3-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Iš Papilio į Papilę

2022-06-19

             Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos mokytojai mokslo metų pabaigai išvyko į pažintinę kelionę „Iš Papilio į Papilę“. Kelionės tikslas – susipažinti su Akmenės rajono industrinėmis teritorijomis, mokytis, kaip gamtines aplinkas panaudoti ugdymo procese. Ekskursiją vedė vietinis gidas, istorijos mokytojas Ramūnas.

Ekskursija prasidėjo Papilės miesto centrinėje aikštėje, prie Lietuvos istoriko, rašytojo, vieno iš pirmųjų tautinio atgimimo ideologų - Simono Daukanto paminklo. Tik atvykę dar spėjome aplankyti penkiolikakamienę  liepą.  Medis auga likusioje Papilės dvaro parko dalyje. Medžio amžius siekia apie 150 metų.

Kadangi kaupėsi lietaus debesys, pirmiausia nuvykome į Šaltiškių molio karjerą. Vietovė įžymi ne tik puikiu moliu, bet ir tuo, kad šiame karjere rastos pusiau vandeninių roplių – fitozaurų, gyvenusių prieš maždaug 220–250 milijonų metų, fosilijos. Šio karjero vaizdai lyginami su Marso kanjonais.

                      Sekanti stotelė – Jurakalnio apžvalgos bokštas. Nuo 15 m. aukščio bokšto atsiveria puikus vaizdas į Ventos kraštovaizdžio draustinį, Papilės miestelį, Ventos upės vingius.

Lietui aprimus aplankėme Augustaičių vandens malūną. Jis pastatytas 1932 metais, bet šioje vietoje malūno stovėta jau XIX amžiaus pabaigoje. Malūno įrenginius suko Ventos upės srovė, tačiau ilgainiui jame buvo įrengtas dyzelinis variklis – kad prireikus būtų galima malti ir per vasaros sausras, ir per žiemos speigus, kai vandens upėje sumažėja. Malūnas paskelbtas vietinės reikšmės technikos paminklu.  

Paskutinė stotelė – Menčių klinčių karjeras. Klintys naudojama ne tik keliams tiesti, bet ir pašarams gaminti. Jose gausu kalcito, kuris naudingas gyvuliams. Karjeras pradėtas eksploatuoti dar 1932 m.

Rekomenduojame aplankyti Akmenės rajono karjerus.  Visai kitoks kraštovaizdis tarsi nukelia į kitą planetą... Ekskursija tęsėsi daugiau nei 4 valandas, tačiau laikas neprailgo, daug pamatėme ir sužinojome.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/16

Pradinukai susikrovė kuprinę vasaros atostogoms

2022-06-06

Baigiantis mokslo metams laikas prisiminti nuveiktus darbus, pasidžiaugti pasiekimais ir... pasiruošti atostogoms. Šias užduotis pradinukams atlikti padėjo trečios klasės mokiniai. Renginio vedėjai Paula Pasakinskaite ir Lukas Baranovas svarstė, ką reikėtų įsidėti į kuprinę ruošiantis vasaros atostogoms. Pasiūlymus teikė ir susikrauti kuprinę jiems padėjo visi klasės draugai.

Pristačius 1-4 klasių mokinių pasiekimus į sceną kopė skyriaus vedėja Loreta Žibelienė ir mokyklos direktorė Saulė Venckūnienė. Jos įteikė padėkas geriausiai besimokantiems ir aktyvia veikla bei pasiekimais mokyklos vardą garsinantiems mokiniams, o ketvirtokams – pirmuosius jų išsilavinimą patvirtinančius dokumentus – pažymėjimus.

Renginio metu skambėjo dainos. Jas atliko solistai Maya ir Lukas, berniukų ansamblis „Vieversėlis“, choras „Šakar makar“. Daininkams pasiruošti padėjo muzikos mokytoja Vigilija Macienė. Kiekvienos klasės mokiniai draugams dovanojo gražius pasirodymus ir linkėjimus. Pirmokai eiliuotai linkėjo nepamiršti abėcėlės ir knygų, antrokai šoko, trečiokas Lukas deklamavo eilėraštį, kviesdamas pagalvoti, ar verta peštis, o ketvirtokai vaidino.

