartu su personažais šoko ir linksminosi. Aktoriai įtaigiai papasakojo istoriją apie geresnių ir gražesnių kraštų paiešką, kuri baigėsi grįžimu į gimtinę, nes gimtinė yra ir geriausia, ir gražiausia. Po spektaklio jaunieji žiūrovai neskubėjo skirstytis, dalinosi puikiais įspūdžiais.


Informaciją parengė mokytoja Vita Januševičienė

Lengvosios atletikos čempionatas

2024 - 05- 03

Gegužės  3 d. vyko Biržų rajono lengvosios atletikos atviras čempionatas kuriame dalyvavo Biržų Aušros pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniai. Merginų gimusių 2009-2010 m. grupėje 400 m. bėgime varžėsi Ema Čepukėnaitė ir Meirita Šimonytė. Rutulio stūmimo rungtyje mokyklai atstovavo Benas Plepys bei Airida Stankevičiūtė. Benui pavyko rutulį priešpaskutiniu bandymu nustumti 10 metru 66 cm, tai jam garantavo 3 vietą rutulio stūmimo rungtyje. Sveikiname nugalėtoją.

 

Fizinio ugdymo mokytojas Kostas Solovjovas.

Mokinių savivaldų konferencija "Bilietas į rojų"

2024 - 04- 26

Balandžio 26-27 dienomis 4 Papilio skyriaus mokinių tarybos atstovai dalyvavo LMS Biržų rajono padalinio mokinių savivaldų konferencijoje „Bilietas į rojų“. Konferencija vyko Biržų „Kaštonų“ pagrindinės mokyklos patalpose. Veiklos buvo įdomios ir smagios, tęsėsi beveik iki ryto. Mokiniai grįžo pavargę ir neišsimiegoję, tačiau linksmai praleidę laiką, išmokę naujų dalykų, susiradę draugų. Mokinius į renginį lydėjo skyriaus vedėja L. Žibelienė. 

Pamoka kitaip

2024 - 04- 25

Papilio skyriaus 9 kl. mokiniai balandžio 25 d. lankėsi Biržų visuomenės sveikatos biure. Mokiniams vyko gyvenimo įgūdžių pamoka kitoje aplinkoje - sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo skatinimo užsiėmimas biure. Jo metu biuro specialistės aptarė sveikos mitybos principus, aktyvaus gyvenimo būdo svarbą augančiam organizmui. Buvo pristatyti pagrindiniai mitybos sutrikimai - anoreksija, bulimija, persivalgymas. Šie sutrikimai dažnai prasideda paauglystėje, kai keičiasi jaunuolio kūnas. Mokiniai pasinaudojo galimybe išbandyti kūno masės analizatorių, paskanauti skaidulomis praturtinto gėrimo. Dėkojame biuro specialistėms už smagų pasakojimą ir suteiktas galimybes, kurios bent kuriam laikui privertė susimąstyti apie savo mitybą ir gerą  savijautą. Mokinius lydėjo gyvenimo įgūdžių mokytoja L. Žibelienė. 

Rajoninė katalikų tikybos olimpiada

2024 - 04- 24

Balandžio 24 d. vyko Biržų rajono savivaldybės katalikų tikybos olimpiada 5-6 klasių mokiniams. Mūsų skyriaus 6 kl. mokinė Austėja Kairytė savo amžiaus grupėje laimėjo 3 vietą. Mokinę ruošė tikybos mokytoja Nijolė Vasiljeva. Sveikinimai!!!

Rajoninė anglų kalbos olimpiada

2024 - 04- 11

Rajoninėje 5-8 kl. mokinių olimpiadoje sėkmė lydėjo 6 kl. mokinę Mildą Matišiūtę. Savo amžiaus grupėje mergaitė užėmė antrą vietą. Olimpiadai ją ruošė Papilio skyriaus anglų kalbos mokytojas Kostas Solovjovas.

Pradinukai paminėjo Tarptautinę vaikų knygos dieną

2024 - 04- 10

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo skaitymo skatinimo projekto „Skaitymo virusas“
renginyje, skirtame Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Su šios dienos istorija
supažindino Papilio seniūnijos bibliotekose dirbančios bibliotekininkės Diana Stepanova ir Ligita Zakrienė. Jos jauniesiems skaitytojams pristatė ekspertų rekomenduojamas knygas. Leidinių įvairovė plati: pažintinės, fantastinės ar paveikslėlių knygos, padedančios spręsti rimtas problemas. Renginio metu klasių komandos atliko įvairias užduotis. Pirmiausia vyko greitojo skaitymo rungtis, kurią paruošė bibliotekininkė Diana. Sėkmingiausiai ją įveikė pirmokai Julijus Levonas ir Rokas Milkeris, antrokas Emilis Januševičius, trečiokai Jovydas Januškevičius bei Dominykas Kairys, ketvirtokas Deividas Levonas. Visoms komandoms pavyko
bibliotekininkės Ligitos pasiūlyta užduotis – sudėlioti patarles. Mokytoja Vita pakvietė visus keliauti į pasakų karalystę. Pirmokai atpažino pasakas pagal paveikslėlius, o vyresnieji baigė užrašyti H. K. Anderseno, Brolių Grimų ar lietuviškų pasakų pavadinimus. Renginio organizatorės priminė, kad baigiasi skaitymo metai, todėl svarbu skaityti knygas ir rašyti skaitymo dienoraščius, nes stropiausių skaitytojų laukia prizai.

