3-OJO TRIMESTRO NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Slaptoji mokykla

2021-05-14

3 klasės mokiniai apsilankė Biržų Sėlos muziejuje ir dalyvavo 2-ose edukacijose. Vienoje iš jų - "Slaptoji mokykla" - sužinojome apie tai , kaip senais senais laikais, kai beveik visa Lietuva buvo Rusijos imperijos dalimi, kai buvo uždrausta lietuviška spauda ir uždarytos lietuviškos mokyklos, žmonės vaikus slapta mokė lietuviško rašto. Antrojoje - "Biržų istorija mažiesiems" - buvome pakviesti  į virtualią kelionę: iš paukščio skrydžio apžvelgti Biržus, stabtelėti ties įdomiais istorijos objektais - Biržų pilimi, Širvėnos ežeru, „užeiti“ į muziejų „Sėla“ ir susipažinti su įdomiausiais eksponatais. Krašto istorijos pamokas vėliau tęsėme savarankiškai, nes kiekvienas vaikas gavome po užduočių knygelę - spalvinome, sprendėme kryžiažodžius ir ieškojome kelių  painiuose labirintuose. Įspūdžiai  buvo puikūs!

 

Mokytoja Virginija Kubilienė.

1/2

Rajoniniame piešinių konkurse

2021-05-05

Biržų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, siekdama paskatinti vaikus labiau pažinti priešgaisrinę saugą, organizavo rajoninį pradinių klasių mokinių piešinių konkursą. 2 klasės mokiniai prisijungė prie iniciatyvos. Jie aptarė nesaugaus elgesio su ugnimi problemas ir kūrė piešinius. Geriausiai atskleisti temą pavyko Eivintui Dulksniui, Austėjai Šimukėnaitei ir Paulai Pasakinskaitei. Šių mokinių darbeliai ir iškeliavo į konkursą, kuris vyko ugniagesių globėjo šv. Florijono dieną.

Netrukus mokykloje apsilankė Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, kurie atvežė padėkos raštą ir dovanėles Austėjai. Mergaitės piešinys amžiaus grupėje įvertintas 1-ąja vieta.

 

Mokytoja Vita Januševičienė

1/2

Antrokų darbai virtualioje parodoje

2021-05-04

Biržų švietimo pagalbos tarnyba ir Biržų rajono pradinių klasių mokytojų metodinis būrelis organizavo rajoninę virtualią pradinių klasių mokinių darbų parodą „Kaip aš sveikinsiu mamytę“. Antrokai entuziastingai kūrė sveikinimo atvirukus. Vaikai rinkosi ne tik tradicines medžiagas – popierių, kartoną, bet išbandė ir siūlus, odą. Kiekvienas turėjo savo viziją, kaip atrodys dovana pačiam artimiausiam žmogui. Iki parodos darbelius suspėjo užbaigti Austėja, Paula, Vesta, Aironas, Eivintas ir Lukas. Jų darbus galima apžiūrėti Biržų švietimo pagalbos tarnybos svetainės virtualioje knygoje, adresu:

https://read.bookcreator.com/RpzSzZr4OIV2Y4swCCbPcidwnZE2/XjtBZTpTRJylCet2Rle3Mg

Mokytoja Vita Januševičienė

1/1

Konkursas "Mano augintinis"

2021-05 -03

Ir vėl džiaugiamės savo mokiniais! Trečiokės Austėja Kairytė, Milda Matišiūtė ir Maya Olaraš bei ketvirtokas Ernestas Laumė dalyvavo tarptautiniame Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos organizuotame 3-4 klasių integruotame anglų kalbos bei dailės ir technologijų kūrybinių darbų virtualiame konkurse "Mano augintinis". Šaunuoliai! Mokiniams konkursui pasiruošti padėjo mokytojos Laima Bajorienė, Nida Tamonienė, Virginija Kubilienė.

1/1

Sveikinimas mamoms

2021-04 -30

Papilio pradinukai sveikina mamytes,pradinių klasių mokytojos Laima Bajorienė,Virginija Prascienienė.

1/5

Respublikiniame piešinių konkurse pradinukus lydėjo sėkmė

2021-04 -18

Vasario - kovo mėnesiais Kėdainių rajono Akademijos gimnazijoje vyko respublikinis pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų konkursas – paroda „Širdelėje laisva Lietuva“. Konkurso tikslas: minint Lietuvos Valstybės ir Nepriklausomybės atkūrimo dienas, skatinti mokinius domėtis savo rajono, miesto, miestelio, kaimo istorija, kultūra,  tradicijomis, papročiais ir meninėmis raiškos priemonėmis atskleisti  vietovės, kuriame jie patys auga, mokosi, įsimintinas vietas,  grožį, išskirtinumą, savitumą.