Šventės metu pamažu buvo sukrauta didžiulė kuprinė. Joje tilpo įvairiausi daiktai nuo knygos iki meškerės. O kad atostogauti nebūtų liūdna, renginio vedėjai pakvietė kartu keliauti ir bičiulius iš choro. Ir visi drauge iškeliavo, linksmai traukdami dainą apie kuprinę...

Veiklos koordinatorė mokytoja Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/9

Sveikatos ieškojome medžiuose

2022-06-03/21

Pradinių klasių mokiniai dalyvauja respublikiniame projekte „Sveikata visus metus 2022“. Gegužės mėnesio darbas konkurse vėl buvo išrinktas tarp geriausiųjų. Birželio mėnesį jie priėmė iššūkį „Trykštantys sveikatos šaltiniai miške“ (pagal Eugenijos Šimkūnaitės knygą „Girios medeliai, žali žaliuonėliai“).

Pradinukai neseniai lankėsi miške, tad galėjo pasidalinti įspūdžiais. Kiekvienas pristatė savo mėgstamiausią medį. Padedant socialinei pedagogei Loretai Žibelienei jie išsiaiškino medžių teikiamą naudą žmogui. Su mokytoja Vita Januševičiene skaitė ir aptarė E. Šimkūnaitės knygoje esančias pasakas apie medžius ir liaudies medicinos žinovės patarimus apie medžių vaistingųjų savybių panaudojimą, minė mįsles, mokėsi atpažinti medžius. Sveikatos priežiūros specialistė Vytautė Jurgelevičienė supažindino vaikus, kaip, kada ir kur rinkti vaistingas medžių dalis, kaip tinkamai paruošti žaliavą. Projekto dalyviai lankėsi mokyklos darbuotojo Gintaro Lansbergo sodyboje, apžiūrėjo pirtį, išsiaiškino kokių medžių šakelės naudojamos vantoms rišti. Vaikai atliko medžių atpažinimo užduotis, nupiešė ir aprašė mėgstamiausių medžių gydomąsias savybes.

Projekto veiklų koordinatorė Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7

Pradinukai iš varžybų grįžo su medaliais

2022-06-03

Pačeriaukštėje vyko tradicinės pradinių klasių mokinių lengvosios atletikos varžybos. Jose dalyvavo jaunieji sportininkai iš Biržų „Atžalyno“, Pabiržės, Pačeriaukštės, Vabalninko ir Papilio mokyklų.

Mokyklai atstovavo ketvirtokės Ervina Januškevičiūtė, Maya Olaraš, Gabrielė Stepanovaitė (mokytoja Virginija Kubilienė), trečiokai Tajus Ivanauskas, Austėja Šimukėnaitė bei Aironas Stankevičius (mokytoja Vita Januševičienė), antrokai Akvilė Pociūtė, Deividas Levonas, Pijus Stepanovas, Kristina Stepanovaitė, Robertas Vištejūnas (mokytoja Virginija Prascienienė) ir pirmokai Dominykas Galvanauskas, Jovydas Januškevičius bei Gabija Šimukėnaitė (mokytoja Laima Bajorienė).

1-2 klasių mokinių grupėje geriausiai sekėsi dviems sportininkams. Pijus Stepanovas šuolio į tolį rungtyje iškovojo pirmąją vietą. Akvilė Pociūtė pasipuošė dviem bronzos medaliais (60 m bėgimas ir šuolis į tolį).

3-4 klasių grupėje mergaičių 400 m bėgimo rungties nugalėtojų pakylą užėmė vien tik papilietės: Austėja Šimukėnaitė 3-iosios vietos, Gabrielė Stepanovaitė 2-osios vietos, o Ervina Januškevičiūtė 1-osios vietos. Kiti šios amžiaus grupės sportininkai iškovojo po du medalius. Maya Olaraš buvo antra, šokdama į tolį ir trečia, bėgdama 60 m. Tajus Ivanauskas už trumpos ir ilgos distancijų bėgimą apdovanotas bronzos medaliais. Aironas Stankevičius 400 m bėgimo rungtyje iškovojo auksą, o šuolio į tolį rungtyje – sidabrą.

