top of page

3-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Jaunieji sportininkai - Lietuvoje antri!

2023-03-24

Pradinukų komanda dalyvavo 2022 – 2023 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafečių rungties varžybose. Sėkmingai įveikusi varžovus zoninėse ir tarpzoninėse varžybose, ji iškovojo teisę žaisti finale. Į finalines varžybas, kurios vyko Biržų „Aušros“ pagrindinėje mokykloje, susirinko 4 pačios geriausios Lietuvos kaimo vietovių mokyklų komandos. Jaunuosius sportininkus pasveikino Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkė Inesa Vilkauskienė, Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas, Švietimo,
kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius, mokyklos direktorė Saulė Venskūnienė. Papiliečiai varžėsi su komandomis iš Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos, Kauno rajono Ringaudų pradinės mokyklos ir Ukmergės rajono Taujėnų gimnazijos. Atkakli kova vyko visų estafečių metu. Mūsų mokyklos komanda iškovojo garbingą antrąją vietą ir pasipuošė medaliais. Komandą varžyboms ruošė mokytoja Vita Januševičienė, jai padėjo mokytoja Laima Bajorienė. Ligų užklupta komanda nepabūgo ir palaikoma mokyklos bendruomenės sugebėjo įveikti varžovus iš gerokai didesnių mokyklų.

Žemės diena

2023-03-21

Šiandien mokykloje vyko Žemės dienos renginys, nors Žemės diena minima kovo 20-ąją, bet mes pradėjome jau nuo kovo 9d. Kovo 9 d. mokinių tarybos nariai dalyvavo Pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ organizuojamoje edukacijų ciklo „Žaliasis raštingumas“ nuotolinėje paskaitoje ir protmūšyje. Kovo 16 d.,nuotoliniu būdu 6 kl. mokiniai dalyvavo atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas” kartu su EUROPE DIRECT centrais Lietuvoje, jau trečiąjį kartą organizuojamoje aplinkosauginėje konferencijoje „Įdomioji ekologija”, skirtoje Žemės dienai paminėti.

Konferencijos metu pranešėjai supažindino dalyvius su pakuočių atliekų tvarkymo bei perdirbimo siekiais, pakuočių tvarkymo sistema Lietuvoje, pristatė inovacijas gamtai draugiškų pakuočių kūrimo srityje bei pakuotės dizaino svarbą siekiant įgyvendinti žiedinės ekonomikos principus. Taip pat buvo pristatomi gerieji Lietuvoje veikiančių organizacijų bei iniciatyvų pavyzdžiai, savo veikla ekperimentuojantys bei siekiantys gaminti draugiškesnę gamtai pakuotę iš neįprastų medžiagų bei ieškantys alternatyvų įprastoms pakuotėms. Kovo 20 d. per dailės pamokas 5-7 klasių mokiniai piešė plakatus tema ,,Saugokim gamtą“. Kovo 6-20 d. per dailės pamokas 8 klasės mokiniai kurė „Gotikinius vitražus- Žemės dienai“ Kovo 15- 20d. mokiniai fotografavo gamtą iš nuotraukų sukurė užfiksuotų akimirkų video tema " Bundančio pavasario akimirkos" Kovo 21 d. technologijų pamokose 5-8 klasių mokiniai iš antrinių žaliavų, nebenaudojamų audinių ar senų džinsų gamino įvairius krepšius- pirkiniams, sportinei aprangai ar dovanoms. Kovo 21 d. per 6-7 pamokas vyko baigiamasis renginys viktorina , kurios metu rungėsi šešios "paukštelių" komandos , ir vyko visų veiklų pristatymai. Renginio užbaigimas - inkilų iškėlimas mokyklos teritorijoje.

Dėkojame renginio vedėjoms šeštokėms Emai ir Karolinai, 6 klasės mokiniams ir jų auklėtojai už salės paruošimą, mokinių tarybos nariams už idėjas ir pagalbą, viktorinos vertinimo komisijai skyriaus vedėjai Loretai ir mokytojai Nijolei , mokyklos darbuotojams už inkiliukų iškabinimą, ir mokinams už aktyvų dalyvavimą ir darbą praktinėse veiklose.

Renginio koordinatorės mokytojos R. Kudukienė, V. Kuzmaitė. O. Sangailienė

Knygnešio dieną paminėjome J. Bielinio bibliotekoje

2023-03-16

Antrokai ir ketvirtokai lankėsi Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje. Pradinukai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Knygnešio keliu“, skirtoje paminėti Lietuvių kalbos dienas. Stilizuotoje troboje juos pasitiko knygnešio žmona, kuri papasakojo apie lietuviškos spaudos draudimo metus, sunkų knygnešių darbą, Jurgio Bielinio patirtus nuotykius netikėtuose susitikimuose su žandarais. Mokiniai pabandė eiti knygnešio keliu, apsirengę to meto drabužiais, nešdami brangų krovinį ir saugodamiesi žandarų. Pradinukai išmoko pasigaminti užrašų knygelę, žaidė kalbos žaidimus, aplankė bibliotekoje įkurtą Jurgio Bielinio kampelį. Mokiniai apžiūrėjo Lietuvių kalbos instituto edukacinę parodą „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“. Parodoje pristatoma lietuvių kalbos istorija, atskleidžiama jos vieta kitų pasaulio kalbų kontekste. Ekspoziciją sudaro interaktyvūs eksponatai – kalbos žaislai, leidžiantys kiekvienam paliesti kalbą rankomis. Vaikai džiaugėsi galėdami tyrinėti kalbą ne tik akimis, bet ir rankomis, o užrašų knygeles pasipuošė savo vardo raidės antspaudu su nuoroda apie raidės kilmę.

Mokytojos Vita Januševičienė ir Laima Bajorienė

BIRŽŲ „AUŠROS“ PAGRINDINĖS MOKYKLOS

PAPILIO PAGRINDINIO UGDYMO SKYRIUS

bottom of page