Konkurse dalyvavo 213 pradinių klasių mokinių iš 21 Lietuvos mokyklos. Jiems talkino 43 mokytojai. Konkurso dalyviai kūrybinius darbus atsiuntė iš įvairių Lietuvos regionų: Alytaus, Kauno, Marijampolės, Telšių,  Panevėžio, Šiaulių, Utenos. Konkurse dalyvavo ir Papilio mokyklos pradinukai. Tai antrokai: Lukas Baranovas, Tajus Ivanauskas, Paula Pasakinskaite, Austėja Šimukėnaitė, Vesta Šleivaitė (mokytoja Vita Januševičienė) ir trečiokės Ervina Januškevičiūtė bei Milda Matišiūtė (mokytoja Virginija Kubilienė). Pradinukai entuziastingai piešė gražiausius savo rajono kampelius.

2 klasės grupėje 1-os vietos diplomu apdovanota Austėja Šimukėnaitė, o 3-os vietos – Lukas Baranovas. 3 klasės grupėje 1-os vietos diplomo sulaukė Milda Matišiūtė. Kiti konkurso dalyviai gavo padėkos raštus.

1/7

Mėlyna knyga

2021-04 -02

Balandžio 2-ąją minimos dvi tarptautinės dienos. Vaikų knygos diena švenčiama kartu su rašytojo, pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu. Tą pačią dieną minima ir tarptautinė autizmo supratimo – žmonių, kurie pasaulį mato kitaip, diena. Pastarosios dienos simbolis – mėlyna spalva.

Vykdant skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo virusas“ pradinių klasių mokiniams buvo pasiūlyta kartu paminėti abi dienas. Pirmiausia projekto koordinatorė pradinukams perdavė Papilio miestelio bibliotekos bibliotekininkės Jolitos Banienės laiškus. Kiekviena klasė sulaukė kvietimo kurti bendrą „Mėlyną knygą“ ir užduotėlių. Visi mokiniai su klasių mokytojomis kibo į darbą. Knyga prasideda nuo raidės, todėl pirmokai mėlynai piešė ir rašė gražiausias raides. Antrokai ieškojo knygų, kurių pavadinimuose yra žodis „mėlynas“ arba jam giminiški žodžiai. Trečiokai tyrinėjo „Dabartinės lietuvių kalbos žodyną“ ir ieškojo žodžių, giminiškų žodžiams „mėlynas“ ir „melsvas“. Ketvirtokai tokių žodžių ieškojo tekstuose. Tai, ką surado, surašė ant mėlynų lapų ir taip paruošė „Mėlynos knygos“ puslapius. Balandžio 2-ąją solidarizuodamiesi su autizmo sutrikimų turinčiais žmonėmis visi stengėsi pasipuošti mėlynos spalvos drabužiais ir aksesuarais. Paruoštus „Mėlynos knygos“ lapus mokiniai sukabino stende mokyklos fojė, kad galėtų saugiai apžiūrėti ir paskaityti.

Projekto koordinatorė Vita Januševičienė

1/8

Mokinių dalyvavimas konferencijose

2021-03 -20

Nuotolinio mokymosi metu, mokiniai turėjo galimybę aktyviai įsitraukti į įvairių mokomųjų dalykų veiklas, kurias koordinavo mokytojos Jurgita Sereikienė ir Vytautė Kuzmaitė. Mūsų mokyklos mokiniai kartu su ,,Atžalyno” pagrindinės mokyklos Pačeriaukštės P. Poškaus pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniais dalyvavo dviejose konferencijose. Nuotolinėje respublikinėje mokinių konferencijoje ,,Kūrybiniai projektai XXI amžiaus pamokoje”, Martyna Levonaitė pristatė integruotą kūrybinį projektą ,,Pasaulio architektūra kirigami karpiniuose”. Mokinė konferencijos dalyvius supažindino su istorijos, geografijos, dailės ir technologijų pamokų metu sukauptomis architektūros stilių istorijos žiniomis bei dalinosi praktinių įgūdžių patirtimi, kaip naudojant kirigami techniką galima pateikti įvairių garsiausių pasaulyje architektūrinių statinių stilių pavyzdžius karpiniuose.