Sporto būrelio vadovė Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/9

Kelionė po Panevėžio kraštą

2022-05-27

Pirmokai ir trečiokai dalyvavo edukacinėje išvykoje. Jos metu mokėsi pažinti gamtą, tyrinėti pojūčius. Apsilankę Panevėžio gamtos mokykloje vaikai apžiūrėjo įvairius paukščius, palygino kiaušinius, skirtingų vištų veisles, išsiaiškino triušių, ponių auginimo ypatybes, tyrinėjo skirtingų gyvūnų vilnas. Visi norintys galėjo paglostyti vėžlį, delne palaikyti gyvalazdę. Išsiaiškino, kad pats pavojingiausias gyvūnas Žemėje – žmogus, o iš protingojo kranklio išgirdo garsųjį „Atia!“.

Pašilių stumbryne mokiniai klausėsi stumbrininko pasakojimo. Jie sužinojo, kada ir kodėl buvo įkurtas stumbrynas, kuo ypatingi stumbrai, kaip jiems parenkami vardai. Vaikai galėjo iš arti apžiūrėti didžiausius šiuo metu Europoje gyvenančius laukinius gyvūnus. Keliautojai nepraleido progos pasivaikščioti šalia stumbryno esančiu pažintiniu taku.

Krekenavos regioninio parko direkcijoje mokiniai apžiūrėjo interaktyvią ekspoziciją, pasižvalgė po apylinkes iš 30 metrų aukščio apžvalgos bokšto, „Pojūčių take“ tyrinėjo savo pojūčius, ieškojo išėjimo iš labirinto ir džiaugėsi buvimu gamtoje.

Grįždami aplankė Pasvalio „Smegduobių parką“, išbandė fizines jėgas žaidimų aikštelėje. Išvyka buvo kupina naujų įspūdžių ir potyrių.

Mokytojos Laima Bajorienė ir Vita Januševičienė

Pradinukų naktis mokykloje

2022-06-01/02

Birželio pirmąją dieną po pamokų pradinukai į namus negrįžo – liko mokykloje, kad galėtų patirti naujų įspūdžių. Pirmiausia visi nuvyko į Biržų krašto „Sėlos“ muziejų, kur dalyvavo edukacinėse pamokose „Susitikime prie žibalinės lempos“ ir „Arsenalas – kunigaikščių Radvilų pasididžiavimas“. Mokiniai pasigamino žibintus iš bulvės ir „gynė“ Biržų tvirtovę nuo priešų. Pradinukai lankėsi aeroklube ir dalyvavo Vaikų gynimo dienos renginiuose. Jie apžiūrėjo piešinių aviacijos tema parodą, kurioje buvo eksponuojami trečiokų Paulos, Eivinto ir Airono darbai, dalyvavo lėktuvėlių lankstymo ir mėtymo varžybose, domėjosi aviacine technika.

Grįžus į mokyklą vaikų laukė tėvelių organizuojamos veiklos – užduotys, varžybos, veiklos su animatore. Su muzikos mokytoja Vigilija Maciene žaidė muzikinius žaidimus ir kūrė muzikinę pasaką.

Sutemus į mokyklą atvyko Papilio seniūnijos bibliotekininkės Jolita Banienė, Danutė Kučinskienė ir Ligita Zakrienė. Vyko skaitymo skatinimo akcijos „Skaitymo bingo“ veiklų apibendrinimas. Daugiausiai knygų per metus perskaitė antrokas Deividas Levonas. Bibliotekininkė Jolita jam įteikė „Pažangaus skaitytojo diplomą“. Antrokė Akvilė Pociūtė, trečiokas Eivintas Dulksnius ir ketvirtokės Ervina Januškevičiūtė, Milda Matišiūtė bei Maya Olaraš perskaitė nuo 6 iki 10 knygų ir nusipelnė „Pažengusiojo skaitytojo diplomo“. Šie mokiniai apdovanoti ir asmeninėmis dovanėlėmis. Didelis būrys pradinukų įvertinti „Žengiančio su knyga“ arba „Pradedančiojo skaitytojo“ diplomais. Dalyvavusiems akcijoje vaikams įteikti „Skaitytojo“ ženkleliai.