Projekto veiklų koordinatorė mokytoja Vita Januševičienė

Ekskursija į Panevėžio regioninį sąvartyną

2024 - 04- 10

Balandžio 10 d. Papilio skyriaus 6-7 kl. mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją į Panevėžio regioninį sąvartyną. Gamtos apsauga ir atliekų rūšiavimas - labai aktualios nūdienos temos. Mokiniai pamatė kaip į sąvartyną patekę atliekos yra rūšiuojamos, kas su jomis vyksta toliau. Pasirodo, atliekų surinkimui, atskyrimui, laikymui ir perdirbimui yra keliami aukšti gamtos saugos  reikalavimai, dėl to išauga atliekų surinkimo kaina ir eiliniams gyventojams.

Kūrybinių darbų konkursas

2024 - 04- 10

Respublikiniame 1-4 klasių mokinių kūrybinių darbų konkurse „Širdelėje laisva Lietuva“ Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus 4 klasės mokinė Akvilė Pociūtė tapo trečios vietos nugalėtoja. Akvilę konkursui ruošė mokytoja V.Prascienienė.

Pradinukų sėkmė respublikiniame konkurse

2024 - 04- 08

Grupė 1-os ir 3-ios klasių mokinių dalyvavo respublikiniame konkurse „Mūsų kalbinis
kultūrinis kraštovaizdis“. Konkursą organizavo Lituanistų sambūris drauge su Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, Lietuvių kalbos institutu, Lietuvių kalbos draugija ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Konkurso tikslas – stiprinti mokinių kalbinę ir kultūrinę savimonę, asmeninį ryšį su lietuvių kalba, tarmėmis, skatinti domėtis savo gyvenamąja vietove, jos kalbiniu kultūriniu paveldu ir naujais reiškiniais, ugdytis kalbinį, kultūrinį sąmoningumą, autentišką raišką, mokytis tyrinėjant. Pirmokas Rokas Milkeris, trečiokai Jovydas Januškevičius ir Gabrielė Pašakarnytė, padedant mokytojai Vitai Januševičienei, atliko tiriamąjį kūrybinį darbą „Papilio mokyklos istorijos įamžinimo ženklai“. Konkursui buvo pateikta beveik du šimtai darbų. Lietuvių kalbos
draugija įvertino papiliečių darbą ir apdovanojo specialiuoju prizu.

Matematikų olimpiada

2024 - 04- 04

Balandžio 4d. 6-7 klasės mokiniai, Austėja ir Orestas, dalyvavo 5-8 kl. 27-oje Panevėžio krašto jaunųjų matematikų olimpiadoje, kuri vyko Pakruojo "Žemynos" progimnazijoje. Mokiniai išbandė savo jėgas, įgyjo naujos patirties. Po uždavinių sprendimo dalyvavo Pakruojo dvaro edukaciniuose užsiėmimuose, susipažino su dvaro istorija.

 

Mokytoja R.Tomaševičienė

Velykų belaukiant

2024 - 03- 29

Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus pradinukai „žadino pavasarį“ .Mokytoja, mokyklos bibliotekininkė Agnė Januševičienė (antroko Emilio mama) 1-4 klasių mokiniams pravedė viktoriną apie Velykas. Pradinukai pagal nudažytų kiaušinių spalvas, susiskirstė į komandas ir atliko užduotis. Sprendė kryžiažodžius, dekoravo
kiaušinukus, kūrė ketureilius apie Velykas. Pirmoko Roko mama Asta Milkerienė supažindino vaikus su kiaušinių dekoravimo vašku tradicija. Ir pravedė jiems praktinį užsiėmimą. Pradinukai turėjo galimybę palyginti gyvai skirtingų paukščių kiaušinius : žąsies, anties, vištos, putpelės. Vaikai į velykines atostogas iškeliavo nešdamiesi pačių margintus margučius.


Pradinių klasių mokytojos Vita ir Virginija

Protmūšis "Įveikime kartu"

2024 - 03- 27

Kovo 27 d. Papilio skyriaus 9 kl. komanda dalyvavo rajono mokyklų protmūšyje "Įveikime kartu", kuris skirtas mokinių emocinės sveikatos stiprinimui bei patyčių ir smurto prevencijai.  

Protmūšis "Aš ir policija"

2024 - 03- 20

Kovo 20 d. Papilio skyriaus 9 kl. komanda dalyvavo rajono mokyklų 14 metų ir vyresnių mokinių protmūšyje "Aš ir policiją", kurį organizavo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariatas. Renginį vedė vyresnioji tyrėja V. Andžienė. Renginys vyko Biržų J. Bielinio viešosios bibliotekos salėje. 

Komandai laimėti nepavyko, tačiau daug sužinojome apie policijos darbą.

Komandai pasiruošti padėjo socialinė pedagogė L. Žibelienė.

Tarpzoninės varžybos

2024 - 03- 20

Pradinukų komanda dalyvavo tarpzoninėse kaimo vietovių mokyklų estafečių varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Nors patekti į finalines varžybas nepavyko, tačiau mokyklos bendruomenė džiaugiasi, kad papiliečių komanda yra tarp aštuonių stipriausių komandų šalyje. Grįžtančius iš varžybų jaunuosius sportininkus su staigmenomis pasitiko pirmokų mamos Asta ir Jurgita. Jos linkėjo visiems džiaugtis rezultatais ir siekti naujų pergalių.

bottom of page