      Tarptautinėje mokinių konferencijoje ,,Laisvės kelias istorijos tėkmėje”. Greta Šleivaitė dalinosi integruotų istorijos-dailės tiriamuoju, pažintiniu projektu ,,Vėliavą kovos išnešt privalo…” Konferencijos dalyviai dalijosi gerąja patirtimi, analizavo mokymosi sėkmės istorijas, įgijo naudingų įžvalgų. Integruoto ugdymo metu sudaromos galimybės mokiniui patirti sėkmę, tokiu būdu atskleidžiamas visai kitoks mokytojo ir mokinio santykis: jie tampa partneriais, o pamoka – „be sienų“.

 

Mokytojos V. Kuzmaitė ir J. Sereikienė

Greta
Greta

Greta
Greta

1/1

Pradinukai paminėjo Žemės dieną

2021-03 -19

Kovo mėnesį pradinių klasių mokiniai su mokytojomis aktyviai dalyvavo integruotoje veikloje „Žemės diena“. Pasaulio pažinimo pamokų metu aptarė koks turėtų būti žmonių elgesys, kad Žemė kuo ilgiau liktų graži ir švari, kaip tausoti gamtą ir ja rūpintis. Lietuvių kalbos pamokose pirmokai ir antrokai rašė pasižadėjimus Žemei. Trečiokai pasvarstė, ką galėtų Žemė pasakyti žmonėms ir sukūrė laišką Žemės vardu adresuotą žmonėms. Ketvirtokai rašė laiškus Žemei, juos dekoravo. Mokinių kūrybiniai darbai papuošė mokyklos fojė.

Dailės ir technologijų pamokose pradinukai suteikė antrąjį gyvenimą rūšiuojamoms atliekoms. Trečiokų rankos statė Ateities miestus, o ketvirtokų rankose pražydo gėlės. Pirmokė Eglė kūrė raides, o jos bendraklasis Deividas žibintais išpuošė sodo medžius. Antrokai Eivintas, Aironas ir Paula pasigamino pieštukines, o Austėja ir Vesta – taupykles. Antrokas Lukas iš vienkartinių lėkščių sukūrė katiną, o Tajus butelį pavertė paršeliu.

Sušilus orams technologijų ir fizinio ugdymo pamokos nuo ekranų persikėlė į lauką. Tai suteikė progą pradinukams kiemuose atlikti aplinkos tvarkymo ir puošimo darbus, kad mūsų planeta Žemė būtų dar gražesnė. Šias veiklas užfiksuoti padėjo vaikų artimieji.

Nuotoliniu ir kontaktiniu būdu vykusios veiklos paskatino mokinius susimąstyti, ką norėtų matyti šalia savęs – šiukšlyną ar žalią pievą ir medį.