Po apdovanojimų laukė susitikimas su iš knygų atkeliavusiais Vaiduokliais (bibliotekininkės Danutė ir Ligita). Vaikai, pasišviesdami žibintais, keliavo po mokyklą ir atliko Vaiduoklių užduotis, o grįžę į salę piešė vaiduoklių portretus užrištomis akimis. Draugiški Vaiduokliai pavaišino vaikus naktipiečiais.

 

Iki paryčių vyko diskoteka ir žaidimai, kuriuos organizavo dešimtokės Kamilė, Lina ir septintokė Eva. Naktis mokykloje buvo aktyvi. Patys ištvermingiausieji net nebuvo užmigę arba snūstelėjo tik porą valandų, todėl rytinė mankšta tapo nelengvu išbandymu. O po jos laukė kelionė namo...

 

Veiklos koordinatorė mokytoja Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/12

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/9

Judėjimas - sveikatos šaltinis

2022-05-26

Pradinių klasių mokiniai dalyvauja respublikiniame projekte „Sveikata visus metus 2022“. Balandžio mėnesio darbas konkurse buvo išrinktas tarp geriausiųjų. Gegužės mėnesį jie priėmė iššūkį „Šiandien su kupra, rytoj -su lazda“. Visą mėnesį veiklos buvo skirtos judėjimo svarbai išsiaiškinti.

Judėjimas – tai kiekvienos būtybės gyvybingumo požymis. Pakankamas fizinis aktyvumas yra būtinas bet kurio amžiaus žmonėms, o ypač vaikams ir jaunuoliams. Jis pagerina nuotaiką, darbingumą, miegą, fizinę išvaizdą, padeda įveikti stresus, sumažina tikimybę susirgti.

Judėjimo svarbos pavyzdys – susitikimas su 93-ejų metų senjoru Jonu Baltušiu. Garbaus amžiaus žmogus kasdien nueina bent po 8 kilometrus. Praėjusiais metais jis nužingsniavo 2238 km, o šiemet tikisi įveikti 3000 km. Senjoras pripažino, kad nuolatinis judėjimas padėjo jam išsivaduoti iš kai kurių fizinių negalių, pagerėjo emocinė savijauta. Jis pasiūlė vaikams iššūkį – drauge nužingsniuoti 1 km. Iššūkį įveikė visi, tačiau kai kurie pripažino, kad nebuvo lengva. J. Baltušis parodė mokiniams, kokia programėle naudojasi, paaiškino, kaip fiksuoja duomenis.

Medikai teigia, kad aktyviai kūno kultūra vaikas turėtų užsiiminėti ne mažiau kaip aštuonias valandas per savaitę. Sveikatos priežiūros specialistė Vytautė Jurgelevičienė mokė pradinukus nesudėtingų jogos pratimų bei taisyklingos sėdėsenos.

Projekto veiklų koordinatorė Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7

Jaunųjų sportininkų medalių derlius

2022-05-25

Biržų centriniame stadione vyko rajoninis vaikų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame dalyvavo ir mūsų mokyklos 3 – 6 klasių mokiniai. Varžybose jėgas išmėgino šeštokės Ingrida Levonaitė, Andrea Olaraš, Akvilė Valbasaitė, penktokai Ema Čepukėnaitė, Airida Stankevičiūtė, Meirita Šimonytė, Kajus Januševičius (mokytojas Audris Viduolis), ketvirtokės Ervina Januškevičiūtė, Maya Olaraš, Gabrielė Stepanovaitė (mokytoja Virginija Kubilienė) ir trečiokai Tajus Ivanauskas, Austėja Šimukėnaitė bei Aironas Stankevičius (mokytoja Vita Januševičienė).

Vyresniųjų grupėje 2 sidabro medalius iškovojo šuolininkės: Akvilė (šuolis į tolį) ir Airida (šuolis į aukštį). Ilgą bėgimo distanciją pirmoji įveikė Meirita, o trumpoje trečioji finišavo Akvilė. Rutulio stūmimo rungtyje aukso medalį iškovojo Andrea, o bronzos – Airida. Gausiausias medalių derlius „užderėjo“ kamuoliuko metimo rungtyje. Kajus iškovojo trečiąją vietą tarp berniukų, o mergaičių apdovanojimų pakylą užėmė vien tik papilietės. Ingrida pasipuošė bronzos medaliu, Andrea – sidabro, o Meirita – aukso.

3 – 4 klasių grupėje ilgą bėgimo distanciją pirmoji įveikė Gabrielė, o Austėja buvo trečia. Ši rungtis buvo sėkminga ir berniukams: Aironas finišavo pirmas, o Tajus – antras. Aironui šios varžybos buvo ypatingos – dalyvavo keturiose rungtyse ir visose tapo čempionu. Jis taip pat sėkmingai įveikė trumpą bėgimo distanciją, toliausiai nušoko ir toliausiai numetė kamuoliuką.

Informaciją pateikė mokytoja Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/14

Išvyka į Anykščius

2022-05-19

Gegužės 19 d. 5 -6 klasių mokiniai lankėsi Anykščiuose. Susipažinę su lankytinomis vietomis Anykščių regioninio parko centre, lankėmės Jono Biliūno gimtinėje ir prie jo kapo ant Liudiškių kalvos. Literatūrinę pažintį pratęsė Antano Baranausko apdainuotas Anykščių šilelis ir jo vaizdai Lajų take, aplankytas ir Karalienės liūnas. Ekskursijos vadovai smagiai papasakojo Anykščių siaurojo geležinkelio istoriją, supažindino su muziejuje esančia technika.

Mokiniai, dalyvaudami ugdomojoje veikloje Anykščiuose, pagilino gamtos, lietuvių kalbos, matematikos,  fizinio ugdymo žinias, gebėjimus ir įgūdžius.

                             Anykščiuose tiek daug turistinių objektų, kad aplankyti viską per dieną neužteko laiko. Galbūt kitą kartą...

Išvykos organiatoriai Ramunė Tomaševičienė, Donatas Karaliūnas ir Orinta Sangailienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/14

Rungtyniavo pradinukai

2022-05-18

Mokykloje vyko pradinių klasių mokinių lengvosios atletikos varžybos. Tarpusavyje rungtyniavo pirmokai su antrokais ir trečiokai su ketvirtokais. Mokiniai galėjo išbandyti jėgas skirtingo ilgio distancijų bėgimo, šuolio į tolį ir kamuoliuko metimo rungtyse. Varžybose dalyvavo 27 pradinukai, pasirinkdami norimas rungtis.

Jaunesniųjų grupėje trumpą distanciją greičiausiai nubėgo antrokai Akvilė Pociūtė ir Pijus Stepanovas, o vyresniųjų – trečiokai Austėja Šimukėnaitė ir Tajus Ivanauskas. Kamuoliuką toliausiai numetė antrokai Kristina Stepanovaitė ir Robertas Vištejūnas, trečiokas Aironas Stankevičius bei ketvirtokė Maya Olaraš. 1-2 klasių grupėje šuolio į tolį rungtyje nugalėjo antrokai Akvilė Pociūtė ir Pijus Stepanovas, o 3-4 klasių grupėje – trečiokas Aironas Stankevičius ir ketvirtokė Maya Olaraš. Varžybos baigėsi ilgos distancijos bėgimo rungtimi. Ištvermingiausių bėgikų vardus iškovojo pirmokas Dominykas Galvanauskas, antrokė Kristina Stepanovaitė, trečiokas Aironas Stankevičius ir ketvirtokė Gabrielė Stepanovaitė.

Mokytoja Vita Januševičienė

48279841_7417042355507217646_n
48279841_7417042355507217646_n

press to zoom

press to zoom

press to zoom
48279841_7417042355507217646_n
48279841_7417042355507217646_n

press to zoom
1/7

Respublikinis konkursas "Profesijų pasaulis"

2022-04-29

Du mokiniai kovo 21 d. - balandžio 29 d dalyvavo respublikiniame konkurse "Profesijų pasaulis".