Integruotos veiklos koordinatorė Vita Januševičienė

1/10

Žemės diena

2021-03 -19

Žemės dienos veiklos Kovo 8-19d. 5-9 klasių mokiniai turėjo integruotas veiklas, skirtas Žemės dienai paminėti. Integruojant įvairius dalykus mokiniai buvo skatinami domėtis gamta plačiąja prasme atliekant kūrybines, tiriamąsias, stebėjimo užduotis. 8,9 klasės mokiniai technologijų pamokų metu, bundančios gamtos išteklių pagalba, kūrė "Žemės meną" - dėliojo "Paukštį". 5,6,7 klasės mokiniai technologijų pamokose iš antrinių žaliavų gamino gėles, iš kurių atrinkę originaliausias siųsime į rajoninę virtualią kūrybinių darbų parodą "Bundančios gėlės". Dailės pamokų metu 5-9 klasių mokiniai domėjosi į Lietuvą grįžtančiais paukščiais ir juos piešė "40 paukščių belaukiant". Mokinių tarybos nariai kvietė savo klasės draugus prisiminti vaikystę ir sudalyvauti linksmoje veikloje- "iškepti Žemės pyragą", taip kaip visi esame statę smėlio pilis, taip iš gamtinių medžiagų sukurti ir šį "pyragą". Taip pat mokinių tarybos nariai prisidėjo organizuojant protmūšius, skirtus Žemės dienai, aplinkosaugai. 5-9 klasių mokiniai, ruošdamiesi Žemės dienai, stebėjo gamtą, fiksavo fenologinius gamtos atbudimo reiškinius ir požymius, fotografavo pastebėtus pavasario ženklus. Išgirsti ir pastebėti pirmieji parskridę paukščiai: vieversiai, varnėnai, pempės, gulbės, gervės, žąsys, antys. Užfiksuoti nuotraukose paukščius nelengva, pavyko nufotografuoti tik keletą grįžusių paukščių. Jau ledonešis išnešė ledus upėse, bunda žemė, keliasi iš miego augalai, brinkina pumpurus, laša klevo sula. Pražydo pirmosios pavasario gėlytės- snieguolės. Dangumi plaukia reto grožio debesys, rodantys sugrįžusio pavasario ženklus. Žemė alsuoja pavasariu. Visa tai užfiksuota mūsų mokyklos mokinių ir jų tėvelių nuotraukose. Dėkojame 5-9 klasių mokiniams, stebėjusiems ir užfiksavusiems pavasario akimirkas nuotraukose: Rūteniui Šimoniui, Ingridai Levonaitei, Andreai Olaraš, Faustai Joneliūkštytei, Evai Žekonytei, Martynai Levonaitei, Kamilei Rudelytei, Faustos ir Paulinos mamytei Laurai Baltušytei. Gamtos ir biologijos pamokos metu 5-9 klasių mokiniai dalyvavo viktorinose, skirtose Žemės dienai paminėti. 7-8 klasei viktoriną organizavo ir klausimus paruošė mokyklos Mokinių tarybos pirmininkė Martyna Levonaitė. 5,6 ir 9 klasės mokiniams viktorinas organizavo mokytoja R. Kudukienė. Mokiniai pasitikrino ir įsivertino savo žinias apie pavasario augalus, paukščius, fenologinius reiškinius. Sužinojo daugiau apie Žemės dieną, Lietuvos ir pasaulio gyvūniją bei iškylančias ekologines problemas. Geriausias žinias iš 5 klasės pademonstravo Akvilė Valbasaitė, Jonas Čekauskas ir Paulina Baltušytė. Šeštoje klasėje I vietą iškovojo Dovydas Budrius, II-oje- Benas Plepys, III- a vieta atiteko Evai Žekonytei. 7-8 klasėje neaplenkiamas buvo Eivydas Tumasas, nedaug nuo jo atsiliko Gabrielius Martinkėnas ir Viktorija Šamšonaitė. Devintokų tarpe geriausiai viktorinoje pasisekė pademonstruoti žinias Pijui Gurskui, antras liko Modestas Budrius, trečia- Kamilė Rudelytė, tik per žingsnelį atsiliko kiti devintokai. Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus darželio grupės vaikai taip pat prisijungė prie Žemės dienos paminėjimo veiklų. Jie kūrė darbelius, piešė piešinius apie paukštelius. Išmargino juos pasirinktomis įvairiomis raiškos priemonėmis. Virtualioje parodėlėje ,,Paukšteliai sugrįžo į gimtinę“ pristatome aktyviausių darželinukų darbelius ir sveikinimus Žemei. Veiklų pabaigoje, sudėję šių veiklų akimirkas, prisijungėme prie respublikinio projekto "Tavo žinia žmonijai", kurį organizuoja Asociacijos GYVOJI PLANETA komanda.

 

Biologijos mokytoja R. Kudukienė Dailės, technologijų mokytoja V. Kuzmaitė

1/8

Moki žodį – rasi kelią

2021-03 -18

Ketvirtokai aktyviai dalyvavo skaitymo skatinimo projekto „Skaitymo virusas“ veikloje, skirtoje Lietuvių kalbos dienai paminėti. Projekto koordinatorei pasiūlius, mokiniai su klasės mokytoja Laima Bajoriene domėjosi smulkiąja tautosaka, rinko patarles, priežodžius ir mįsles apie gimtąją kalbą ir kalbos padargus. Pro akis nepraleido ir garsių žmonių pastebėjimų apie kalbą. Surinktą medžiagą ketvirtokai, padedant mokytojai, vaizdžiai pristatė renginio metu.

Mokiniai entuziastingai dalyvavo viktorinoje „Moki žodį – rasi kelią“, kurią organizavo mokytoja Vita Januševičienė ir Papilio bibliotekos bibliotekininkė Jolita Banienė. Klausimų buvo įvairių – rimtų ir linksmų, lengvų ir sunkių. Visi apie kalbą, knygą ir knygnešius. Ketvirtokai atsakinėjo pakeldami spalvotas korteles su atsakymo raide. Po viktorinos išrinkti geriausi kalbos žinovai. Jais tapo Mintautė Šimonytė ir Ernestas Laumė.

Renginio pabaigoje bibliotekininkė pasidžiaugė, kad biblioteką pasiekė didelė Vytauto Račicko knygų kolekcija. Šio rašytojo knygos ypač mėgstamos jaunųjų skaitytojų. Bibliotekininkė pristatė dvi iš jų „Nippė nori namo“ ir „Nippė namie“. Skaitymo virusas pasklido...

Projekto veiklų koordinatorė Vita Januševičienė

1/6

BIRŽŲ „AUŠROS“ PAGRINDINĖS MOKYKLOS

PAPILIO PAGRINDINIO UGDYMO SKYRIUS