     3 klasės mokinė Austėja Šimukėnaitė konkurse "Profesijų pasaulis" gavo nominaciją už amato puoselėjimą. Mokinius konkursui parengė logopedė Zita Jankūnienė.

press to zoom

press to zoom
1/1

Bėgimo varžybose

2022-04-28

Biržuose vyko bėgimo varžybos, skirtos lengvaatlečio Jono Pipynės taurei laimėti. Rungtyniauti panoro daugiau nei 700 dalyvių. Gausiame bėgikų būryje buvo ir papiliečiai. Jėgas išbandė pirmokai Jovydas ir Dominykas G., antrokai Deividas, Justina bei Kristina, trečiokai Aironas, Austėja, Eivintas, Gabrielė, Lukas, Paula, Tajus ir Vesta, ketvirtokės Maya bei Ervina, penktokai Airida, Ernestas, Kajus, Karolina, Meirita ir Orestas, šeštokės Akvilė, Andrea ir Ingrida, septintokai Benas, Lukas, Saulė ir dešimtokas Audrius. Arčiausiai nugalėtojų pakylos buvo trečiokas Aironas. Savo amžiaus grupėje jis finišavo ketvirtas. Nors taurės laimėti nepavyko, tačiau visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais.

Informaciją paruošė mokytoja Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/2

Sėkmingas skaitovų pasirodymas

2022-04-26

Ketvirtokė Maya Olaraš (mokytoja Virginija Kubilienė) ir trečiokas Lukas Baranovas (mokytoja Vita Januševičienė) dalyvavo rajoniniame pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurse. Abu skaitovai yra vienoje amžiaus grupėje – 3-4 klasių. Gausiame konkurso dalyvių būryje mūsų mokyklos atstovai neliko nepastebėti. Jiems abiems skirtos trečiosios vietos. Sveikiname Maya ir Luką!

Informaciją paruošė Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

Pradinukų sėkmė respublikiniame piešinių konkurse

2022-04-18

Kėdainių rajono Akademijos gimnazijoje vyko respublikinis pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų konkursas – paroda „Širdelėje laisva Lietuva“. Konkurso tikslas: minint Lietuvos Valstybės ir Nepriklausomybės atkūrimo dienas, skatinti mokinius domėtis savo rajono, miesto, miestelio, kaimo istorija, kultūra,  tradicijomis, papročiais ir meninėmis raiškos priemonėmis atskleisti  vietovės, kuriame jie patys auga, mokosi, įsimintinas vietas,  grožį, išskirtinumą, savitumą.

Konkurse dalyvavo ir Papilio mokyklos pradinukai. Tai trečiokai: Lukas Baranovas, Eivintas Dulksnius ir Austėja Šimukėnaitė (mokytoja Vita Januševičienė) bei ketvirtokė Milda Matišiūtė (mokytoja Virginija Kubilienė). Pradinukai entuziastingai piešė gražiausius savo rajono kampelius.

Po Velykų sulaukėme konkurso rezultatų. Džiugu, kad pavyko laimėti net du diplomus skirtingose amžiaus grupėse. 3 klasės grupėje 1-os vietos diplomu apdovanota Austėja Šimukėnaitė, o 4 klasės grupėje 1-os vietos diplomo sulaukė Milda Matišiūtė. Kiti konkurso dalyviai gavo padėkos raštus.

Informaciją paruošė mokytoja Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

Švara sveikata

2022-04-15

Pradinių klasių mokiniai dalyvauja respublikiniame projekte „Sveikata visus metus 2022“. Kiekvieną mėnesį reikia įveikti po iššūkį.

Balandžio tema „Švara sesutė – sveikata motutė“. Įveikdami iššūkį 1, 3 ir 4 klasių mokiniai susitiko su visuomenės sveikatos specialiste Vytaute Jurgelevičiene. Vaikai sužinojo, kaip grupuojamos švaros priemonės, kokia švaros įtaka sveikatai, žiūrėjo ir aptarė filmuką. Renginio pabaigoje mokiniai atliko praktinę užduotį – atpažino ir grupavo švaros priemones.

Vėliau vyresnieji pradinukai rašė mintis apie švarą ir sveikatą, dalyvavo viktorinoje ir paruošė pristatymą.

Projekto koordinatorė Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/6

Išvyka į kino teatrą

2022-04-14

Klasės vadovių pakviesti  5-6 klasių moksleiviai balandžio  14 d. „Appolo“  kino teatre žiūrėjo  filmą ,,Drugelio širdis“. Šis naujas  režisierės I. Kurklietytės filmas buvo įkvėptas M.  Jurgaitytės knygos „Ypatingas“.

Filmas pasakoja istoriją apie ypatingą berniuką Juozapą, kuris slepia didelę paslaptį. Jo širdį saugo gaubtas ir storas šarvas. Juozapo pasaulis –tai sename dvare paties sukonstruotas vabzdžių viešbutis ir jo gyventojai. Vieną dieną į miestelį atsikrausto naujokė Rugilė, ir Juozapo gyvenimas apvirsta aukštyn kojom. Rugilės dėka Juozapas nugali savo baimę ir tampa atviras pasauliui.

Šis filmas siunčia socialinę žinutę ir kviečia kalbėtis apie patyčias, drąsą būti kitokiu, apie draugystę.

Draugystė daro stebuklus!

 

Išvykos organizatorės O. Sangailienė ir R. Tomaševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/5

Meninio skaitymo - atranka "Žodžio sparnai"

2022-04-13

Ruošiantis rajoniniam konkursui įvyko pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas – atranka. Įžanginiu žodžiu renginį pradėjo trečiokai. Savo gebėjimus pademonstravo 10 pradinukų: pirmokas Dominykas Kairys, antrokai Deividas Levonas, Eglė Kvetkaitė, Gustas Vedluga, trečiokai Lukas Baranovas ir Aironas Stankevičius, ketvirtokai Domas Einoris, Ervina Januškevičiūtė, Austėja Kairytė bei Maya Olaraš. Skambėjo ir linksmi, nuotaikingi eilėraščiai, ir romantiškos, melancholiškos eilės.

Visus pasirodymus atidžiai stebėjo vertinimo komisija. Jos sprendimu kelialapius į rajoninį meninio skaitymo konkursą gavo Lukas ir Maya. Linkime sėkmės!

Mokytoja Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/12

2021-2022 m.m. 2 trimestro rezultatų apibendrinimas

2022-04-07


Suskaičiavę 2 trimestro rezultatus padėkos raštais apdovanojome geriausių rezultatų pasiekusius mokinius. Džiaugiamės jais, linkime siekti kuo aukštesnių rezultatų!

Šuoliukų per šokdynę varžybos

2022-04-06

Mokykloje vyko pradinių klasių mokinių šuoliukų per šokdynę varžybos. Jose savo šoklumą išmėgino net 29 pradinukai. Vaikai turėjo 30 sekundžių kuo vikriau šokinėti per šokdynę. Jie varžėsi keturiose amžiaus grupėse. Buvo renkami šokliausi mergaitė ir berniukas.

Pirmoje klasėje šoklumu pasižymėjo Gabija Šimukėnaitė (53 šuoliukai) ir Dominykas Galvanauskas (46 šuoliukai). Antroje klasėje nugalėtojais tapo Eglė Kvetkaitė (38 šuoliukai) ir Deividas Levonas (50 šuoliukų). Trečiokė Austėja Šimukėnaitė sėkmingai atliko 76 šuoliukus, o bendraklasis Tajus Ivanauskas buvo šokliausias iš visų pradinukų (115 šuoliukų). Ketvirtoje klasėje sėkmę patyrė Maya Olaraš (85 šuoliukai) ir Domas Einoris (75 šuoliukai).

Besivaržančiuosius aktyviai palaikė draugai. Džiugu, kad šoklumą ryžosi išbandyti ir tie, kurie prieš varžybas abejojo savo gebėjimais. Visi varžybų dalyviai pasivaišino saldumynais, o laimėtojams įteikti diplomai.

Varžybų organizatorė mokytoja Vita Januševičienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

Tarptautinė vaikų knygos diena

2022-04-01

 

1 – 3 klasių mokiniai dalyvavo skaitymo skatinimo projekto „Skaitymo virusas“ renginyje „Žalioji (eko) knyga“, skirtame Žemės dienai ir Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Projekto veiklos vykdomos bendradarbiaujant su mokyklos ir Papilio seniūnijos bibliotekininkėmis. Veiklas koordinuoja mokytoja Vita Januševičienė.

Renginį pradėjo trečiokai, supažindindami su Vaikų knygos dienos istorija, primindami skaitymo svarbą. Ruošdamiesi renginiui pradinukai kūrė knygas iš antrinių žaliavų, tokiu būdu parodydami draugiškumą gamtai ir kūrybiškumą. Pirmokai sudarė augintinių albumą, panaudodami popierinius pirkinių maišelius. Antrokai knygai apie pamokas panaudojo spalvingus senų sąsiuvinių viršelius. Trečiokai sukūrė pasaką „Kaip karalaičiai seserį gelbėjo“ ir ją sudėjo į šokoladinio advento kalendoriaus dėžę.

Mokyklos bibliotekininkė Agnė Januševičienė įkūnijo kraštiečio rašytojo Algimanto Zurbos knygos heroję Raganaitę Džildą. Ji mokiniams pateikė „Knygiažodį“, kurį spręsti padėjo seniūnijos bibliotekininkės Jolita Banienė, Danutė Kučinskienė ir Ligita Zakrienė. Už sėkmingai įveiktą užduotį vaikai apdovanoti švytinčiomis apyrankėmis. Jomis pasipuošę jie pašoko „Raganaitės šokį“. Seniūnijos bibliotekininkės, „pavirtusios“ kiškiais, irgi pasirinko A. Zurbos kūrinį, nes vasarį buvo minimas rašytojo jubiliejus. Pagal „Nulėpausio ir Striukumbuko“ fonogramą jos paruošė lėlių teatro spektaklį. Mokinių laukė užduotis: veikėjus ir žodžių junginius priskirti A. Zurbos kūriniams. Renginio pabaigoje bibliotekininkės visus pavaišino Kiškio morkų pyragu.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/12

Žiedų dėžutė

2022-03-28

Šiandien mūsų mokyklą pasiekė puikios ASĖJOS dovanos. "Žiedų dėžutė" pilna gėlių, prieskoninių ir vaistinių žolelių bei daržovių sėklų. Mokyklos aplinka pasipuoš įvairiaspalviais žiedais, mokiniai turės galimybę ragauti savo išaugintų daržovių. Ačiū!!!
 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

Žemės diena

2022-03-25

Kovo 25d. minėjome Žemės dieną. 5 klasės mokiniai įsimintinais faktais pradėjo įžangą į renginį „Patirk. Pajusk. Užuosk”, kurio pagrindinė idėja susipažinti su gamtos teikiamomis gėrybėmis - vaistažolėmis. Renginio metu mokiniai varžėsi vaistažolių atpažinimo rungtyse, sužinojo apie jų gydomąsias savybes, turėjo atspėti kokias vaistažolių arbatas ragauja, rinko informaciją apie jų augimvietes, kūrė šūkius, skirtus Žemės dienai, pagal užuominas bandė atspėti kas paslėpta po stebuklingu gaubtu, minė minkles, pristatė per klasės valandėles kurtas gėlių kompozicijas iš antrinių žaliavų, pristatė piešinių parodą „Gamtos sparnais apkabinu pasaulį”, kuri eksponuojama mokyklos foje. Visos klasės puikiai pasirodė: penktokai ne tik išbandė renginio organizatorių vaidmenį, bet ir visus prie arbatos pavaišino technologijų pamokų metu keptais sausainiais „Drugeliais”; šeštokės meniškai sukūrė informacinį plakatą apie pasirinktą vaistažolę; septintokai ir aštuntokai sąžiningai įsitraukė į arbatų ragavimo procesą, na o dešimtokams pavyko surinkti daugiausiai varžytuvių taškų. Renginio pabaigoje mokiniai gavo užduotį- pasėti gėlių, jas daiginti ir prižiūrėti klasėse, stebėti jų augimą ir fiksuoti informaciją iki jų pasodinimo mokyklos aplinkoje, tai bus įgytų gamtamokslinių žinių tobulinimas ir praktinis pritaikymas, skatinant mokinius labiau domėtis gamta, saugoti ją ir puoselėti jos grožį.

 

Renginio koordinatorės mokytojos R. Kudukienė, V. Kuzmaitė, O. Sangailienė

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/16

BIRŽŲ „AUŠROS“ PAGRINDINĖS MOKYKLOS

PAPILIO PAGRINDINIO UGDYMO SKYRIUS